Flysky FS i6X kumanda aldım pc bağlantı sorunu

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
caner07
Ad Soyad: caner yeşilyaprak

Flysky FS i6X kumanda aldım pc bağlantı sorunu

Mesaj gönderen caner07 » 31 Mar 2020, 18:37

Merhaba, dron kullanma hevesiyle bir Flysky FS i6X aldım. Alış amacım pc bağlantısı yapıp sümilatorde egzersiz yapmaktı. Fakat kutudan çıkan usb ile pc ye bağlantı yaptığımda cihazı bilinmeyen cihaz olarak gördü. Driver tarzı bişey aradım bulamadım. Sümilatörde denedim o da görmedi(freerider). Windows 10 kullanıyorum. Ne yapmam lazım.

Kullanıcı avatarı
Yiğit Efe ERDOĞMUŞ
Ad Soyad: Yiğit Efe ERDOĞMUŞ

Re: Flysky FS i6X kumanda aldım pc bağlantı sorunu

Mesaj gönderen Yiğit Efe ERDOĞMUŞ » 31 Mar 2020, 19:31

caner07 yazdı: 31 Mar 2020, 18:37 Merhaba, dron kullanma hevesiyle bir Flysky FS i6X aldım. Alış amacım pc bağlantısı yapıp sümilatorde egzersiz yapmaktı. Fakat kutudan çıkan usb ile pc ye bağlantı yaptığımda cihazı bilinmeyen cihaz olarak gördü. Driver tarzı bişey aradım bulamadım. Sümilatörde denedim o da görmedi(freerider). Windows 10 kullanıyorum. Ne yapmam lazım.
Kumandayı güncellediniz mi?
Aklım fikrim havada 8-)

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 31 Mar 2020, 21:00

caner07 yazdı: 31 Mar 2020, 18:37 Merhaba, dron kullanma hevesiyle bir Flysky FS i6X aldım. Alış amacım pc bağlantısı yapıp sümilatorde egzersiz yapmaktı. Fakat kutudan çıkan usb ile pc ye bağlantı yaptığımda cihazı bilinmeyen cihaz olarak gördü. Driver tarzı bişey aradım bulamadım. Sümilatörde denedim o da görmedi(freerider). Windows 10 kullanıyorum. Ne yapmam lazım.
hocam o kablo kumandayı güncellemek için. simulatör için ayrı bir kablo alman gerekiyor. ya da elinde fazla alıcın varsa arduino ile kablosuz simulatör adaptörü yapabilirsin.

ya da uçuş kontrol kartını simulatör adaptörü gibi kullanabilirsin.

mhasln
Ad Soyad: Muhammet ASLAN

Mesaj gönderen mhasln » 31 Mar 2020, 23:09

20200331_224635.jpg
herhangi bir bozuk kulaklık kablosuyla yapılabilir
bilgisyarın mikrofon girişine takılıyor

bilgisayara smartpropoplus yüklüyoruz.

Programı kurup bağlantıyı yapınca fpv freerider daki input bölümünden usb yi seçip ardında calıbrate controller i tıklayıp kumandanın çubuklarrını gösterilen yerlere hareket ettirip ok yazana tıklıyoruz ve hazır oluyor.

Chief
Ad Soyad: Selman Aslan

Mesaj gönderen Chief » 01 Nis 2020, 03:40

gökhan YANKI yazdı: 31 Mar 2020, 21:00
hocam o kablo kumandayı güncellemek için. simulatör için ayrı bir kablo alman gerekiyor. ya da elinde fazla alıcın varsa arduino ile kablosuz simulatör adaptörü yapabilirsin.

ya da uçuş kontrol kartını simulatör adaptörü gibi kullanabilirsin.

Hocam bunu yapabildiğimizi bilmiyordum. Keşke önceden öğrenseymişim de parça beklerken sıkılmazdım. karta çok uzun süre usb takılı kalmasının bir zararı olur mu? 2-3 saat kadar...

caner07

Mesaj gönderen caner07 » 01 Nis 2020, 09:15

Herkese verdiği cevaplar için teşekkürler. Hangi kabloyu almam lazım sümilatör için acaba. Link atma şansınız varmı?

Birde bu linkteki adam normal usb kablosu ile bağlanmış sanki. Bu videoyu izleyerek almıştım zaten.

Kullanıcı avatarı
Armagancakir
Ad Soyad: Armağan Çakır
İletişim:

Mesaj gönderen Armagancakir » 01 Nis 2020, 13:49

Ben direk böyle bağladım işine yararsa :)

caner07

Mesaj gönderen caner07 » 01 Nis 2020, 17:16

Arkadaşlar teşekkürler, ben 3,5mm bir jak bağlayarak mikrafon girişinden çözdüm. Teşekkürler herkese...
Bu videodaki aynı şeyleri yaptım.

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön