Jumper T16 Kullanıcıları

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
pplane
Ad Soyad: kerem güner

Jumper T16 Kullanıcıları

Mesaj gönderen pplane » 12 Haz 2020, 04:52

Arkadaşlar bu kumandayı kullanan var mı aramızda? Kullanan varsa memnun musunuz merak ediyorum hakkında çok fazla olumsuz yazı okuyorum jumper gruplarında. Yeni geldi elime, henüz kullanmaya vakit olmadı ama daha baştan korkuttu açıkçası.

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Re: Jumper T16 Kullanıcıları

Mesaj gönderen Zatoichi » 12 Haz 2020, 10:54

pplane yazdı: 12 Haz 2020, 04:52 Arkadaşlar bu kumandayı kullanan var mı aramızda? Kullanan varsa memnun musunuz merak ediyorum hakkında çok fazla olumsuz yazı okuyorum jumper gruplarında. Yeni geldi elime, henüz kullanmaya vakit olmadı ama daha baştan korkuttu açıkçası.
Çıktığı zaman güzel yorumları vardı. Hatta bende almayı düşünüyordum. Ne oldu da durum değişti.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

pplane
Ad Soyad: kerem güner

Re: Jumper T16 Kullanıcıları

Mesaj gönderen pplane » 12 Haz 2020, 15:35

Genel şikayetler bağlantı olarak kullanılan ribbon kabloların kalitesizliğinden kaynaklı. Jumper böyle bir şey yaşandığında ücretsiz ribbon kablo gönderiyormuş. Mailleşmek kargo beklemek falan gerekiyor tabi yine bunun için.
jumper-t16-pro-hall-radio-teardown-pcb.jpg

Yazılımsal sıkıntılar da okuyorum ama onlar genelde benim gibi kurulum, güncelleme gibi konuları nasıl yapacağını bilmeyen kullanıcıların mesajları oluyor ve çözülüyor da genelde.

Bir de Jumper T16 Pro V2 ile gelen pili kumanda içinde şarj etme özelliği var ki bundan da yakınan insan sayısı az değil. İlk şarjda bozulan kumandalar bile var ne yazık ki. Bu dahili şarj özelliği Radiomaster TX16S'te de var onda bir bozulma haberi ben görmedim (forumlarını takip etmedim hiç) ama zaten daha yeni bir kumanda, kullanıcı sayısı az ama hızla popülerleşiyor. İki kumanda da aslında dahili şarj konusunda bozulma olmasa bile ikisi de hem "balanslı şarj konusunda iyi değiller" hem de "yavaş şarj oluyor" gibi yorumlar gördüm. Dahili şarj konusunda olması gereken süre nedir bilmiyorum tabi daha önce hiç dahili şarj özelliği olan kumandam olmadı. Çok da lazım bir özellik olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Zaten ben Jumper Pro Hall aldım şarj ile ilgili bir problemim olmayacak.

Herkes problem yaşamıyor tabi sadece sorunları çözmek için paylaşılan mesajları görüyoruz haliyle.
Tabi ben daha kullanma fırsatım bulamadığım için hiç bir şeyini tecrübe edemedim.
meseleleri-mesele-etmezseniz-ortada-mesele-kalmaz_1762968.jpg
...deyip bir maceraya atlayalım bakalım sonumuz hayrola :)

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön