FrSky Taranis QX7 ile Simulator!

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
Nihasyakreb
Ad Soyad: Berkay ŞAHİN

FrSky Taranis QX7 ile Simulator!

Mesaj gönderen Nihasyakreb » 03 Eyl 2019, 22:10

Başlıktanda anlaşılacağı üzere, FrSky Taranis QX7 kumandayı nasıl PC ye bağlayıp simulator çalışabilirim ? Kablomu almam gerekiyor ? Bilgisara LIFTOFF indirdim.Bunun gibi bildiğiniz simulatorler varsa nelerdir. Örneğin, RC uçaklar için simulator var mı ?
''Life is short, birds are flying''

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Re: FrSky Taranis QX7 ile Simulator!

Mesaj gönderen Gandalf » 03 Eyl 2019, 22:31

kumanda altında usb girişi var sanırım mini b olması lazım yada standart data kablosu da olabılır onu pc ye baglıyorsun kumanda menüsünde zaten secenek cıkıyor oradan ılk secenegı secınce baglanmıs oluyorsun tabi oyun ıcınde kalıbrasyonu yapman gerekıyor ve youtube yazarsan kumanda da yapman gereken ayarlar cıkar

Kullanıcı avatarı
Nihasyakreb
Ad Soyad: Berkay ŞAHİN

Mesaj gönderen Nihasyakreb » 03 Eyl 2019, 22:35

Doktorumtrak yazdı: 03 Eyl 2019, 22:31 kumanda altında usb girişi var sanırım mini b olması lazım yada standart data kablosu da olabılır onu pc ye baglıyorsun kumanda menüsünde zaten secenek cıkıyor oradan ılk secenegı secınce baglanmıs oluyorsun tabi oyun ıcınde kalıbrasyonu yapman gerekıyor ve youtube yazarsan kumanda da yapman gereken ayarlar cıkar

Hocam birde kumandayı pc ye bağladıktan sonra kumandaya pcden güç geliyormu yoksa kumandanın bataryasının takmam gerekiyor mu ? Kumandayı yakmayalım şimdi :mrgreen:
''Life is short, birds are flying''

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 03 Eyl 2019, 23:16

kumanda çalışır vaziyette olmalı yani pillerini takıyorsun

Kullanıcı avatarı
ercanfpv
Ad Soyad: Ercan
İletişim:

Mesaj gönderen ercanfpv » 21 Ara 2019, 22:03

Merhabalar taranis qx7 ve x9 lite ile liftoff simulator kullanmak istiyorum. Ilk pc ye bagladim oyun direk gördü. Sonrasinda bi anda oyun gormez oldu. Pc taranisi joystick olarak goruyo fakat simulator gormuyo. Ps4 kolu bagliyorum pc ye onunla kullaniliyo simulator fakat keyif vermiyo. Bilgisi olan var mi win10 kullaniyorum bu arada.

Kullanıcı avatarı
ercanfpv
Ad Soyad: Ercan
İletişim:

Mesaj gönderen ercanfpv » 21 Ara 2019, 22:20

Yabancı forumlardan şunu buldum evde deneyip sonucu paylaşacağım

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön