joistikler notr iken (0 iken) dron saga yatıyor

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Ahmetbüyük
Ad Soyad: Ahmet Büyükkuş

joistikler notr iken (0 iken) dron saga yatıyor

Mesaj gönderen Ahmetbüyük » 03 May 2019, 23:58

arkadaslar merhaba bugun dronu ucurdugumda sunu fark ettim dron saga yatıyodu pc bagladım sonuc bu bitch degeri fazla cıkıyor bunu kumandadan nasıl duzeltebilirm?

kumandam fly sky i6

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: joistikler notr iken (0 iken) dron saga yatıyor

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 04 May 2019, 00:08

trimlerle oynamış olabilirsin subtrimlerle oynamış olablirsin endpoint ayarlarıyla oynamış olabilirsin. emin değilsen kumandadan system model reset yolunu izleyerek o modeli sıfırla ve yeniden bind edip aux kanalllarını ata.

Ahmetbüyük
Ad Soyad: Ahmet Büyükkuş

Mesaj gönderen Ahmetbüyük » 04 May 2019, 08:29

cok saol abi birde joistik cok hasas ozelikle ch1 ch2 bunun hassasiyetini nasıl azaltırım

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 04 May 2019, 10:43

baris yazdı: 04 May 2019, 08:29 cok saol abi birde joistik cok hasas ozelikle ch1 ch2 bunun hassasiyetini nasıl azaltırım
fotoğraf atıyorum betaflight pid tuning tabından gönderdiğim rc rate ayarlarını gir yanlız acro uçuyorsan stick tam çektiğinde biraz hızlı bir takla aşar başlangıç ve ortalar oldukça yumuşak. bunun için rc expo ayarını biraz artırıyoruz. uçlardaki tepki hızlı gelirse super rate ayarını roll ve pitch için 0.69 olarak ayarlayabilirsin.

rc rate: quadın sticklere verdiği tepkiyi tamamen değiştirir rc rate yüksek olursa verdiğiniz küçük stick komutları büyük hareketlere neden olur. ama expo ile yumuşatılabilir.

super rate: sticklerimizi tam çektiğimizde uçlardaki açımızın artmasına ya da azalmasına neden olur. yüksek super rate ayarlarsak başlangıç ve orta stick hassasiyetimizi değişmez ama uçlardaki açımız yani stiği tam çektiğimizde takla aşma hızımız artar daha seri bir takla aşar. stick uçlarında daha yüksek dereceli bir açıyla tepki verir.

rc expo: stick başlangıç ve orta konumlarına kadar daha yumuşak bir hissiyat için eğrimizi değiştirir. ben 0.22 ayarladım gayet iyi bir değer olduğunu düşünüyorum.
Dosya ekleri
rate  egri.jpg
rate egri.jpg (25.51 KiB) 2254 kere görüntülendi
rate.jpg
rate.jpg (15.02 KiB) 2254 kere görüntülendi

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön