Flysky FS i6X I6X kumandamı uzun menzil yapmak istiyorum

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: Flysky FS i6X I6X kumandamı uzun menzil yapmak istiyorum

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 27 Mar 2020, 20:42

hocam ben bir grafik atayım ne demek istediğimi daha iyi anlarsın. eğer etrafınızda uçacaksanız düşük db antenler tercih etmek gerekiyor. bunların kapsama alanları dairesel her tarafınıza sinyal gönderebilirsiniz. daha uzak mesafelere uçmak istiyorsanız yüksek db antenler tercih edebilirsiniz ama dediğim gibi açıları çok dar ama uzağa sinyal gönderebiliyorlar. ben etrafımda uçmak için 2-3 dbi kısa çubuk anten uzak mesafe için 8 dbi tplink ya da 900mhz modül kullanıyorum.

Resim

recep2749
Ad Soyad: Recep Şen
İletişim:

Re: Flysky FS i6X I6X kumandamı uzun menzil yapmak istiyorum

Mesaj gönderen recep2749 » 28 Mar 2020, 20:57

gökhan YANKI yazdı: 27 Mar 2020, 20:42 hocam ben bir grafik atayım ne demek istediğimi daha iyi anlarsın. eğer etrafınızda uçacaksanız düşük db antenler tercih etmek gerekiyor. bunların kapsama alanları dairesel her tarafınıza sinyal gönderebilirsiniz. daha uzak mesafelere uçmak istiyorsanız yüksek db antenler tercih edebilirsiniz ama dediğim gibi açıları çok dar ama uzağa sinyal gönderebiliyorlar. ben etrafımda uçmak için 2-3 dbi kısa çubuk anten uzak mesafe için 8 dbi tplink ya da 900mhz modül kullanıyorum.

Resim
Şimdi anladım hocam . Teşekkürler .

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön