Throtle kolu yaylı Mode 2 kumanda

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
ramada
Ad Soyad: Ahmet S.

Throtle kolu yaylı Mode 2 kumanda

Mesaj gönderen ramada » 21 Tem 2019, 02:13

Merhaba Arkadaşlar

Geçen gün SIYI marka bir kumanda gördüm. Throttle kolu yaylıydı. Stick hep ortada. Bu tür kumandaların özel bir kullanım amacı var mı? Neden throttle kolu yaylı bir mekanizma yapmışlar ki?
üşeniyorum... öyleyse yarın.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: Throtle kolu yaylı Mode 2 kumanda

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 21 Tem 2019, 02:18

3D Uçuşlarda, özellikle helikopterlerde ve 3d uçuş yapabilecek dronlarda; trottle 0 (sıfır) bizim alışık olduğumuz en altta değil ortadadır yani 1500 değerinde. Bunun sebebi, pozitif ve negatif throtle elde etmek. Yani helikopterde motor hızı sabitlenir, pervane kanatları + ve - pitch alır. Dronda ise motor ters yöne dönmeye başlar, ortada iken dönmez. Bir çok kumanda bu şekilde gelir, veya yanında aparat ile gellir. Benim Radiolink AT9S apartı ile geldi, istersen takıp o şekilde kullanilirsin. Eğer üzerinde takılıysa da kumandayı açıp 10snde yayı söküverirsin olur biter...

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 21 Tem 2019, 15:11

sıyı marka bi dronun 3d uçabileceğini düşünmüyorum, arkadaşın dediği drone djilerde olduğu gibi uçuş yapıyodur
stick ortadayken pozisyonunu korur
stick yukarı iken yükselir
stick aşağı ilken yavaşça alçalır

ramada
Ad Soyad: Ahmet S.

Mesaj gönderen ramada » 22 Tem 2019, 14:59

Benim kumandam spektrum. Açtım içini gaz kolunu ayarlayan vidayı gevşettim throttle kolu yaylı oldu. Kumandayı açtım throttle hight uyarısı aldım. Kumanda içinde bir ayar mı var bunu düzenleyecek.
üşeniyorum... öyleyse yarın.

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön