Taranis-Flysky

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
ggorkem
Ad Soyad: Görkem Demir

Taranis-Flysky

Mesaj gönderen ggorkem » 31 Tem 2019, 11:59

Herkese merhabalar. Biliyorum bu konuda çok fazla konu açıldı beni lütfen mazur görün bu konuda :). Elimde taranis qx7 var bir adet. Forumdan bilenler bilir mobula 7 aldıktan 2 gün sonra kısa devre sonucu kartı ve bir motoru kullanılmaz hale getirmiştim. Yaklaşık vergilerle kargoyla 300 tl bir masraf çıkıyor. Taranisin piyasası şu an biraz iyi gibi. Aklımda bunu satıp flysky bir kumanda+500 civarına uruav ur65 almak var. Uçmaya fazla hevesliyim ama 300 tl yorar beni şu an. O yüzden böyle bir düşünce belirdi aklımda. Sizce ne kadar mantıklı bir hareket olur ?
Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Re: Taranis-Flysky

Mesaj gönderen Gandalf » 31 Tem 2019, 13:20

Hocam bende zamaninda bir heves aldim sonr baktim emeklemeden kosmak gibi. her ne kadar bir kez alinacak ekipmanlar olsa da bence girisi yumusak yapmak gerek. Flsky.ile baslayip ilerledikce taranise gecmek daha mantikli ( en azindan benim icin) . Elimde ki ekipmanlari satip. Oyuncak seviyesinde bir drone ile el pratigimi geliştiriyorum
En son Gandalf tarafından 31 Tem 2019, 13:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ggorkem

Mesaj gönderen ggorkem » 31 Tem 2019, 13:24

Doktorumtrak yazdı: 31 Tem 2019, 13:20 Hocam bende zamaninda bir heves aldim sonea baktin emeklemeden kosmak gibi. her ne kasar bir kez alinacak ekipmanlar olsa da bence girisi yumusak yapmak gerek. Flsky.ile baslayip ilerledikce taranise gecmek daha mantikli ( en azindan benim icin) . Elimde ki ekipmanlari satip. Oyuncak seviyesinde bir drone ile el pratigimi geliştiriyorum
Ben hep para biriktirdikçe ekipmanları tamamlarım güzel ekipmanlar alayım dedim. Bu sene üniversite sınavına girdim tıp istiyordum 32 bin geldi. Yani bir sene daha sınava hazırlanacağım. O yüzden bu sene de para biriktirme işi zor olacak. 1 yıl daha beklemek zorunda kalacağım ekipmanları toparlamak için. E aynı zamanda uçmak istiyorum. En mantıklısı sanırım taranisi satıp flysky alıp artan parayla ya mobulayı halletmek ya da yeni bir mikro cihaz almak olacak.

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 31 Tem 2019, 13:49

Valla.hocam tip kazaninca da cok vaktin olmayacak hatta tibbi.bitirip.mecburi hizmet gidince yada tus kasinca da o yuzden bu onunde ki bir seneyi doya.doya ucarak gecir derim 😁

ggorkem

Mesaj gönderen ggorkem » 31 Tem 2019, 14:08

Doktorumtrak yazdı: 31 Tem 2019, 13:49 Valla.hocam tip kazaninca da cok vaktin olmayacak hatta tibbi.bitirip.mecburi hizmet gidince yada tus kasinca da o yuzden bu onunde ki bir seneyi doya.doya ucarak gecir derim 😁
Onun için taranisi acilen elden çıkarıyorum :D

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 31 Tem 2019, 14:51

Hocam QX7 satıp FlySky alınca elinde quad alasılık para yine kalmayacak...

ggorkem

Mesaj gönderen ggorkem » 31 Tem 2019, 14:58

KingNothing yazdı: 31 Tem 2019, 14:51 Hocam QX7 satıp FlySky alınca elinde quad alasılık para yine kalmayacak...
700 liraya taranisi çıkarttım bile elimden. 500 liraya da bir micro buldum. 300 e flysky bulurum sanırım forumdan.100 lira ekleyip ur65 alacağım bol ekstralı. Elimde olan mobula parçaları da yedek kalmış olacak. Çaprazlayıp kullanabilirim belki. Her türlü çok daha avantajlı olacak hocam. Veya zorlarsa beni mobula parçalarını elden de çıkarabilirim.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 31 Tem 2019, 14:59

Hayırlı olsun bu arada...
Gözlük? FPV gözlük şart bence hocam...

ggorkem

Mesaj gönderen ggorkem » 31 Tem 2019, 15:03

KingNothing yazdı: 31 Tem 2019, 14:59 Hayırlı olsun bu arada...
Gözlük? FPV gözlük şart bence hocam...
Gözlük beni bir 2 ay daha beklesin. Evde los uçuyorum şu anlık. İnşallah kısa vadede onu da halledeceğim. Hatta mobul parçalarını tamamen çıkarıp bir miktar ekleyip belki ev800 falan alabilirim. Bakalım o iş nasıl olacak. Hatta sanırım mobulayı çıkarıp gözlük almak mantıklı olacak.
Ls800d gözlük satıyor sanırsam forumdan bir arkadaş. 289 tl idi yanlış hatırlamıyorsam. Bu fiyata önerir misiniz o gözlüğü ?

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 31 Tem 2019, 15:24

Konuyu yeni gördüm. Bence çok dar görüşlü ve yanlış birşey yapmışsınız.

Ama tabi bunu hobiyi uzun vadeli düşünen biri olarak söylüyorum.

Şuana kadar bu hobide yaptığım en büyük hata Taranis yerine başka marka kumanda almak oldu.

Taranisi satıp başka markaya ve çok çok çok düşüğüne geçiş yaptığınızı görmek gözlerimi yaşarttı...

ggorkem

Mesaj gönderen ggorkem » 31 Tem 2019, 15:42

hknshbz yazdı: 31 Tem 2019, 15:24 Konuyu yeni gördüm. Bence çok dar görüşlü ve yanlış birşey yapmışsınız.

Şuana kadar bu hobide yaptığım en büyük hata Taranis yerine başka marka kumanda almak oldu.

Taranisi satıp başka markaya ve çok çok çok düşüğüne geçiş yaptığınızı görmek gözlerimi yaşarttı...
Aslında sadece günü kurtardım. Taranise elledikten sonra çok uzun süreler flysky kullanabileceğimi düşünmüyorum zaten. Şu sene geçtikten sonra yüksek ihtimalle taranise tekrar dönüş yapacağım. Bu sene taranisle simülatörde vakit geçirmek yerine flyskyla da olsa ev içinde uçmak daha çok zevk vericek bana. O yüzden bu kararı verdim

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 31 Tem 2019, 16:45

ggorkem yazdı: 31 Tem 2019, 15:42
hknshbz yazdı: 31 Tem 2019, 15:24 Konuyu yeni gördüm. Bence çok dar görüşlü ve yanlış birşey yapmışsınız.

Aslında sadece günü kurtardım. Taranise elledikten sonra çok uzun süreler flysky kullanabileceğimi düşünmüyorum zaten. Şu sene geçtikten sonra yüksek ihtimalle taranise tekrar dönüş yapacağım. Bu sene taranisle simülatörde vakit geçirmek yerine flyskyla da olsa ev içinde uçmak daha çok zevk vericek bana. O yüzden bu kararı verdim
Tabi durumlarınız nedir bilemiyorum, ben nacizane fikrimi belirtmek istedim.

Kırımsız uçuşlar

ggorkem

Mesaj gönderen ggorkem » 01 Ağu 2019, 14:23

Gerek flysky kumanda gerekse flysky uyumlu tiny bulamamamdan dolayı an itibari ile taranisi sattığıma pişman olmuş durumdayım :D. Ailem de sağolsun gerek yok al kumandanın aynısından geri biz yardımcı olalım biraz dediler. Sattığım fiyata qx7 ve xlite kumanda satışları var şu an. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz ?

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön