R-Xsr ve XM plus alıcılar için son güncelleme!

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

R-Xsr ve XM plus alıcılar için son güncelleme!

Mesaj gönderen Zatoichi » 22 Haz 2020, 20:09

R-XSR alıcımı v2.1.0 sürümüne güncellemek istedim. Güncelledikten sonra bir türlü kumanda ile eşleştiremedim. Tekrar önceki sürüme döndüm. R-xsr ile kumandayı F-port ile kullanıyordum. Bu son sürümde Telemetri ile alakalı epey düzeltme varmış. Sbus ile mi kullanılıyor yeni sürüm? Son güncellemeyi yükleyip kullanan var mı? Nasıl güncellediniz?

Diğer alıcım XM+, bunu benüz güncellemedim. Buna ACCST D16 v2.1.0 güncellemesi gelmiş. Güncellemeyi tavsiye eder misiniz. X9 lite kumanda ile çift taraflı servo kablom olmadığı için henüz yapamadım.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: R-Xsr ve XM plus alıcılar için son güncelleme!

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 22 Haz 2020, 21:58

önermiyoruz :D

accst 2.0 sürümleri frskyın yükselen jumper, radiomater gibi markalara "hooop dur bakalım buralar benim mesajıdır"

eğer ki ACCST 2.0'ı radyonuza flaşlarsanız , artık orijinal ACCST protokolüne sahip alıcılarla çalışmaz. Bu da temelde Tiny Whoop lardaki gibi yerleşik alıcı kullanan modellere bind olamazsınız anlamına gelir.

accst 2.0 sürümlerini alıcılarınıza flaşlarsanız o zaman da günün birinde radyonuzu değiştirip jumper ya da radiomaster gibi radyolara geçerseniz alıcılarınız bu radyolarla bind olmaz.

alıcınız ya da radyonuzu accst 2.0 ... sürümlerine geçirirseniz hem alıcı hem de radyonuzu güncellemeniz gerekir.

yok ben frskycıyım diyorsanız o zaman güncelleyin. sıkıntı olmaz.

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Mesaj gönderen Zatoichi » 22 Haz 2020, 22:09

gökhan YANKI yazdı: 22 Haz 2020, 21:58 önermiyoruz :D

accst 2.0 sürümleri frskyın yükselen jumper, radiomater gibi markalara "hooop dur bakalım buralar benim mesajıdır"

eğer ki ACCST 2.0'ı radyonuza flaşlarsanız , artık orijinal ACCST protokolüne sahip alıcılarla çalışmaz. Bu da temelde Tiny Whoop lardaki gibi yerleşik alıcı kullanan modellere bind olamazsınız anlamına gelir.

accst 2.0 sürümlerini alıcılarınıza flaşlarsanız o zaman da günün birinde radyonuzu değiştirip jumper ya da radiomaster gibi radyolara geçerseniz alıcılarınız bu radyolarla bind olmaz.

alıcınız ya da radyonuzu accst 2.0 ... sürümlerine geçirirseniz hem alıcı hem de radyonuzu güncellemeniz gerekir.

yok ben frskycıyım diyorsanız o zaman güncelleyin. sıkıntı olmaz.
Gökhan hocam, benim kumanda X lite pro. Kumanda için bir güncelleme görmedim. Bahsettiğiniz ACCST sürümü görünmüyor. Çalışmaması normal yani? Aynı şekilde XM+ içinde hiç uğraşmıyorum 😀
Üstte geri dönüşü yok gibi yazdınız. Geri dönülemiyor mu?
Ne var, ne yok? El cevap! 10

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 22 Haz 2020, 23:30

ACCST nin avantajı nedir? Taranis x9d plus ve alıcılara yüklenirmi?
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 28 Eyl 2020, 00:37

Ben fryskycı değilim ama ilk olarak kumanda alsaydım radiomaster ı alırdım. Şimdi taranisim var. Bu güncellemeyi yapayımmı yapmıyayımmı diye düşünüyorum. Airbut Omnibus f4pro v3 (bac devreli)kartıma xsr-e alıcıyı sbus ile bağlayacam. İnav ile kullanacam. Ama sport kablosunuda rssi kısmına bağlamayı düşünüyorum. İnavda softserial i ve tlemetri yi aktif ettikten sonra fport un tüm özelliklerini kullanabiliyormuyduk? Yoksa ch 6 pedi vardı oradanmı bağlasam. Birde f4 kartlar için alıcının sporta bağlantısı mümkün değilmiş. Ters çevrilmesi gerekliymiş. Bu işi tam anlayıpta bana anlatacak varmı.?
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön