frsky taranis x9d plus kapatinca kendi kendine aciliyor

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
madmar
Ad Soyad: deniz intepe

frsky taranis x9d plus kapatinca kendi kendine aciliyor

Mesaj gönderen madmar » 21 Eyl 2019, 14:12

Merhaba,
1 ay kadar önce X9d plus siparişim banggood dan elime ulaştı.
Yalnız cihaz problemli, cihazı açtığımda bir problem yok, kullanabiliyorum, yalnız kapattığımda, yaklaşık 30 saniye sonra cihaz kendi kendine resetlenmeye başlıyor.
Firmayla görüştüm, yeni pil yolladılar, o da bir işe yaramadı, şimdi para iadesi yaptılar.

Yalnız cihaz elimde kaldı, bunu düzeltmek mümkün müdür?

Problemin aynısı şu videoda mevcut.

Cihazın içindeki yuvarlak pili de değiştirdim, bir fark olmadı.
Yardımcı olabilcek varsa çok mutlu olurum.
Teşekkürler

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Re: frsky taranis x9d plus kapatinca kendi kendine aciliyor

Mesaj gönderen GoldWing » 22 Eyl 2019, 00:39

flash, factory reset pcbyi gözle kontrol vsvs yaptınız mı

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 22 Eyl 2019, 07:35

Acma.kapama anahtarini degistirin

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 22 Eyl 2019, 11:15

durumun anahtarla bir ilgisi yok anakart sorunlu anladığım kadarıyla. pili kumandaya bağladığınız yere bir on off anahtar modu en mantıklı yol gibi görünüyor.

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 22 Eyl 2019, 16:50

gökhan YANKI yazdı: 22 Eyl 2019, 11:15 durumun anahtarla bir ilgisi yok anakart sorunlu anladığım kadarıyla. pili kumandaya bağladığınız yere bir on off anahtar modu en mantıklı yol gibi görünüyor.
anahtarı mekanikse belki bir temas falan vardır diye düşünmüştüm pile anahtar koymakta mantıklı bir çözüm

madmar

Mesaj gönderen madmar » 24 Eyl 2019, 08:43

GoldWing yazdı: 22 Eyl 2019, 00:39 flash, factory reset pcbyi gözle kontrol vsvs yaptınız mı
Sadece içindeki yuvarlak pili çıkarıp, bir süre bekleyip öyle taktım, onu önermişlerdi. Internette bu işin yazılımla çözüldüğüne dair pek birşey bulamadım, factory reset deneyebilirim.

PCB yi açtım baktım ama sadece yazılımcı gözüyle bakabilirim, ofiste elektronik müh. arkadaşlar var onlara da bir göstereceğim.
Teşekkürler

madmar

Mesaj gönderen madmar » 24 Eyl 2019, 08:45

Doktorumtrak yazdı: 22 Eyl 2019, 16:50
gökhan YANKI yazdı: 22 Eyl 2019, 11:15 durumun anahtarla bir ilgisi yok anakart sorunlu anladığım kadarıyla. pili kumandaya bağladığınız yere bir on off anahtar modu en mantıklı yol gibi görünüyor.
anahtarı mekanikse belki bir temas falan vardır diye düşünmüştüm pile anahtar koymakta mantıklı bir çözüm
Bir sorum olacak, cihaz bu durumda olduğu için şu anda pili şarj edemiyorum, çünkü cihaz kapalıyken şarj alıyor.
Kapalıyken de kendi kendine resetlendiği için, öyle bırakıp gidemiyorum. Yakında pili bitecek, kullanılmaz olacak.

Bu pili harici olarak şarj edebilmem mümkün mü acaba? Onunla alakalı pek birşey bulamadım, en kötü öyle idare edeceğim çünkü.

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 24 Eyl 2019, 12:30

madmar yazdı: 24 Eyl 2019, 08:45
Doktorumtrak yazdı: 22 Eyl 2019, 16:50
Bir sorum olacak, cihaz bu durumda olduğu için şu anda pili şarj edemiyorum, çünkü cihaz kapalıyken şarj alıyor.
Kapalıyken de kendi kendine resetlendiği için, öyle bırakıp gidemiyorum. Yakında pili bitecek, kullanılmaz olacak.

Bu pili harici olarak şarj edebilmem mümkün mü acaba? Onunla alakalı pek birşey bulamadım, en kötü öyle idare edeceğim çünkü.
Soketli cikartilabilen bir pilse sarj cihazi ile sarj edebilirsiniz

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 24 Eyl 2019, 14:02

madmar yazdı: 24 Eyl 2019, 08:43
GoldWing yazdı: 22 Eyl 2019, 00:39 flash, factory reset pcbyi gözle kontrol vsvs yaptınız mı
Sadece içindeki yuvarlak pili çıkarıp, bir süre bekleyip öyle taktım, onu önermişlerdi. Internette bu işin yazılımla çözüldüğüne dair pek birşey bulamadım, factory reset deneyebilirim.

PCB yi açtım baktım ama sadece yazılımcı gözüyle bakabilirim, ofiste elektronik müh. arkadaşlar var onlara da bir göstereceğim.
Teşekkürler
geçen x9 lite kumandanda saçma bir sorun olmuştu herşeyi denedim yazılımsal olarak sonunda bir tokatladım kumandayı düzeldi, belki sök tak yaparsanız düzelir sadece öneri

madmar

Mesaj gönderen madmar » 24 Eyl 2019, 14:19

GoldWing yazdı: 24 Eyl 2019, 14:02
madmar yazdı: 24 Eyl 2019, 08:43

Teşekkürler
geçen x9 lite kumandanda saçma bir sorun olmuştu herşeyi denedim yazılımsal olarak sonunda bir tokatladım kumandayı düzeldi, belki sök tak yaparsanız düzelir sadece öneri
Onu da yaptım: ) Internette gördüğüm kadarıyla çok uzun süre beklemiş kumandalarda bu problem olabiliyormuş. Kumanda bana geldiğinde zaten ON durumundaydı, o yüzden de ilk pilini tamamen bitirmişti. Bence üretimsel veya uzun süre depoda beklemesinden kaynaklı bir problem olmuş, zaten stokta da kalmadığı için refund yaptı gönderen. Son bozuk malı bana yolladı gibi bir his var içimde, bir tane charger ayarlayıp, kullanmadığım zaman pili sökük tutarım heralde şimdilik. Öyle kullananlar varmış.

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön