XM+ RSX LOSS !!!

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
baytar98

XM+ RSX LOSS !!!

Mesaj gönderen baytar98 » 01 Eyl 2019, 19:41

Quadı çalıştırıyorum . Arm ettikten sonra gaz veriyorum ve quad tam havalanacakken kumandayla xm+ sın bağlantısı kopuyor. Bazen bağlantı hemen geri geliyor , yine havalanacakken rsx loss hatası veriyor . Bazende xm+ sın elektriği tamamen kopuyor ışıkları yanmıyor. Kumandam taranis qx7 . Çözüm ??

__isimsiz__

Re: XM+ RSX LOSS !!!

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 01 Eyl 2019, 20:22

XM+ kumandaya çok yakınken bazen kopma yapabiliyor...

Önce biraz uzak durarak dene
Halen yapıyorsa bence lehimlerini kontrol et...

Alıcının antenlerini nasıl konumlandırdın foto atarsan iyi olur...

baytar98

Mesaj gönderen baytar98 » 01 Eyl 2019, 20:31

KingNothing yazdı: 01 Eyl 2019, 20:22 XM+ kumandaya çok yakınken bazen kopma yapabiliyor...

Hocam galiba lehimlerde sıkıntı var . Xm+ sa yazılım güncellemesi yapmadım ondan kaynaklanır mı?
Dosya ekleri
20190901_202537.jpg

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 01 Eyl 2019, 20:47

baytar98 yazdı: 01 Eyl 2019, 20:31
KingNothing yazdı: 01 Eyl 2019, 20:22 XM+ kumandaya çok yakınken bazen kopma yapabiliyor...

Hocam galiba lehimlerde sıkıntı var . Xm+ sa yazılım güncellemesi yapmadım ondan kaynaklanır mı?
ondan da kaynaklanır firmware den de kaynaklanır. ama öncelikle elektirksel sorunu hallet hocam kabloları kontrol et ölçü aletiyle kısa devre modunda. soğuk lehim var mı mat parlak olmayan ona dikkat et. bunları hallettikten sonra alıcını da güncelle. antenlerin konnektörlerini kontrol et yerinden çıkan olabilir.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 01 Eyl 2019, 21:58

Gökhan hocanın dediklerinin yanında,
antenlerin böyle takılması da iyi değil...
Arkadan bakarken belirli açıda iken iki anten de karbonfiber kolların arkasında kalıyor... Ondan da olabilir... L şeklinde veya V çeklinde arkaya veya ortaya talmanı öneririm...

XM+ ile 500-700m içindeki alanda hiç RX loss yaşamadım... Ve insanlar 1-1.5km mesafeye kolayca gidebiliyor XM+ ile...

Yazılan şeyleri kontrol edersen sorun kalmayacaktır...

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 02 Eyl 2019, 00:53

Allahın cezası sorun bende de var önceden demiştim drone havadayken düşüyor düşmeden geri geliyor, şimdi punchlarda rxloss yazıyor ekranda 0.1 ms sonra gidiyor sorun normal uçuyorum bazen punchlarda da yaşamıyorum bu sorunu
elimle rxi oynatıyorum düzeliyor antenelrin soket girişlerini ellediysen silikonla orayı ondan çok yapıyo tecrübem

baytar98

Mesaj gönderen baytar98 » 02 Eyl 2019, 01:34

GoldWing yazdı: 02 Eyl 2019, 00:53 Allahın cezası sorun bende de var önceden demiştim drone havadayken düşüyor düşmeden geri geliyor, şimdi punchlarda rxloss yazıyor ekranda 0.1 ms sonra gidiyor sorun normal uçuyorum bazen punchlarda da yaşamıyorum bu sorunu
elimle rxi oynatıyorum düzeliyor antenelrin soket girişlerini ellediysen silikonla orayı ondan çok yapıyo tecrübem
Aynen hocam bende de arada sirada oluyordu 0.1 saniyede duzeliyordu ama simdi quad kalkmiyor . 🤣🤣 once sokup yeniden lehimlicem sonra yazilim guncellemesi yapacagim bakalim durum ne olacak .

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön