frsky X-lite Throttle Warning uyarısı

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
hkoseoglu
Ad Soyad: harun köseoğlu

frsky X-lite Throttle Warning uyarısı

Mesaj gönderen hkoseoglu » 04 Kas 2019, 22:44

Herkese iyi akşamlar. Yeni aldığım kumandayı ilk defa açarken bir sıkıntı yaşadım. X-lite S kumanda siparişi vermiştim. Bugün ptt den teslim aldım. Evde pilleri takdığım gibi hafiften yanma kokusu geldi. Belki normaldir dedim. Kumanda açıldı. Welcome the Open açılışı yapmadı. Direk throttle warning (gaz)uyarısı verdi. İnternetten yabancı bir youtuber ;gimbal için ayarladığımız vidalar pil girişine bası yapıyor ve o yüzden vidaları çıkartıp tekrar düzeltmek lazım dedi. Korkumdan vidaları komple çıkardım. Yine aynı uyarıyı alıyorum. Başına böyle bir durum gelen var mı ? Böyle bir durumda ne yapabilirim. Banggood ile görüşsem mi :). Küçükken ateri kasedi almaya gittiğim günler geldi aklıma .Hep bozuk çıkacak diye korkardım ve çoğunlukla bozuk çıkardı. Aynı psikolojiye soktu beni bu durum :D

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: frsky X-lite Throttle Warning uyarısı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 04 Kas 2019, 23:03

hkoseoglu yazdı: 04 Kas 2019, 22:44 Herkese iyi akşamlar. Yeni aldığım kumandayı ilk defa açarken bir sıkıntı yaşadım. X-lite S kumanda siparişi vermiştim. Bugün ptt den teslim aldım. Evde pilleri takdığım gibi hafiften yanma kokusu geldi. Belki normaldir dedim. Kumanda açıldı. Welcome the Open açılışı yapmadı. Direk throttle warning (gaz)uyarısı verdi. İnternetten yabancı bir youtuber ;gimbal için ayarladığımız vidalar pil girişine bası yapıyor ve o yüzden vidaları çıkartıp tekrar düzeltmek lazım dedi. Korkumdan vidaları komple çıkardım. Yine aynı uyarıyı alıyorum. Başına böyle bir durum gelen var mı ? Böyle bir durumda ne yapabilirim. Banggood ile görüşsem mi :). Küçükken ateri kasedi almaya gittiğim günler geldi aklıma .Hep bozuk çıkacak diye korkardım ve çoğunlukla bozuk çıkardı. Aynı psikolojiye soktu beni bu durum :D
hocam kumandadan mod ayarlaman gerekiyor. mode 1 ayarlıysa sol gaz stiğini en alta alsan da gene de throttle idle uyarısı almaya devam edersin.

kumandadan radio setup radya ayarlarına girip mode yazan yeri mod 2 yap.

kumandadan soldaki gaz kolunu mode 2 için videoki gibi ayarlamışsan ve hala uyarı alıyorsan üstte yazdıklarımı da yap düzelir.

hkoseoglu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 04 Kas 2019, 23:31

Hocam dayanamadım içini açtım. burda pil girişlerinin ikisinide çektim. Gimbal vidası taktığım taraf sol taraf pil girişinin hemen altı kahverengiye çalma var. Koku muhtemelen oradan geliyor.Diğer taraf normal gözüküyor. Oradan koku da gelmiyor. Yanılıyor da olabilirim :) ,inşallah yanılıyorumdur. Biraz hastayım. Onla birleşince acayip moral bozukluğu oldu.
IMG_0677.jpg
IMG_0678.jpg
IMG_0679.jpg
En son hkoseoglu tarafından 05 Kas 2019, 00:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 04 Kas 2019, 23:47

hkoseoglu yazdı: 04 Kas 2019, 23:31 Hocam dayanamadım içini açtım. burda pil gipişlerinin ikisinide çektim. Gimbel vidasi taktığım taraf sol taraf pil girişinin hemen altı kahverengiye çalma var. koku muhtemelen ordan geliyor.Diğer taraf normal gözükür. Oradan koku gelmiyor. Yanılıyorda olabilirim :) ,inşallah yanılıyorumdu. Biraz hastayım. Onla birleşince acayip moral bozukluğu oldu.
IMG_0677.jpg
IMG_0678.jpg
IMG_0679.jpg
hocam ben bişey göremedim yanık falan. hasarlı parça var mı üzeri delinmiş chip vb. güç beslemesinde bişey yansa kumanda açılmazdı. yeni taranislerde component kokusu geliyor. yanık gibi değil ama elektronik devre kokusu olur ya onun gibi ama daha yoğun bir koku. o kokuyu mu aldın acaba. bir duman ses falan çıktı mı? kumanda şu anda çalışıyor mu?.

hkoseoglu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 04 Kas 2019, 23:52

Hocam 0678 yani ortadaki fotonun tam pil soketinin üstünde olan yer. Orada hafif bir sararma gözüküyor. Biraz dikkatli bakarsanız fark edersiniz bence. Diğer taraf berrak. kumanda bu arada o uyarıyı verip çalışıyor. Daha bir drone yada similatörde denemedim ama.
Editleyip direk yerleri işaretledim. Koku gelen,taraf gelmeyen taraf. Ben mi yanılıyorum. ya da bu normal bir görüntü mü . Çok mu abarttım :D
IMG_0680.jpg
IMG_0679.jpg

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 05 Kas 2019, 00:31

hkoseoglu yazdı: 04 Kas 2019, 23:52 Hocam 0678 yani ortadaki fotonun tam pil soketinin üstünde olan yer. Orada hafif bir sararma gözüküyor. Biraz dikkatli bakarsanız fark edersiniz bence. Diğer taraf berrak. kumanda bu arada o uyarıyı verip çalışıyor. Daha bir drone yada similatörde denemedim ama.
Editleyip direk yerleri işaretledim. Koku gelen,taraf gelmeyen taraf. Ben mi yanılıyorum. ya da bu normal bir görüntü mü . Çok mu abarttım :D
IMG_0680.jpg
IMG_0679.jpg
hocam gösterdiğin kart pil şarj etmek için kullanılıyor yanılmıyorsam. normal olarak pilleri bağlayıp çalıştırdıysan tvs diyota bir zarar vermemesi gerekir. alterrnatif bir güçle yanlışlıkla daha yüksek bir voltaj vermediysen korkmana gerek yok. zaten o diyot ta böyle bir yüksek voltajı sönümlemek devre kartını korumak için kullanılıyor. kumanda çalışıyor bence korkacak bişey yok. sen normal kullanmaya devam et.

hkoseoglu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 05 Kas 2019, 00:40

Saolun ya :D . Yarın toparlayıp deneyeyim.

hkoseoglu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 06 Kas 2019, 14:35

gökhan YANKI yazdı: 05 Kas 2019, 00:31
hkoseoglu yazdı: 04 Kas 2019, 23:52 Hocam 0678 yani ortadaki fotonun tam pil soketinin üstünde olan yer. Orada hafif bir sararma gözüküyor. Biraz dikkatli bakarsanız fark edersiniz bence. Diğer taraf berrak. kumanda bu arada o uyarıyı verip çalışıyor. Daha bir drone yada similatörde denemedim ama.
IMG_0680.jpg
IMG_0679.jpg
hocam gösterdiğin kart pil şarj etmek için kullanılıyor yanılmıyorsam. normal olarak pilleri bağlayıp çalıştırdıysan tvs diyota bir zarar vermemesi gerekir. alterrnatif bir güçle yanlışlıkla daha yüksek bir voltaj vermediysen korkmana gerek yok. zaten o diyot ta böyle bir yüksek voltajı sönümlemek devre kartını korumak için kullanılıyor. kumanda çalışıyor bence korkacak bişey yok. sen normal kullanmaya devam et.
Hocam kumanda çalışıyor bu arada. Throttle mod uyarısı normal bir uyarıymış . Ama ben zaten o uyarıya çok takılmamıştım. Daha çalıştırmadan, ilk pili takarken fotografta gösterdiğim taraftan yanık kokusu gelince heralde kumandaya bir şey oluyor dedim. Diğer pil tarafını taktığımda o tarafta bir şey olmamıştı. Sonrasında pilleri tekrar yerlerine taktığımda kumandanın verdiği Throttle uyarısının o kokudan olabileceğini düşündüm. Ama sizin dediğin gibiymiş o kokuyla alakası yok. Cihaz usb kablosundan şarj ediyor. O da normal. Koku da normal miydi acaba :). Tam anlayamadım. Yine de saolun ilginiz için.

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön