Frsky Kumanda tavsiye öneri

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Doruk
Ad Soyad: Doruk Atak

Frsky Kumanda tavsiye öneri

Mesaj gönderen Doruk » 20 Nis 2020, 12:21

Merhabalar, yeni drone alma planım var ama almadan önce kumandamı değiştirmekle başlamak istiyorum şuanda kullandığım flysky i6x , genelde hazır model dronlarda frsky kumanda alıcısı var o yüzden frsky almaya kadar verdim fakat model konusunda ne önerirsiniz

-Frsky lite-x
-Frsky qx7

lite x hoşuma gitti tasarım konusunda ama bu 2 sinin artısı eksisi nelerdir siz ne kullanıyor ne tavsiye ediyorsunuz ve ek olarak
biraz acemiyim

örnek lite-x satın aldım diyelim
R-XSR reciver
xm
xm+
bu reciverler ile eşleşmede sorun oluyormu

yada r9 reciver için 900mhz modülü mü takmak lazım ?

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Re: Frsky Kumanda tavsiye öneri

Mesaj gönderen GoldWing » 20 Nis 2020, 22:44

hazır dron mu alacaksın sırf onun için taranise geçme, birde eğer drondan başka uçak vsde uçurma düşüncen varsa flyskydan devam et, taranisin pwm alıcıları pahalı
ne alaka lan uçak diyebilirsin, taranisim var ve uçak yapıyorum baya zor

berkerm4n

Re: Frsky Kumanda tavsiye öneri

Mesaj gönderen berkerm4n » 21 Nis 2020, 00:30

Doruk yazdı: 20 Nis 2020, 12:21 Merhabalar, yeni drone alma planım var ama almadan önce kumandamı değiştirmekle başlamak istiyorum şuanda kullandığım flysky i6x , genelde hazır model dronlarda frsky kumanda alıcısı var o yüzden frsky almaya kadar verdim fakat model konusunda ne önerirsiniz

-Frsky lite-x
-Frsky qx7

lite x hoşuma gitti tasarım konusunda ama bu 2 sinin artısı eksisi nelerdir siz ne kullanıyor ne tavsiye ediyorsunuz ve ek olarak
biraz acemiyim

örnek lite-x satın aldım diyelim
R-XSR reciver
xm
xm+
bu reciverler ile eşleşmede sorun oluyormu

yada r9 reciver için 900mhz modülü mü takmak lazım ?
Bana göre Flysky i6x'e en yakın kumanda x9lite'dır. Bence değişikliğe gerek yok bu sebepten dolayı. Hazır dronelara da flysky alıcı bağlayabilirsiniz.
Ayrıca r9 reciever için r9m almanız gerekmektedir. Fiyatı yaklaşık 300TL. Taranis kumandalara direkt takılabiliyor. Flysky için de bağlantı yapabiliyorsunuz ama lehim gerekiyor ve bazı özelliklerini kullanmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz.

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön