FLYSKY İ6X-X6B 200 metrede failsafe

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

FLYSKY İ6X-X6B 200 metrede failsafe

Mesaj gönderen GoldWing » 08 Nis 2019, 22:54

Merhaba bu kumadna tamam ucuz ama en azından fabrika verisi olmasa da 600-700 metre gider diye düşünüyordum
Bugün yerleşim yeri bile olmayan bomboi bir tarlada uçurdum geçen yaşadığım gibi failsafe yedim, düşmeden geri geldi
gp 2700 şarjlı pil kullanıyorum volt 5.35 gösteriyordu voltaj düşük desem ondan da değil sanırım

antenleri karınca anteni gibi havaya eğimli bağladım onlardan da sorun olmaz sanırım
rssi 30 iken az daha gidince direk 18lere düşüyor sesini duyabilecek seviyede uçarken 60larda

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Re: FLYSKY İ6X-X6B 200 metrede failsafe

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 09 Nis 2019, 00:00

Bende buna benzer bi olay yaşamıştım, aynı şekilde forumdan bi arkadaşta. Çok guvenemiyorum artık daha dikkatli olmak lazım. Büyük ihtimal anten konumu veya dronun kumandaya gore konumi vs. Çok çok etkili oluyor. Nerede ne kadar menzil alacağınız hic belli olmuyor kısacası.
:mrgreen:

GoldWing

Mesaj gönderen GoldWing » 09 Nis 2019, 00:10

Halilsamutoglu yazdı: 09 Nis 2019, 00:00 Bende buna benzer bi olay yaşamıştım, aynı şekilde forumdan bi arkadaşta. Çok guvenemiyorum artık daha dikkatli olmak lazım. Büyük ihtimal anten konumu veya dronun kumandaya gore konumi vs. Çok çok etkili oluyor. Nerede ne kadar menzil alacağınız hic belli olmuyor kısacası.
uzaklara yeni gitmeye başladım ondan farkettim sanırım, birde ara sıra lag oluyor sanki punch falan yapınca hafif gecikme yapıyor, taraniste de olur mu illa long range mi almak lazım

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 09 Nis 2019, 00:15

Yaza dogru taranise gecmeyi düşünüyorum daha denemiş değilim ama flysky dan cok cok daha iyi performans vereceğine inanıyorum. Gecikmenin sebebi sinyalin zayif olmasindan kaynaklaniyor olabilir.(tam olarak emin değilim) Kendim çok fazla açılmadığım için gecikme yaşamadım şuana dek.

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 09 Nis 2019, 00:15

Uctugunuz yer istanbul mu ? Benim buralarda ucucak yer yok :(

GoldWing

Mesaj gönderen GoldWing » 09 Nis 2019, 15:57

ankara ama burada da uçacak yer cidden yok geçen 65 km uzağa bir dağa gittik yanıma aldım uçarım bomboş yerde diye ama çöp çıktı kumanda :) videodaki yerde uçuluyor birtek izinli

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 09 Nis 2019, 18:20

GoldWing yazdı: 09 Nis 2019, 15:57 ankara ama burada da uçacak yer cidden yok geçen 65 km uzağa bir dağa gittik yanıma aldım uçarım bomboş yerde diye ama çöp çıktı kumanda :) videodaki yerde uçuluyor birtek izinli
Ankarada neredeyse hiçbir yerde izinli uçamıyorsun dağlar bayırlara bile izin verilmiyor. Her tarafta kamu binası var. Köylerde vs sıkıntısız uçabiliyorsun.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

Abdullah1234
Ad Soyad: Abdullah doğan

Mesaj gönderen Abdullah1234 » 09 Nis 2019, 21:42

İzinli tarafına çok takılmayın Hocam.Bir kolluk kuvveti olarak şunu söyleyebilirim . Egerki siz quadınızla askeri bölge hava alanı veya insanların çok olduğu yerde olupta insanları rahatsız ediyorsanız bu gibi durumlarda gerçekten yaptırımı olabilir.Olurda.Ama siz bi köyde veya bayırda insanların az olduğu yerde uçuş yapıyorsanız şikayet olsa bile kolluk gelmez gelse bile sizi uyarır şikayet var der falan filan der takılmayın izinsiz uçuş filan.Dikkat etmeniz gereken yeterki quadla birine çarpıp suç işlemeyin askeri alan ve özellikle hava alanları tespit edilirseniz kesinlikle yaptırımı olur.Kırımsız uçuşlar

GoldWing

Mesaj gönderen GoldWing » 09 Nis 2019, 22:33

Abdullah1234 yazdı: 09 Nis 2019, 21:42 İzinli tarafına çok takılmayın Hocam.Bir kolluk kuvveti olarak şunu söyleyebilirim . Egerki siz quadınızla askeri bölge hava alanı veya insanların çok olduğu yerde olupta insanları rahatsız ediyorsanız bu gibi durumlarda gerçekten yaptırımı olabilir.Olurda.Ama siz bi köyde veya bayırda insanların az olduğu yerde uçuş yapıyorsanız şikayet olsa bile kolluk gelmez gelse bile sizi uyarır şikayet var der falan filan der takılmayın izinsiz uçuş filan.Dikkat etmeniz gereken yeterki quadla birine çarpıp suç işlemeyin askeri alan ve özellikle hava alanları tespit edilirseniz kesinlikle yaptırımı olur.Kırımsız uçuşlar
anladım, peki büyük şehir parklarının bazılarında uçmaya izin verilirken dibimdeki kocaman parkta düğün çekimi yapan phantomcu abilerime bile zor izin veriyorlar, ama başka bir büyük parkta izin alıp rahatça belirlenmiş biryerde uçabiliyoruz, direk yasak diyo bizim parktaki güvenlikler, bunu nasıl yapabiliriz, parkta boş olan insan olmayan kısımlarda geçerli mi

Abdullah1234
Ad Soyad: Abdullah doğan

Mesaj gönderen Abdullah1234 » 09 Nis 2019, 23:25

GoldWing yazdı: 09 Nis 2019, 22:33
Abdullah1234 yazdı: 09 Nis 2019, 21:42 İzinli tarafına çok takılmayın Hocam.Bir kolluk kuvveti olarak şunu söyleyebilirim . Egerki siz quadınızla askeri bölge hava alanı veya insanların çok olduğu yerde olupta insanları rahatsız ediyorsanız bu gibi durumlarda gerçekten yaptırımı olabilir.Olurda.Ama siz bi köyde veya bayırda insanların az olduğu yerde uçuş yapıyorsanız şikayet olsa bile kolluk gelmez gelse bile sizi uyarır şikayet var der falan filan der takılmayın izinsiz uçuş filan.Dikkat etmeniz gereken yeterki quadla birine çarpıp suç işlemeyin askeri alan ve özellikle hava alanları tespit edilirseniz kesinlikle yaptırımı olur.Kırımsız uçuşlar
anladım, peki büyük şehir parklarının bazılarında uçmaya izin verilirken dibimdeki kocaman parkta düğün çekimi yapan phantomcu abilerime bile zor izin veriyorlar, ama başka bir büyük parkta izin alıp rahatça belirlenmiş biryerde uçabiliyoruz, direk yasak diyo bizim parktaki güvenlikler, bunu nasıl yapabiliriz, parkta boş olan insan olmayan kısımlarda geçerli mi
Hocam parklar kamuya açık alanlar aslında tamamen oranın yönetimle alakalı bu sorduğunuz durum yasak diyorsa yapacak bişi yok çünkü onlar haklılar .Bir yerde quad uçuracaksan genel geçer veya daha önce orada uyarılmamışsan kimseye sormadan uçur tabi ses yönünden rahatsız etmeden .İnsanlar sesinden korkuyorlar .Bu konuda kimseyle tartışmayın .İş çıkmaza gidebilir

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön