TBS Crossfire Micro TX ve Taranis QX7 kumada yardım ricası

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
digiman
Ad Soyad: Can Aksaya

TBS Crossfire Micro TX ve Taranis QX7 kumada yardım ricası

Mesaj gönderen digiman » 25 May 2020, 20:50

Merhaba arkadaşlar,
Ümraniye Çengelköy yakınında oturupta bana TBS Crossfire Micro TX modülümü kendi Taranis kumandasında bayram sonrası deneyerek sağlam mı, değil mi diye yardımcı olabilecek kimse var mı acaba? Uzun zamandır elimdeki QX7 kumandalarda deniyorum ama, problemsiz olan kumanda bir türlü görmüyor. Diğerinde ise SD kart okumadığı için yazılımı kullanıp test edemiyorum. Crossfire microTX i alalı çok oluyor ama bir türlü kullanamadım. Arızalı mı aldım acaba diye şüheye düştüm :( Bu yüzden yeni topladığım Tyro 129 dronumu da bir türlü deneyemedim 2-3 aydır. :(

Şimdiden yardımınız için çok teşekkürler.
Hepinize iyi bayramlar.

SelcukTNS
Ad Soyad: Selçuk Karaman

Re: TBS Crossfire Micro TX ve Taranis QX7 kumada yardım ricası

Mesaj gönderen SelcukTNS » 25 May 2020, 20:54

digiman yazdı: 25 May 2020, 20:50 Merhaba arkadaşlar,
Ümraniye Çengelköy yakınında oturupta bana TBS Crossfire Micro TX modülümü kendi Taranis kumandasında bayram sonrası deneyerek sağlam mı, değil mi diye yardımcı olabilecek kimse var mı acaba? Uzun zamandır elimdeki QX7 kumandalarda deniyorum ama, problemsiz olan kumanda bir türlü görmüyor. Diğerinde ise SD kart okumadığı için yazılımı kullanıp test edemiyorum. Crossfire microTX i alalı çok oluyor ama bir türlü kullanamadım. Arızalı mı aldım acaba diye şüheye düştüm :( Bu yüzden yeni topladığım Tyro 129 dronumu da bir türlü deneyemedim 2-3 aydır. :(

Hepinize iyi bayramlar.
baud rate ayarları vs olması lazım çok detaylı bilmiyorum x9d plusta full module kullanıyorum, birde qx7 mod parçası vs çıkıyor kutudan

berkerm4n

Mesaj gönderen berkerm4n » 25 May 2020, 21:30

Crossfire için modifikasyon yapmak gerekiyor taranis x7'e.

Kullanıcı avatarı
digiman

Mesaj gönderen digiman » 25 May 2020, 23:04

berkerm4n yazdı: 25 May 2020, 21:30 Crossfire için modifikasyon yapmak gerekiyor taranis x7'e.
Software mod diye birşey var. Fiziksel lehimlemeye gerek yokmuş.

Kullanıcı avatarı
digiman

Mesaj gönderen digiman » 25 May 2020, 23:04

SelcukTNS yazdı: 25 May 2020, 20:54
digiman yazdı: 25 May 2020, 20:50 Merhaba arkadaşlar,

Hepinize iyi bayramlar.
baud rate ayarları vs olması lazım çok detaylı bilmiyorum x9d plusta full module kullanıyorum, birde qx7 mod parçası vs çıkıyor kutudan
Yaptım.

Kullanıcı avatarı
digiman

Mesaj gönderen digiman » 26 May 2020, 13:19

Problem çözüldü arkadaşlar.
Sebep external modül pinlerinin bazılarının TBS Crossfire Micro TX modül pinlerine düzgün girmemesiymiş. :(

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön