Frsky x lite ve normal r9m modül

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

Frsky x lite ve normal r9m modül

Mesaj gönderen Serdarr » 02 Mar 2019, 18:34

Selamlar herkese.
Elimde frsky r9m modül var. Turuncu olandan.
Bu modülü frsky x lite ile kullanabiliyor muyuz yoksa r9m lite almak zorunda mıyım?

Şöyle bir aparat ile kullanılıyor bu bi fark yada kayıp yaratır mı?

FrSky X-LITE TBS için JR Modülü Adaptörü Crossfire iRangeX IRX4 Multiprotocol JR Tip TX
https://banggood.app.link/it6YfIbtJU
Uçuşa devam 😬😬

__isimsiz__

Re: Frsky x lite ve normal r9m modül

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 02 Mar 2019, 19:06

R9M modülü direkt takamazsınız çünkü uygun değil fiziken... Ama ara aparatlar ile takılabilir... Teknik olarak da büyük bir kayıp yaratacağını sanmıyorum... Olacak kayıbı da hissedebileceğinizi düşünmüyorum...

Ayrıca thingiverse de arama yaparsanız, bu aparatın 3D modelini bulabilirsiniz... 3D printeriniz var ise kendiniz yaparsınız...
Hatta linki ben paylaşayım...

https://www.thingiverse.com/thing:2956096

Kullanıcı avatarı
Serdarr

Mesaj gönderen Serdarr » 02 Mar 2019, 19:11

Aparatı yapıp takmada sorun yokda acaba uyumlu mu bişey kaybeder miyim vs kafama takıldı.
Mesela x lite da normal r9m kullandığımız zaman r9m seçeneğini değil ppm seçiyormuşuz vs yabancı videolardan anlayabildiğim kadarıyla.
Bu bir eksi mi acaba?
Uçuşa devam 😬😬

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 02 Mar 2019, 19:16

Serdarr yazdı: 02 Mar 2019, 19:11 Aparatı yapıp takmada sorun yokda acaba uyumlu mu bişey kaybeder miyim vs kafama takıldı.
Mesela x lite da normal r9m kullandığımız zaman r9m seçeneğini değil ppm seçiyormuşuz vs yabancı videolardan anlayabildiğim kadarıyla.
Bu bir eksi mi acaba?
O sonuçta X-Lite ile R9M modül arasındaki haberleşmeyi belirliyor... Menzilde bir değişme olmaz... Latency'de bir değişiklik yaratabilir ancak onu da farkedeceğini zannetmiyorum.

Çünkü mesela yukarıdaki şeyle aynı şey olmamakla birlikte, latency konusunda; TBS Crossfire ve FrSky R9M arasında latency farkının olduğu ve Crossfire'ın çok daha üstün olduğu biliniyor... Zaten aradaki fiyat farkını yaratan en önemli şeylerden birisi de bu... Ancak birkaç video izledim ki, piyasadaki ünlü fpv ustalarından bazıları bile aradaki bu farkı hissedemediğini söylüyor... Bazıları da farkettiğini söylüyor... Bu nedenle her ne nedenle oluşursa oluşsun bizim gibi amatörlerin bu farkı farketmeyeceğine ben eminim :)

Ama şu da var, birşeyi birşey için ürettilerse onu onla kullanmak iyidir :) X-Lite'a uyumlu R9M lite modül var... Onu kullanabilirsin... Sonuçta 100mw'da bile oldukça başarılı sonuç veriyor... Abartmaya gerek yok... 500mw, 1W vs

Kullanıcı avatarı
Serdarr

Mesaj gönderen Serdarr » 02 Mar 2019, 20:15

Doğrudur ben qx7 almayı planladığım için r9m modülünü önceden almıştım. Şimdi x lite alayım dedim ama elimdeki modülde sıfır onu elden çıkarıp başka almak büyük külfet ve zaman kaybı olacak o yüzden elimdekini değerlendireyim dedim. Teşekkür ediyorum hocam bi deneyeceğim bakalım inşallah sorun yaşamam ✋🏻✋🏻
Uçuşa devam 😬😬

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön