flysky fs-i6x / eachine x220s

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
deathofcs
Ad Soyad: sinan gürer

flysky fs-i6x / eachine x220s

Mesaj gönderen deathofcs » 14 May 2019, 21:58

dostlar merhaba,

eachine x220s ile birlikte flysky fs-i6x kumanda geldi. maalesef 2 stick (VAR & VAB ) haricinde diğerleri kullanılamıyor.

birinci sorum bunları nasıl kullanabilirim.? hackleme ile stickleri kullanmaya başlarsam, bu daha önceden tanımlanmış olan x200s in uçuşunda sorun yaratır mı ? ( stick kullanımında vs) . çünkü daha önce betafligth ta biraz kurcaladım, stickleri açtım ama sonra quad çalışmadı bile :) eski haline haline döndürdüm çalıştı korkup kapattım :)

diğer bir sorum ise ; bu kumanda ile başka bir quad ı bind etmek istiyorum. haliyle gene birinci soru ile ilişkili olarak eğer başka quad bind edersem x220s de sorun yaşar mıyım?

teşekkür ederim şimdiden

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: flysky fs-i6x / eachine x220s

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 14 May 2019, 22:23

kumandanın diğer switchlerini kullanabilimek için onları kumandadan atamalısın. videodan yardım alabilirsin. atadığın aux kanallarını da betaflighttan bir görev için atamalısın mesela swa yı arm için atamak gibi.

aux atama

betaflight ayarları

kumandada birden fazla model hafızası var 1. de x220s kayıtlı bu model seçiliyken x220s yi kumanda edebileceğin gibi başka bir model seçerek farklı bir alıcıyla bind edip kafana göre ayarlarını yapabilirsin. başka modellerin ayarlarını kullandığın x220 nin üzerine kaydetmezsen hiç bir sorun yaşamazsın sadece kumandadan kullanacağın modeli seç devam et.

deathofcs
Ad Soyad: sinan gürer

Mesaj gönderen deathofcs » 15 May 2019, 00:15

stickler açabiliyorum ama maalesef onları betaflahtta ayarlamama izin vermiyor. nasıl bir durum anlayamadım.

başka model ayarlayıp diğer drone u ona bind etmeye çalıştım kabul etmedi.

ve hatta bu sebeple de orjinal x220s bağlantısını kaybedip tanımamaya başlamakta. ekranında ' tüm swicthleri yukarı aşağı oynat ' uyarısı çıktı dıt dıt öterek.

sonuç olarak ben bu kumandadaki diğer switchleri açmama rağmen bunları x220s üzerinde kullanamıyorum.

hadi onu geçtim başka drone bind edemiyorum. çıkamadım işin içinden.

p.s. frysky trashcan istememe rağmen flysky gönderen bir aklı kıt aliexpress satıcısına denk geldim derdim bundandır.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 15 May 2019, 02:01

deathofcs yazdı: 15 May 2019, 00:15 stickler açabiliyorum ama maalesef onları betaflahtta ayarlamama izin vermiyor. nasıl bir durum anlayamadım.

başka model ayarlayıp diğer drone u ona bind etmeye çalıştım kabul etmedi.

ve hatta bu sebeple de orjinal x220s bağlantısını kaybedip tanımamaya başlamakta. ekranında ' tüm swicthleri yukarı aşağı oynat ' uyarısı çıktı dıt dıt öterek.

sonuç olarak ben bu kumandadaki diğer switchleri açmama rağmen bunları x220s üzerinde kullanamıyorum.

hadi onu geçtim başka drone bind edemiyorum. çıkamadım işin içinden.

p.s. frysky trashcan istememe rağmen flysky gönderen bir aklı kıt aliexpress satıcısına denk geldim derdim bundandır.
valla yanlış anlama ama bunlar hiç mantıklı değil. ne ile bind etmeye çalışıyorsun menüye gir model select ten yeni bir model seç daha sonra videoki gibi bind et.

diğer ayarlara burdan bakabilrsin

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön