Horus x10s express ve Crossfire

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
etabek
Ad Soyad: Deha

Horus x10s express ve Crossfire

Mesaj gönderen etabek » 28 Kas 2019, 11:07

Hepinize merhaba.

Aranıza yeni katıldım. RC dünyasına da yeni giriş yaptım. :D

İlk olarak kumanda almakla başladım ancak siparişi geçtikten sonra crossfire ile x10s arasında bir uyumsuzluk olduğunu gördüm. Belirli mod lar ile bu düzeltiliyor ama çokta bilgim olmadığı için bilen birinin yardımını istiyorum.

1)belirtilen sorun x10 ve x10s için olduğu söylenmiş. Express versiyonlarında da bu problem devam ediyormu? Express versiyona ACCESS eklendi. Bir değişiklik oldu mu?
2) diyelim ki modu yaptık. R9m gibi diğer harici antenleri kullanmaya devam edebilecekmiyiz?

Şimdiden teşekkürler.

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Re: Horus x10s express ve Crossfire

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 28 Kas 2019, 16:19

etabek yazdı: 28 Kas 2019, 11:07 Hepinize merhaba.

İlk olarak kumanda almakla başladım ancak siparişi geçtikten sonra crossfire ile x10s arasında bir uyumsuzluk olduğunu gördüm. Belirli mod lar ile bu düzeltiliyor ama çokta bilgim olmadığı için bilen birinin yardımını istiyorum.

1)belirtilen sorun x10 ve x10s için olduğu söylenmiş. Express versiyonlarında da bu problem devam ediyormu? Express versiyona ACCESS eklendi. Bir değişiklik oldu mu?
2) diyelim ki modu yaptık. R9m gibi diğer harici antenleri kullanmaya devam edebilecekmiyiz?

Şimdiden teşekkürler.
merhaba hocam öncelikle hoş geldiniz gerçekten çok iddialı bir model ile başlangıç yapmışsınız ama keşke daha geniş kullanıcı kitlesi bulunan ve stabilitesi saglanmis bir model secseydiniz bugun en ileri drone pilotlari bile frsky in belli uygun fiyatli ve kullanici kitlesi genis olan modellerini kullanıyor bu cihaz özelinde bir fikrim yok ama marka olarak sunu söyleyebilirim eğer bir uyumsuzluk varsa frsky böyle pahalı bir model için mutlaka bir güncelleme ile problemi çözecektir.

eğer siparişi tamamlamadi iseniz ve bu modeli almakta başka nedenleriniz yoksa frsky qx7, x9d ya da + modelini tercih etmenizi öneririm bu modeller çok geniş kullanıcı kitlesi olan ve mevcut sorunları minimize edilmiş kumandalar bu soyledigim çok önemli siz de bunu zamanla tecrübe edersiniz en iyi ekipman en çok kullanıcısı olandır kısacası bu kadar insanın mutlak bir bildiği vardır düşüncesi ile davranmak gerekir.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

etabek
Ad Soyad: Deha

Mesaj gönderen etabek » 29 Kas 2019, 13:01

bsivaslioglu yazdı: 28 Kas 2019, 16:19
etabek yazdı: 28 Kas 2019, 11:07 Hepinize merhaba.

Şimdiden teşekkürler.
merhaba hocam öncelikle hoş geldiniz gerçekten çok iddialı bir model ile başlangıç yapmışsınız ama keşke daha geniş kullanıcı kitlesi bulunan ve stabilitesi saglanmis bir model secseydiniz bugun en ileri drone pilotlari bile frsky in belli uygun fiyatli ve kullanici kitlesi genis olan modellerini kullanıyor bu cihaz özelinde bir fikrim yok ama marka olarak sunu söyleyebilirim eğer bir uyumsuzluk varsa frsky böyle pahalı bir model için mutlaka bir güncelleme ile problemi çözecektir.

eğer siparişi tamamlamadi iseniz ve bu modeli almakta başka nedenleriniz yoksa frsky qx7, x9d ya da + modelini tercih etmenizi öneririm bu modeller çok geniş kullanıcı kitlesi olan ve mevcut sorunları minimize edilmiş kumandalar bu soyledigim çok önemli siz de bunu zamanla tecrübe edersiniz en iyi ekipman en çok kullanıcısı olandır kısacası bu kadar insanın mutlak bir bildiği vardır düşüncesi ile davranmak gerekir.
Teşekkür ederim cevabın için. Hoşbulduk. :)

Ciddi bi indirim kuponu bulduğum için bu daha cazip geldi. Hatta x9d fiyatına göre 400 TL gibi bi farkla aldım. Yoksa benimde aklımda x9d vardı. Dediğin doğru. Bir de kumanda en az değişen parça. Almışken bunu alayım dedim.

Sıkıntı için buraya yazdıktan sonra biraz daha detaylı inceleme fırsatım oldu. Yabancı forumlarda yardımcı olan arkadaşlar oldu. Artık cihaz elime geçsin, benim dışımda alanlar için ben yardımcı olurum burada :D

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 29 Kas 2019, 21:38

horus için bir transistör mod gerekiyor yoksa telemetri yetersiz baud hızı yüzünden düzgün çalışamıyor crossfire için bu mod gerekiyor. r9m için bu kadar yüksek baud hızları gerekmiyor. bu modu yaptığınızda r9m yi kullanmakta bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön