FLYSKY İ6X SUBTRİM

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
omeramac26
Ad Soyad: Ömer Amaç

FLYSKY İ6X SUBTRİM

Mesaj gönderen omeramac26 » 16 Ara 2019, 19:46

Arkadaşlar iyi günler dronun subtrim ayarlarını bir türlü doğru yapamadım daha önce çok kez yaptığım bu işlem bu sefer sıkıntı çıkarıyor betaflight da receiver kısmında bulanan dronun 3d haraketli halini sabit kalmasını sağlıyorum kumanda da subtrim kısmından ama kollardan birini haraket ettirir ettirmez dron tekrar haraket etmeye başlıyor ,daha önce başına böyle bir şey gelmiş olan var mı ?
https://www.youtube.com/watch?v=QXW7mik ... e=youtu.be
videosu
:o

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: FLYSKY İ6X SUBTRİM

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 16 Ara 2019, 22:55

hocam orası hiç bişey ifade etmiyor normal bir drone için. orda pidlerden bağımsız son hızda animasyonun çalıştığı bir bölüm. senin bakman gereken yer pid tuning altındaki animasyon. ayrıca orda sürekli acro modda çalışır gyro hesaba katılmaz. stiğe dokunduğun anda dronun dünyası ters düz olur.

trimlerle oynamanı hiç tavsiye etmem sen sadece güzelce kalibrasyonları yap trime falan gerek kalmaz. hem de animasyon kafasına göre sürüklenebilir ona güvenip trim ayarı yapma. sen gerçek hayat testine bak kaldır quadını yerden öyle test et. trimle falan hiç oynama bence..

Kullanıcı avatarı
omeramac26
Ad Soyad: Ömer Amaç

Re: FLYSKY İ6X SUBTRİM

Mesaj gönderen omeramac26 » 17 Ara 2019, 01:24

Hocam dronu arm ettikten sonra az bir gaz veriyorum ve drone deviri kendi kendine yükseltmeye başlıyor sağa sola kayıyor ben de bu trim olayına bağladım sizce sebebi ne olabilir ?
:o

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön