x6b alıcı montaj deliği genişletme

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

x6b alıcı montaj deliği genişletme

Mesaj gönderen GoldWing » 18 Oca 2019, 19:36

elimde flysky x6b alıcı var fcnin üstüne kule gibi takacağım mm olarak boyut uyuyor vida deliklerine ama vida deliği dar genişletilir mi nasıl olacak

GoldWing

Re: x6b alıcı montaj deliği genişletme

Mesaj gönderen GoldWing » 18 Oca 2019, 19:48

https://static.rcgroups.net/forums/atta ... 204230.jpg
bi reis yapmış ledlerden dışarı doğru genişletin diyor, ben muhtemelen spacer vidaları yontarım ama sağlam olur mu bi tarafı boşta olacak

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 18 Oca 2019, 20:01

Genişletebilirsiniz. Ancak dikkatli olmalısınız. Yoksa kart ince olan kısımdan kırılabiliyor. Daha önce çok yaptığım bir uygulama. Ben şöyle yapıyorum;

Delikten içeri bir maket bıçağının ucunu yerleştirin. Aşırı güç uygulamadan, kararında bir baskı ile maket bıçağını daire çizerek çevirmeye başlayın. delik yavaş yavaş açılacaktır. Yeteri kadar açılıp açılmadığını vidayı oturtarak kontrol edin. Eğer açılmadıysa oymaya devam edin. <-- şeklinde devam.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

GoldWing

Mesaj gönderen GoldWing » 18 Oca 2019, 20:48

elmoblatch yazdı: 18 Oca 2019, 20:01 Genişletebilirsiniz. Ancak dikkatli olmalısınız. Yoksa kart ince olan kısımdan kırılabiliyor. Daha önce çok yaptığım bir uygulama. Ben şöyle yapıyorum;

Delikten içeri bir maket bıçağının ucunu yerleştirin. Aşırı güç uygulamadan, kararında bir baskı ile maket bıçağını daire çizerek çevirmeye başlayın. delik yavaş yavaş açılacaktır. Yeteri kadar açılıp açılmadığını vidayı oturtarak kontrol edin. Eğer açılmadıysa oymaya devam edin. <-- şeklinde devam.
maket bıçağıyla kesiliyorsa zorlamayacaktır çok, peki ağırlığın dengesiz dağılması bir sıkıntı çıkarır mı acaba

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 19 Oca 2019, 01:26

Aşırı bir dengesizlik yoksa sorun olmaz.

Şöyle düşünün;
Eğer ağırlık dengesi çok büyük bir sorun teşkil etseydi, biz yarış quadlarımızın en önüne koca bir aksiyon kamerası takıp uçamazdık.

Ancak;

Eğer angle ve horizon gibi self leveling modlarda uçuyorsanız ve ağırlık dengenizde ciddi bir sorun varsa 2 problemle karşılaşırsınız;

1. Ağırlık ne tarafta ise o yöne doğru daha hızlı bir ivmelenme, ve aksi yöne daha ağır bir ivmelenme hissedebilirsiniz. Daha sonra bu dengesizliği levellamak için quad'ın tüm eksenler yönünde sevimsiz bir uçuş karakteristiğine büründüğünü hissedebilirsiniz. Fakat eğer bu dengesizlik aşırı değilse, hissetmeyebilirsiniz de.

2. Ciddi bir ağırlık, bir tarafa kayıyorsa, o bölgedeki motorlarınız ağırlığı degelemek için daha fazla efor sarfeder. Dolayısıyla bir miktar da uçuş süresinden yiyebilirsiniz.

Benim burada bahsettiğim ciddi ağırlıklardır. Mesela bir action cam ve gimbal gibi. Bunun haricinde örneğin, "kartlar/stack arkada duruyor, kamera çok önde vs..." gibi konular hiç önemli değildir. Aksi olsaydı quadımızdaki en ağır parça olan pili her seferinde milimetrik şekilde tam ortaya yerleştirmek durumunda kalırdık.

Son olarak eğer air mode uçuyorsanız, bu tip sorunları minimumda hissedersiniz.

GoldWing

Mesaj gönderen GoldWing » 19 Oca 2019, 02:18

elmoblatch yazdı: 19 Oca 2019, 01:26
açıklayıcı cevabınız için çok sağolun, bahsettiğim ağırlık dengesi değildi, eğer alıcıyı 2 vida ile tutturarak bağlarsam diğer 2 ucu boşta kalacak acaba ani ivmelenmelerde, g kuvvetinden sarsıntıdan vs çatlama kırılma olur mu

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 19 Oca 2019, 11:28

Hiçbir sorun olmaz ✌️

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön