arkadaslar dron bitti bitecek!! son yardım!

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Ahmetbüyük
Ad Soyad: Ahmet Büyükkuş

arkadaslar dron bitti bitecek!! son yardım!

Mesaj gönderen Ahmetbüyük » 01 May 2019, 13:25

arkadaslar ilk once s.a butun belalardan sonra bu dron nerdeyse ucmaya hazır duruma geldi fakat! alıcıya baglayamadım
nasıl baglıyacagmı az cok biliyorum ama sorun cıkmasın simdi dron gider filan herneyse pc bagladım 4 motor da duzgun calibrasyonlu calısıtrıdım sadece bu alıcı kaldı ayrıntılı acıklarsanız sevirinrim
dron parcaları
kontrol kartı: sp racing f3
esc: XXD HW30A 30A
gove:f330
motor:Racerstar BR2212 1000KV 2-4S
pervane: 8045
alıcı:fs i6ab
batarya:5000mh 60c
kumanda:fs-i6
En son Ahmetbüyük tarafından 01 May 2019, 15:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: arkadaslar dron bitti bitecek!! son yardım!

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 01 May 2019, 13:34

barış merhaba aslında senin konuna daha önce yazmıştım alıcı sorunun hakkında. tam olarak ne yapmaya çalıştığını yazarsan daha ayrıntılı anlatayım.

kartına betaflight kurdun mu?

ibus mı pwm mi kullanmak istiyorsun.

Ahmetbüyük

Mesaj gönderen Ahmetbüyük » 01 May 2019, 13:36

abi ilk once yardımın icin tesekur ederim eski sorunları cozum kumandanın mix ayarları bozulmus ben sadece su an duzgunce alıcıya baglamak istiyorum sadece bu kartımda cleanfligth kurulu ıbus la pmw arasındaki farkı bilmiyorum hangisini uygun gorursen yeterki su dron bugun ucsun :D

Ahmetbüyük

Mesaj gönderen Ahmetbüyük » 01 May 2019, 13:38

NOT: MOTORLARIN HEPSİ DENENDİ CALSIIYOR CALİBRASYONLAR TMM 1 SORUM DAHA VAR PORT KISMINDA SADECE UART 1 ACIK ORADA BASKA NE YAPMAM GEREK DİGER TUM AYARLARI YAPTIM

Ahmetbüyük

Mesaj gönderen Ahmetbüyük » 01 May 2019, 13:40

birde eski konu hakında konusmak istiyorum lehimi duzgun atmamısım bilen kişi yardımıyla haletim sadece su an kumandayı ve cleanflith uzerinden alcıı ayarları yapmak kaldı anlatırsan sevinirim.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 01 May 2019, 13:54

sana tavsiyem yapabiliyorsan betaflight kurman. cleanflight ibus için videoda mirkonun gösterdiği konnektörü tak(o diğer kabloları çıkarmış sen şimdilik çıkarmayabilirsin) alttaki fotograftaki gibi en alttaki ground(-) onun üstündeki(+5v) onun üstündeki pin de ch3/rxd yazan pinleri kullanacaksın ordan çıkan kabloları servo konnektörüne bağla ve videoki gibi ia6b nin ibus portuna konnektörü tak.

https://blog.seidel-philipp.de/wp-conte ... _vorne.png

daha sonra cleanflightta ibus ayarını videodaki gibi yap cleanflightta port sekmesinden uart3 serial rx aktif edeceksin. diğer ayarlar aynı.

takıldığın yerde sor. pwm bağlantı her kanal için bir kablo ve ortak bir ground bağlıyoruz. ibus için sadece bir kablo ve güç bağlantısı yani bütün kanallar bir kablo üzerinden karta aktarılıyor. ayrımı bu. ibus ta kablo karmaşamız olmuyor gecikme daha az ayrıca rssi yani çekim gücünü osd varsa ibus üzerinden karta aktarabiliyoruz.

cleanflightta ibus göremiyorsan pwm bağlamalısın ya da betaflight kurmalısın. ben pwm bağlayacam diyorsan onu da anlatacağım ama dejavantajlarını yazdım.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 01 May 2019, 14:09

ibus girişini de ekleyeyim.kırmızı v+(+) ground G (-) s ise sinyal çıkışı yani ibus kablosu

ibus servo yazan yer
Resim

https://tomblanch.files.wordpress.com/2 ... 174328.jpg

Ahmetbüyük

Mesaj gönderen Ahmetbüyük » 01 May 2019, 15:16

abi cok saol ama bi sorum var hepsini yaptım yarları filan receiver kısmında kumandayı denedimde bu 4 motoru dondurmem icin ibus icin nereye takmalıyım 3 renkli kabloyu taktım i bus a ama diger renkli kabloları nereye bide bende 2 tane aynı giriş var hocam bir tanesi ch1 ch2 digeri ch3 ch4 icin demişti?

Ahmetbüyük

Mesaj gönderen Ahmetbüyük » 01 May 2019, 15:31

abi buraya atmayı becermedim ilk mesajıma atıyorum.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 01 May 2019, 15:40

https://blog.seidel-philipp.de/wp-conte ... _vorne.png

https://tomblanch.files.wordpress.com/2 ... 174328.jpg

kaedesşim sen kanalı falan karıştırma fotoğraf attım alttaki 3 kabloyu ibus servo yazan port varya üst mesajımdaki oraya servo konnektörünün ucuna o konnektörden çıkan kabloları lehimle onunla ia6b ye bağlayacaksın.

kırmızı artı siyah eksi sarı ile çizdiğim ibus

servo konnektörü

Resim
Dosya ekleri
sp_racing_pro.jpg

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön