flysky nirvana indirim: kuponla 125 dolar

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Safak

Re: flysky nirvana indirim: kuponla 134 dolar

Mesaj gönderen Safak » 14 Eki 2019, 14:31

Yeni kumandanız hayırlı olsun hocam.

Gerçi banggood'dan daha ucuza, gümrüksüz, ötv'siz, haftalarca kargo beklemeksizin vardı ama..

Şahıs satınca şüpheli oluyor sanırım.

viewtopic.php?f=33&t=3032

Safak

Mesaj gönderen Safak » 26 Eki 2019, 21:43

Tam 15 gündür gümrükte bekliyordu. Hergün güncelleme varmı diye bakıyordum. Böyle de eziyet yapılmazki 🥵. Nihayet dün geldi 🤟🤟

https://i.hizliresim.com/JVGdZW.png

Not: foruma resim yüklenemiyor

Safak

Mesaj gönderen Safak » 26 Eki 2019, 21:52

@gökhan YANKI hocam, pincher ve thumber her ikisini de denedim, alttaki switchlere erişim ve kullanım olarak çok farketmiyor, ama kavrama olarak, eğer bir thumber olsaydım kesinlikle Wooouw çekerdim.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 26 Eki 2019, 21:52

Safak yazdı: 26 Eki 2019, 21:43 Tam 15 gündür gümrükte bekliyordu. Hergün güncelleme varmı diye bakıyordum. Böyle de eziyet yapılmazki 🥵. Nihayet dün geldi 🤟🤟

ooo hayırlı olsun hocam güle güle kullan.

firmware dosyası aşağıda. ayrıca rcgroups forumunda bir arkadaş güncel open tx özelliklerini derleyerek firmware yayınlıyor.

https://www.flysky-cn.com/nv14

https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... -Log/page9

bu arada forumda fotoğraf yükleme ile ilgili sorun var evet @BarisB hocama bir selam gönderelim.

Safak

Mesaj gönderen Safak » 26 Eki 2019, 22:00

gökhan YANKI yazdı: 26 Eki 2019, 21:52
Safak yazdı: 26 Eki 2019, 21:43 Tam 15 gündür gümrükte bekliyordu. Hergün güncelleme varmı diye bakıyordum. Böyle de eziyet yapılmazki 🥵. Nihayet dün geldi 🤟🤟

firmware dosyası aşağıda. ayrıca rcgroups forumunda bir arkadaş güncel open tx özelliklerini derleyerek firmware yayınlıyor.

bu arada forumda fotoğraf yükleme ile ilgili sorun var evet @BarisB hocama bir selam gönderelim.
Firmware aklımda hocam, ilk fırsatta halledeceğim, teşekkür ederim.

Open tx sevmiyordum normalde, ama bu bana güzel geldi. Menü frsky'a göre daha kullanışlı. dokunmatik olması, ayarlara hızlı erişim de pratik kullanım sağlıyor.

Safak

Mesaj gönderen Safak » 26 Eki 2019, 22:03

Kutudan askı çıkmadı maalesef, vardır diye hiç üstüne düşmemiştim, meğer yokmuş. iki tane alıcı koyuyor da, 5-10 dolarlık askıyı pas geçiyor. Boyun Askısı sipariş vereceğim şimdi.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 26 Eki 2019, 22:12

Safak yazdı: 26 Eki 2019, 22:03 Kutudan askı çıkmadı maalesef, vardır diye hiç üstüne düşmemiştim, meğer yokmuş. iki tane alıcı koyuyor da, 5-10 dolarlık askıyı pas geçiyor. Boyun Askısı sipariş vereceğim şimdi.
hadi yav benimde hiç dikkkatimi çekmedi. türkiyede şunları buldum.

https://urun.n11.com/multikopter/dji-uz ... lsrc=aw.ds

https://www.dronmarket.com/urun/dji-uza ... yun-askisi

Safak

Mesaj gönderen Safak » 26 Eki 2019, 22:21

Eyvallah hocam, askı var normalde, ben nirvana temalı şu askıdan vardır diye umuyordum. Bulursam bundan alacağım

https://www.nextfpv.com.au/products/fly ... neck-strap

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 26 Eki 2019, 23:40

gökhan YANKI yazdı: 26 Eki 2019, 21:52

Hemen bakıyoruz hocam. Teşekkürler.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

hkoseoglu
Ad Soyad: harun köseoğlu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 27 Eki 2019, 00:35

Safak yazdı: 26 Eki 2019, 21:52 @gökhan YANKI hocam, pincher ve thumber her ikisini de denedim, alttaki switchlere erişim ve kullanım olarak çok farketmiyor, ama kavrama olarak, eğer bir thumber olsaydım kesinlikle Wooouw çekerdim.
Hocam sizin yorumunuzla almaktan caydım. X lite S aldım. Sonra öğreniyorum ki X lite ı satılığa çıkarıp Nirvana almışsınız.. İleride belki değiştiririz. Hak kalmasın :).

Safak

Mesaj gönderen Safak » 27 Eki 2019, 07:58

hkoseoglu yazdı: 27 Eki 2019, 00:35
Safak yazdı: 26 Eki 2019, 21:52 @gökhan YANKI hocam, pincher ve thumber her ikisini de denedim, alttaki switchlere erişim ve kullanım olarak çok farketmiyor, ama kavrama olarak, eğer bir thumber olsaydım kesinlikle Wooouw çekerdim.
Hocam sizin yorumunuzla almaktan caydım. X lite S aldım. Sonra öğreniyorum ki X lite ı satılığa çıkarıp Nirvana almışsınız.. İleride belki değiştiririz. Hak kalmasın :).
1-Hayatında eline hiç kumanda almamış biri için, bu tarz kumandalar, ilk kumanda olmak için uygun olmayabilir dedim. İlk kumanda için qx7 daha uygun olabilir dedim. Size x lite nerede tavsiye etmişim acaba?

2-X lite'da duruyor, satmaktan vazgeçtim. Satmışsınız diye kesin bir hükmü nereden çıkardınız acaba?

Harbiden size x lite tavsiye ettiğimi ispat edin, ben size bu kumandayı hediye edeceğim. Hak hukuk diye konuya girmekle olmuyor.

Ayrıca tavsiye başka birşeydir, kesin hüküm başka bir şeydir.

Ayrıca buradan, x lite'ın kötü olduğu anlamını nereden çıkardınız, ben tam modül kullanmak için nirvana alıyorum, x lite kötü olduğu için değil.

Harbiden forum saçma bir yere gidiyor. Daha da kimsenin mesajına cevap yazmam, tavsiye vermem, yardımcı olmam. Hak hukuk çıktı birde.

hkoseoglu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 27 Eki 2019, 11:07

Hocam bu kadar niye sinirlendiniz. Şaka yaptım sadece. Ben kendi iradem aldım elbette. Olayı çok farklı bir yere çekmişsiniz. Ben aldığımdan da memnununun. Sizin satmaktan vazgeçtiğinizi biliyordum. Sadece Nirvana siparişi verdiğinizi bilmiyordum. Bunu da dediğim gibi latife olarak söyledim. Gülücük o yüzden. Mesaj biraz ortada kalmış haklısınız. Konuşma tarzını bilmediğim için olayı bir anda kişiselleştireceğinizi düşünmemiştim. Kusura bakmayın bu konu hakkında. Bir yanlış anlaşılma oldu sanırım. Yoksa ben kendi irademle aldığım şeyi sorumluluğunu niye size atayım.
Başka bir konu, Şimdi bu yoruma bakıp tüm forumun nereye gittiği ile alakalı bir yorum yapmışsınız. Böyle bir genellemeyi benim mesajımın altında yazmamız da beni üzdü. Daha şurada 10 mesaj yazmamışım. Tüm forum benimle başka bir yere gidecekse üyeliğimi silsinler.Samimi olarak söylüyorum. Nasıl bir yola sokmuşsam bende anlamadım. Bir latifenin; bu kadar spesifik bir konuda Bilgi sahibi olacağımız Türkçe çok az yer varken, bu platformu zan aldında bırakıyorsa siz de kendinizi bir sorgulayın. Tekrarda durduk yerde bir yanlış anlama yüzünden canınızı sıktıysam (benimde canım sıkıldı) kusura bakmayın.

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 27 Eki 2019, 13:47

Arkadaş şaka yapmış sadece, hem sattınız da dememiş, satılığa çıkarmışsınız demiş 🙂 Neden böyle üst perdeden tepki gösterdiniz?

Forumda 3-5 gündür neler oluyor şaşkınlıkla seyrediyorum...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 27 Eki 2019, 14:03

Sadık yazdı: 27 Eki 2019, 13:47 Arkadaş şaka yapmış sadece, hem sattınız da dememiş, satılığa çıkarmışsınız demiş 🙂 Neden böyle üst perdeden tepki gösterdiniz?

Buyrun benim, günah keçisi... Forumu karalayan, insanları korkutan, hor gören ve daha hatırlayamadığım bir çok şey... Şafak hoca da durumumuzu benimle aynı pencereden görebilen birkaç kişiden birisi. Onun da tepkisi böyle olmuş....

Safak

Mesaj gönderen Safak » 27 Eki 2019, 14:07

Hayatta en çok korktuğum şey kul hakkıdır sadık hocam. hak kalmasın yazılmasına çok üzüldüm. Ayrıca, sizin yorumunuz yüzünden yanlış kumanda aldım anlamı çıkıyor mesajdan. Bir gülücük, kinaye olduğu anlamına yetmiyor maalesef.

Eğer kinaye ise, karşı tarafın bunu yanlış anlamaması için, mesaj, taşıdığı anlamı anlatabilecek kelime ve cümlelerle kurulmalı, yazım dilinde, tonla mimik vb yok maalesef.

Kinaye ise gerçekten sorun yok, siz benim kıt aklıma verin.

Safak

Mesaj gönderen Safak » 27 Eki 2019, 14:15

hknshbz yazdı: 27 Eki 2019, 14:03
Sadık yazdı: 27 Eki 2019, 13:47 Arkadaş şaka yapmış sadece, hem sattınız da dememiş, satılığa çıkarmışsınız demiş 🙂 Neden böyle üst perdeden tepki gösterdiniz?

Buyrun benim, günah keçisi... Forumu karalayan, insanları korkutan, hor gören ve daha hatırlayamadığım bir çok şey... Şafak hoca da durumumuzu benimle aynı pencereden görebilen birkaç kişiden birisi. Onun da tepkisi böyle olmuş....
Hocam sana karşı tepki, 3-5 fazla başlık açtığın için değil, emin ol. birikmiş kıskançlığın tepkisi. Millet 300-500'e drone toplamanın derdinde iken, senin bu hobiye bir araba parası kadar meblağ harcaman. Evet hata biraz da sende, olan var olmayan var, fazla göstermeyecektin. 🤭

hkoseoglu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 27 Eki 2019, 14:16

Safak yazdı: 27 Eki 2019, 14:07 Hayatta en çok korktuğum şey kul hakkıdır sadık hocam. hak kalmasın yazılmasına çok üzüldüm. Ayrıca, sizin yorumunuz yüzünden yanlış kumanda aldım anlamı çıkıyor mesajdan. Bir gülücük, kinaye olduğu anlamına yetmiyor maalesef.

Eğer kinaye ise, karşı tarafın bunu yanlış anlamaması için, mesaj, taşıdığı anlamı anlatabilecek kelime ve cümlelerle kurulmalı, yazım dilinde, tonla mimik vb yok maalesef.

Kusura bakmayın hocam. Konunun buralara gideceğini tahmin edemedim. Buradaki alınganlığım başka bir yere sıçradı. Bundan sonra yazacaklarıma dikkat ederim.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 27 Eki 2019, 14:29

Safak yazdı: 27 Eki 2019, 14:15

Hocam sana karşı tepki, 3-5 fazla başlık açtığın için değil, emin ol. birikmiş kıskançlığın tepkisi. Millet 300-500'e drone toplamanın derdinde iken, senin bu hobiye bir araba parası kadar meblağ harcaman. Evet hata biraz da sende, olan var olmayan var, fazla göstermeyecektin. 🤭
Hocam biz olanı paylaşmasını da biliriz. Bunu da bilen bilir, o da bize yeter.

Çok şükür 10küsür yıldır RC hobi ile uğraşarak maddi/manevi paylaşım kültürünü aldık. Bu da bize yeter.

Ha bu arada, 7 inç yapıyorum.😅 Siparişleri geçtim. Yarı transfer yarı yeni parçalar 😊

Uzun mesafe ve 7 inç uzun zamandır araştırıyorum bilirsin, sayfalarca yazı hazırladım. Videolar hazırladım. Dedim foruma koyayım da bu bilgi eksikliğimizi biraz kapatayım. Ama şimdi diyorum ki ne gerek var...

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 27 Eki 2019, 14:41

Safak yazdı: 27 Eki 2019, 14:07 Hayatta en çok korktuğum şey kul hakkıdır sadık hocam. hak kalmasın yazılmasına çok üzüldüm. Ayrıca, sizin yorumunuz yüzünden yanlış kumanda aldım anlamı çıkıyor mesajdan. Bir gülücük, kinaye olduğu anlamına yetmiyor maalesef.

Estağfurullah hocam. Ne kıtlığı. Lütfen... Sizi de çok severim, forumu da, forumdaki iyi niyetli olan tüm arkadaşlarımı da. Umarım en kısa zamanda herkes için iyi şeyler olur ve eski günlerimize döneriz. Bu noktaya gelmemiz için önemli olan tek şey herkesin alttan alması ve karşılıklı anlayış, herkes için...

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 27 Eki 2019, 14:44

Yok hocam, günah keçisi ilan edilecekse bu siz değilsiniz. Siz tepkinizi farklı yollardan sert biçimde gösterdiniz sadece. İnsanlar da böyle bir tepkiyi olumsuz karşıladı. Halbuki sizin tepkiniz kimse tarafından kişisel algılanmamalıydı. Olması gereken buydu, olmadı... Üzerine alınması gerekenler alınmalı ve ivedi şekilde müdahale etmeliydi. Olan oldu diyelim, üsluplarımızı yumuşatma yoluna gidelim inşaallah; nacizane düşüncem...

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön