Hangi FrSKY alıcıyı kullanıyorsunuz ?

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
pplane
Ad Soyad: kerem güner

Hangi FrSKY alıcıyı kullanıyorsunuz ?

Mesaj gönderen pplane » 12 Ara 2019, 00:14

Merhaba herkese,
Kullanıp da memnun kaldığınız veya uzak dur dediğiniz Frsky alıcılar hangileri arkadaşlar?
Frsky'a yeni geçiş yapıyorum, bilgi ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

Re: Hangi FrSKY alıcıyı kullanıyorsunuz ?

Mesaj gönderen Serdarr » 12 Ara 2019, 00:33

R9m modülü ile r9mm alıcı kullanıyorum. 500mw da sabit. 41 kere maşallah bugüne kadar 1-1.5 km mesafelere gittim hiç sinyalim kopmadı. Yaza doğru da crossfire’ye geçmeyi düşünüyorum.
Bence 3” ve üzeri quadlarda 900mhz ye geçmek şart. Bir gözün sürekli rssi de olacağına sticklere odaklanırsın. Su üstü, deniz üstü, uzun mesafe uçuşlarında güvenin yerinde olur.
Uçuşa devam 😬😬

pplane

Mesaj gönderen pplane » 12 Ara 2019, 00:47

Haklısın hocam harici modüllere ben de geçicem bi ara ama şimdilik 2.4 GHz biraz daha devam gibi.

pplane

Mesaj gönderen pplane » 12 Ara 2019, 00:48

Bu arada gecenin dalgınlığından başlığı yanlış yere açmışım taşınır inş doğru yere :)
En son pplane tarafından 13 Ara 2019, 16:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

hkoseoglu
Ad Soyad: harun köseoğlu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 12 Ara 2019, 01:46

Kumanda ile uyumlu bir alıcı tercih etmekte fayda var. Alıcının access veya accst d16 uyumluluğunu kontrol edin. Kumandanızın uyumluluğuna göre. Yazılım güncelleştirmeleri ile bir şekilde uyumluluğu gidermişler. Ama biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ben xm+ almıştım. Son Access güncellemesini desteklemiyor. O yüzden accst d16 modda kullanıyorum. Diğer alıcıları denemedim ama xm+ fiyat olarak uygun ve boyutu baya ufak güzel saklanıyor droneda.

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 12 Ara 2019, 12:56

hkoseoglu yazdı: 12 Ara 2019, 01:46 Kumanda ile uyumlu bir alıcı tercih etmekte fayda var. Alıcının access veya accst d16 uyumluluğunu kontrol edin. Kumandanızın uyumluluğuna göre. Yazılım güncelleştirmeleri ile bir şekilde uyumluluğu gidermişler. Ama biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ben xm+ almıştım. Son Access güncellemesini desteklemiyor. O yüzden accst d16 modda kullanıyorum. Diğer alıcıları denemedim ama xm+ fiyat olarak uygun ve boyutu baya ufak güzel saklanıyor droneda.
xm+ı accesssle kullsanıyorum ben şuan, mesafe olarak tatmin edici ama bir sorum var antenin teki koptu hala bind oluyor ama uzağa gider mi hala tek antenle ne işe yarıyor 2 anten

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 12 Ara 2019, 13:21

Mikrolar için şunu kullanıyorum: http://bit.ly/2N1fa4t 300 metreye kadar test ettim. Ama rssi bilgisi vermiyor bu alıcı.

3" üzeri için ise XM+ kullanıyorum ve çok memnunum.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

hkoseoglu
Ad Soyad: harun köseoğlu

Mesaj gönderen hkoseoglu » 12 Ara 2019, 14:01

GoldWing yazdı: 12 Ara 2019, 12:56
hkoseoglu yazdı: 12 Ara 2019, 01:46 Kumanda ile uyumlu bir alıcı tercih etmekte fayda var. Alıcının access veya accst d16 uyumluluğunu kontrol edin. Kumandanızın uyumluluğuna göre. Yazılım güncelleştirmeleri ile bir şekilde uyumluluğu gidermişler. Ama biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ben xm+ almıştım. Son Access güncellemesini desteklemiyor. O yüzden accst d16 modda kullanıyorum. Diğer alıcıları denemedim ama xm+ fiyat olarak uygun ve boyutu baya ufak güzel saklanıyor droneda.
xm+ı accesssle kullsanıyorum ben şuan, mesafe olarak tatmin edici ama bir sorum var antenin teki koptu hala bind oluyor ama uzağa gider mi hala tek antenle ne işe yarıyor 2 anten
Hocam sizin vesiyon muhtemelen ISRM V1.1.2 dir. yada bir önceki ISRM V1.1.1 dir. Son versiyon ISRM V1.1.3 olan vesiyonunda 7 ms sinyal aralık süresi vaadetmişler. Xm+ bu aralığı desteklemediği için bu sürümde çalışmıyor yazmışlar yabancı kaynaklar. Geçenlerde bu konu hakkında başlık açmıştım. Bir türlü bind edememiştim. çünkü benim kumandam için ISRM V1.1.2 sürümünü sitelerinden kaldırmış ve sadece güncelleştirme bölümüne ISRM V1.1.3 dosyasını koymuş frsky. şimdi kumandayı o yüzden accst d16 modda kullanıyorum. XM+ sında access güncellemesi iptal ettim eski güncellemesini kullanıyorum. Bu arada youtube'da özellikle bu alıcıyı tek antenle kullanan gördüm :D sebebini bilmiyorum. Direk o şekilde bile kullanan var.

Kullanıcı avatarı
digiman
Ad Soyad: Can Aksaya

Mesaj gönderen digiman » 12 Ara 2019, 16:38

Ben de Frsky R-XSR modelini kullanıyorum. Genel olarak memnunuz 30 kere uçuşta 2-3 defa RX Lost mesajı aldık. Onun dışında bir problem olmadı hiç.

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 12 Ara 2019, 18:02

hkoseoglu yazdı: 12 Ara 2019, 14:01
GoldWing yazdı: 12 Ara 2019, 12:56
Hocam sizin vesiyon muhtemelen ISRM V1.1.2 dir. yada bir önceki ISRM V1.1.1 dir. Son versiyon ISRM V1.1.3 olan vesiyonunda 7 ms sinyal aralık süresi vaadetmişler. Xm+ bu aralığı desteklemediği için bu sürümde çalışmıyor yazmışlar yabancı kaynaklar. Geçenlerde bu konu hakkında başlık açmıştım. Bir türlü bind edememiştim. çünkü benim kumandam için ISRM V1.1.2 sürümünü sitelerinden kaldırmış ve sadece güncelleştirme bölümüne ISRM V1.1.3 dosyasını koymuş frsky. şimdi kumandayı o yüzden accst d16 modda kullanıyorum. XM+ sında access güncellemesi iptal ettim eski güncellemesini kullanıyorum. Bu arada youtube'da özellikle bu alıcıyı tek antenle kullanan gördüm :D sebebini bilmiyorum. Direk o şekilde bile kullanan var.
off süper haber, denedim bugün evde sorunsuz her odada çekiyo dediğiniz videolara da bakacağım

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön