Switch mod atama

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
GCMavisi33
Ad Soyad: Yusuf Berkay

Switch mod atama

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 06 Nis 2019, 19:08

3 lü switche sırasıyla 3tane mod (acro - horizon - angle mod) ataması yapılabiliyormu acaba

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Re: Switch mod atama

Mesaj gönderen Sadık » 06 Nis 2019, 19:21

Tabi ki yapılabiliyor...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Nis 2019, 19:50

Ben 1 swith e 5 6 farkli fonksiyon atiyorum 😉😊 gorsel atayim isterseniz.
Acro zaten atanacak bir mod degil, arm edince angle veya horizon olmuyorsa acrodur...

Benim ayarlarim soyle

Arm
Angle
Horizon
Air
Blackbox
VTX pit mode

Bunlarin hepsi tek kanalda

Aux 2 1.seyideyken vtx pit mode aktif
Aux 2 2.seviyede geldiginde, dron arm olur + angle moddadir + blackbox kaydi baslar + vtx pit modedan cikar
Aux 2 3. Seviyeye geldiginde; dron halen armdir + horizon1 moda gecer + air mode aktif olur + blackbox kaydi devam eder + vtx pit modda degildir
En son ___isimsiz___ tarafından 06 Nis 2019, 20:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

GCMavisi33

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 06 Nis 2019, 19:55

Hakan hocam gerçekten on numara , mükkemmel bir insansınız tam olarak aradığım bilgi buydu :)
Çok teşekkürler :lol:

Betaflighttaki ekranı atmanızda gercekten çok iyi oldu

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Nis 2019, 20:01

Rica ederim.

Eger sadece angle ve acro olsun isterseniz, benim ayarlardan tek fark horizon kaldirin.

Switch 3.seviyedeyken dron halen arm olacak, airmode aktif olacak.. Horizon secili olmadigi icin direk acro moda gecmis oluyorsunuz...

Air mode ucus modu degildir. Forumdaki terimler sozlugunde aciklamasi var...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Nis 2019, 20:06

Ayrica ben1 failsafe ve beeper I da 2l1 kademeli bir kanala atiyorum, yani failsafe yaptigim1 anda beeper da aktif oluyor.

Baska bir 1 kademeli kanala gps rescue ve de yine baska bir kademeli kanala osd on/off ariyorum.

Yine bos kanalim kalirsa blackbox erase veya onun yerine tutle mod atanabilir.

Son olarak alicima1 gore 10 veya 12. Kanali kumanda1 ayarimdan RSII yapiyorum, ayni sekilde BF receiver sayfasi sag taraftaki RSII yi sa 10.kanal1 icin aux6, 12.kanal icin aux8 seciyorum. Bu sekilde ucus kartina receiverdan RSII baglantisi yapmadan BF OSD se RSII bilgisi aliyorum....

GCMavisi33

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 06 Nis 2019, 20:24

Hakan hocam siz artık aşmışsınız olayı :) :lol:
Peki bir sorum daha olucak ; Failsafe ayarlarını yaparken şu şekilde bi ayar programla yapabilmemiz mevcutmu acaba : acrodan angle moda geçip yavaş yavaş gazı kesmesi . Böylece hiç hasarsız iniş yapması . Mümkünmüdür

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Nis 2019, 20:41

GCMavisi33 yazdı: 06 Nis 2019, 20:24 Hakan hocam siz artık aşmışsınız olayı :) :lol:
Peki bir sorum daha olucak ; Failsafe ayarlarını yaparken şu şekilde bi ayar programla yapabilmemiz mevcutmu acaba : acrodan angle moda geçip yavaş yavaş gazı kesmesi . Böylece hiç hasarsız iniş yapması . Mümkünmüdür
Valla astigimiz filan yok acakcasi, cabaliyorum ben... Pilotluk teknik bilgimden de geridir...

Betaflight fail safe konusunu inis olarak dusunmemek lazim. Aslinda dusus.... Yani quad kontrolden cikip uzaklara dogru yol almasin diye oldugu yere cakilsin...

Bahsettigin sekilde kendisi geri gelsin olayi var, o da inav da return to home...

Onda bile inisin ne kadar yumusak olacagini bilemiyorum...

Betaflight da yapilacak en mantikli sey, gps var ise gps resque ayarlaniz, home position a 150-200m yaklasir, belli bir yukseklite ve hizda o mesefaye gelir, sonra siz orda kontrolu geri alirsiniz.

Benim 1 quadimda var, simdiye kadar 1 kere kullanmam gerekti, onda da ben panik olup failsafe yaptim yerw cakildi yavrucak 🤣

Kullanıcı avatarı
Xylon1
Ad Soyad: GCMavisi33

Mesaj gönderen Xylon1 » 07 Nis 2019, 00:14

hknshbz yazdı: 06 Nis 2019, 19:50 Ben 1 swith e 5 6 farkli fonksiyon atiyorum 😉😊 gorsel atayim isterseniz.
Acro zaten atanacak bir mod degil, arm edince angle veya horizon olmuyorsa acrodur...

Benim ayarlarim soyle

Arm
Angle
Horizon
Air
Blackbox
VTX pit mode

Bunlarin hepsi tek kanalda

Aux 2 1.seyideyken vtx pit mode aktif
Aux 2 2.seviyede geldiginde, dron arm olur + angle moddadir + blackbox kaydi baslar + vtx pit modedan cikar
Aux 2 3. Seviyeye geldiginde; dron halen armdir + horizon1 moda gecer + air mode aktif olur + blackbox kaydi devam eder + vtx pit modda degildir
Merhabalar hocam ben yeni yeni öğreniyorum . Bu dediklerinizden bazı terimleri anlayamadım . Terimler sözlüğündede bulamadım :lol: . Burdaki dronun arm olmasından kastınız nedir acaba . Bide vtxin pid moda girmesi ne oluyor . Vtxi mi özelleştirdiniz tam olarak anlayamadım . :)

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 07 Nis 2019, 07:24

Pitmode özelliği vericinin 0.01mw gücünde çalışması yani meredeyse hiç çıkış yapmadığı için ısınmaması, pil harcamaması demek oluyor. Özellikle uçuş öncesi ayarlar yaparken, evde çalışmalar yaparken büyük rahatlık. Ayrıca pitmode betaflight modes kısmından da aktif edilebiliyor. Ben arm switch e atama yapıyorum. Arm olmayacağı pozisyonda pitmode aktif olacak şekilde ve de arm ettiğimde pitmode dan çıkacak şekilde ayarlıyorum. Pitmode geçici bir güç seviyesi, yani pitmode dan çıktığı anda, verici en son ayarlanmış güç seviyesi otomatik geçer. Tekrar güç seviyesi değiştirmeniz gerekmez.

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön