FRSKY IN YENİ KUMANDASI TARANİS X9 LİTE ve x9 lite pro (d16 desteği geldi )

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
riense
Ad Soyad: Ali

Re: FRSKY IN YENİ KUMANDASI TARANİS X9 LİTE önsiparişte 59.99$ acele edin !!!

Mesaj gönderen riense » 14 May 2019, 17:51

bu arada fiyatı 400 tl ye düştü banggood bütün ürünlerde indirim uyguladı neden bilmiyorum :D

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 14 May 2019, 17:53

riense yazdı: 14 May 2019, 17:47 Q: Can I update previous FrSky products to the ACCESS protocol firmware?

A:All previous and present FrSky transmitters can be updated to the ACCESS protocol, The X, XM, RX, GX and S series receiver support will be gradually added to the supported list.

Hocaam XM dediği seriye XM+ da giriyor mu ?

Bu konuda baya kötüyüm güncelleme falan filan :D umarım elimde kalmaz kumanda aldım şimdi sadece kumandayı :) alıcıyı beklicem zaten ne zaman kargo verilir belli değil. Frsky kalitesini bu fiyata bulmak zor birde dolar 6 tl olmuşken umarım sıkıntı yaşamam
Q: Which receivers will support the ACCESS protocol?
A:The 1st batch of updates includes RX4R, RX6R, G-RX6, and G-RX8.
The 2nd batch will include RXSR, XM, XM Plus, RX8R Pro.

ikinci posta ile xm plus(+) ta güncelleme alacak diye yazmışlar. zaten mayıs sonuna anca gönderirler kumandayı o zamana almış olur güncelleme büyük ihtimalle.

frsky elinde kalmaz merak etme siteye koy aldığın fiyata anında satarsın.

riense
Ad Soyad: Ali

Mesaj gönderen riense » 14 May 2019, 17:55

teşekkür ederim anlık olarak güncellemeleri nerede takip edebiliriz ?

Safak

Mesaj gönderen Safak » 14 May 2019, 19:26

Modül olarak ne kullanıyor ki? aynı modül ise flashlanabilir tüm alıcılar için yazılım gelir büyük ihtimalle. Farklı bir modül varsa bilemem.

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 14 May 2019, 19:31

riense yazdı: 14 May 2019, 17:51 bu arada fiyatı 400 tl ye düştü banggood bütün ürünlerde indirim uyguladı neden bilmiyorum :D
Hocam ben baktım indirimlere çok güzel indirim yapmışlar (!)

Satın aldığım fiyatları çok iyi biliyorum önce fiyatı arttırmışlar sonra %30 indirim yazmışlar fakat indirim falan yok, aksine pahalılaşmış.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

Safak

Mesaj gönderen Safak » 14 May 2019, 19:42

Kumanda seçiminde kullanıcılar için kumandanın kalitesi ve özellikleri kadar, alıcı da önemli bir kriter. Bol seçenek, kolay ve hızlı ulaşılabilir olması, ve uygun fiyatlı alıcı sunan bir adım önde. Flysky'ı ayrı tutarsak, frsky alıcıları bu özelliklerin hepsini karşılıyor. Açık ara pazar lideri olmasınında ana unsurlarından biri bu. Şatış ağının dar olması, fiyatlarının nispeten pahalı olmasına karşı spektrumda pazarda hatırı sayılır bir yere sahip. Hem orijinal hem klon alıcıları her yerde var, fiyatları da uygun. pahalı ve dar skala alıcıları yüzünden hitec, kalitesi ve vaat ettiklerine göre hak ettiği yerde değil mesela.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 14 May 2019, 20:18

Yusuf yazdı: 14 May 2019, 19:31
riense yazdı: 14 May 2019, 17:51 bu arada fiyatı 400 tl ye düştü banggood bütün ürünlerde indirim uyguladı neden bilmiyorum :D

Satın aldığım fiyatları çok iyi biliyorum önce fiyatı arttırmışlar sonra %30 indirim yazmışlar fakat indirim falan yok, aksine pahalılaşmış.
dolar 6.02 ye dustugu icin banggood da uygaladigi kuru dusurmus 6.12lere...

Kullanıcı avatarı
Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 14 May 2019, 21:03

hknshbz yazdı: 14 May 2019, 20:18

Cevabınla alakasız olacak ama bu kumanda çok mu iyide bukadar günde bu denli satış yapıldı?

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 14 May 2019, 22:18

Yusuf yazdı: 14 May 2019, 21:03
hknshbz yazdı: 14 May 2019, 20:18

Cevabınla alakasız olacak ama bu kumanda çok mu iyide bukadar günde bu denli satış yapıldı?
Fiyatı çok uygun. Sonucta markası frsky, ağabeyi x9d kalitesi malum.. Yeni jenerasyon, teknik detaylsrı yukarda konustular ustalar, ben çok bilmiyorum. Kucuk olması ayrı bir avantaj. Birçok artısı var ve tekrar ediyorum, şuanki fiyatı çok uygun...

Safak

Mesaj gönderen Safak » 15 May 2019, 00:30

Şu an indirim ile falan 400 TL ye geliyor sanırım. Normal şartlarda üzerinde taranis yazan bir kumandayı, 400 liraya rüyada bile alamazsınız. Lansman fiyatı diye düşünün.
Şuan için tek handikapı kısıtlı ve pahalı alıcıları.

Benimde sepette var Birtane, sabah beri elim ödeme kısmına bir gidiyor bir geliyor. Kararsız kaldım. 🤔

Kullanıcı avatarı
Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 15 May 2019, 01:27

Safak yazdı: 15 May 2019, 00:30
Şu an indirim ile falan 400 TL ye geliyor sanırım. Normal şartlarda üzerinde taranis yazan bir kumandayı, 400 liraya rüyada bile alamazsınız. Lansman fiyatı diye düşünün.
Şuan için tek handikapı kısıtlı ve pahalı alıcıları.

Benimde sepette var Birtane, sabah beri elim ödeme kısmına bir gidiyor bir geliyor. Kararsız kaldım. 🤔
Elinde bir kumanda varsa elin ödeme kısmından uzak olsun. Bu indirimler o butona elimizi götürmek için zaten...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 15 May 2019, 02:44

Yusuf yazdı: 15 May 2019, 01:27 Elinde bir kumanda varsa elin ödeme kısmından uzak olsun. Bu indirimler o butona elimizi götürmek için zaten...
Bende X9D Plus Special Edition var... İhtiyacım varmış gibi benim bile alasım geliyor... Hastalık bu herhalde... Elimdeki kumandaya tek üstün yanı ele daha kolay sığması açısından bir tık küçük olması...

Ben de almamak için direniyorum... Ama sanırım dediğiniz gibi kumanda varken almak cidden saçma olur... Tamam FlySky kullanan birisi için upgrade açısından bu fiyata yapılabilecek en iyi upgrade olabilir... Ama QX7 vs herhangi bir FrSky kumanda olan birisi için yersiz olur...

Ben kendimi, ihtiyacım olan şeyin FatShark HDO olduğunu yönünde telkin ederek ihtiyacım olmayan ekipman ve yeni quad toplama sevdasından uzak tutuyorum

Kullanıcı avatarı
Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 15 May 2019, 03:05

KingNothing yazdı: 15 May 2019, 02:44
Yusuf yazdı: 15 May 2019, 01:27 Elinde bir kumanda varsa elin ödeme kısmından uzak olsun. Bu indirimler o butona elimizi götürmek için zaten...
Bende X9D Plus Special Edition var... İhtiyacım varmış gibi benim bile alasım geliyor... Hastalık bu herhalde... Elimdeki kumandaya tek üstün yanı ele daha kolay sığması açısından bir tık küçük olması...

Ben de almamak için direniyorum... Ama sanırım dediğiniz gibi kumanda varken almak cidden saçma olur... Tamam FlySky kullanan birisi için upgrade açısından bu fiyata yapılabilecek en iyi upgrade olabilir... Ama QX7 vs herhangi bir FrSky kumanda olan birisi için yersiz olur...

Ben kendimi, ihtiyacım olan şeyin FatShark HDO olduğunu yönünde telkin ederek ihtiyacım olmayan ekipman ve yeni quad toplama sevdasından uzak tutuyorum
Alışveriş yaparken tutarı elinizle sayıp ödüyormuş gibi düşünürseniz kendinizi frenlemenize yardımcı olacaktır. Ben böyle yapıyorum.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 15 May 2019, 03:09

KingNothing yazdı: 15 May 2019, 02:44

düşünsene küçücük

download/file.php?id=2791&mode=view

hele o mavi rengi yok mu... okyanus musun zalim neden sürekli o mavine dalmak istiyorum. gimballerin ne güzel 18650 in bile var. boyun askısı bile koymuşlar. :lol: :lol:

hastalık galiba neler geliyor insanın aklına. yurtdışındaki adam birkaç öğün yemek parasına alıyor. biz de aylık mutfak masrafı mübarek o yüzden kaç kere düşünmek gerekiyor. ama en azından alabiliyoruz acaba bunları da göndermeyi bırakır mı cinliler o zaman ne yaparız. bir sürü şeye "can not ship to your location" yazmaya başladı.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 15 May 2019, 03:15

Aynen öyle, 2 inch quad için aldığım minicik 420mah pillerden yine sipariş edeyim diye girdim... Eski siparişlerden bulup ekleyecekken sipariş edilemiyo yazısını gördüm... Yanu dün gelen bugün niye gelmesin... Böyle kötü bir durumdayız işte... Üretim yok, gelir yok... Mevcut haliyle bir de dünyaya sırtımızı dönüp kapıları kapatıp işleri daha da sıkıntıya sokuyoruz. Adamlar da ne uğraşacam gidiyo gidiyo gümrükten dönüyo diyordur. Göndermez tabi ondan sonra daha...

TRY 37.04 50% Off | 4PCS Gaoneng 7.6V 420mah 50/100C 2S HV 4.35V Lipo Battery for Kingkong tiny GT8 RC FPV Racing Drone Spare Part DIY Accessories
https://s.click.aliexpress.com/e/Dwc0HqZBV

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 10 Haz 2019, 11:11

inceleme karşılaştırma videoları geldi

Safak

Mesaj gönderen Safak » 12 Haz 2019, 00:44

Crossfire modül de mi takmışlar? Ne ara incelediniz de, modülün nasıl takılacağını çözdünüz.

sanırım crossfire takılabilen en ucuz kumanda olacak. Modülün fiyatı kumandanın 4 katı, 10 liraya araba alıp, 50 liralık modifiye yapmak gibi, ilginç bir ikili olmuş.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 12 Haz 2019, 11:43

d16 desteği de geldi artık xm+gibi eski alıcılarınızı da kullanabilieceksiniz.

https://www.frsky-rc.com/taranis-x9-lite/

__isimsiz__

Re: FRSKY IN YENİ KUMANDASI TARANİS X9 LİTE d16 desteği geldi

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 12 Haz 2019, 12:21

2000 liraya yakın Taranis X9D Plus SE ye para verdim... Zorla şu kumandayı da aldıracaksınız... :))

Eksikleri tek tek kapatılıyor, artık artıları fazlasıyla ağır basmaya başlıyor... Benim ellerim küçük biraz... Taranis X9D Plus SE yi tutarken, hem bir parmak arm switch de diğeri mode switch de ve başparmak ve işaret parmakları ile stickleri tutarak (pinching) kullanmak zor oluyo... XD9 Lite ile bu mümkün gibi duruyo... sırf o yüzden istiyorum...

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön