Pervaneler takılı bile değilken yalpalama sorunu...

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
mcse_ahmet
Ad Soyad: ahmet mcse

Re: Pervaneler takılı bile değilken yalpalama sorunu...

Mesaj gönderen mcse_ahmet » 08 Ara 2020, 23:32

Xxgamer45 yazdı: 08 Ara 2020, 21:10
mcse_ahmet yazdı: 08 Ara 2020, 20:43
Xxgamer45 yazdı: 08 Ara 2020, 20:22

hocam qground ve miison planerdaki modları şöyle eşleştiriyim
QGround---- Missonplanner

altitude = alt hold
position = position hold veya pos hold
hold = ????
stabilize = stabilize
Land = Land
Return = RTL veya retunn the home
Burada altitude modunun belli yükseklikte sabit kaldığını söylediniz bu modun kullanımı tam olarak nasıl acaba ? Ayrıca 10 kanal olan alııcı ve kumanda neden yazılımda 8 kanal acaba ???
hocam altitude moduna aldığınızda siz gaz kolunu tam yukarı veya tam aşağı yapmassanız dron en son bırkatığınız irtifada sabit kalır ve siz yüksekliği sabit tutmak için uğraşmadan(yeni başlayanlar için ciddi bir uğraş) istediğiniz gibi hareket ettirebilirsiniz. tam yukarı veya tam aşağı yaparsanız ama yavaş bir şekilde yükselir ve alçalır
Tamamdır... Teşekkür ederim. Keyifli Uçuşlar...

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 09 Ara 2020, 17:03

pid bozuk
autotune yapacaksınız ondan önce elle ayarlayın uçacak seviyeye getirin

Yusufkg
Ad Soyad: yusuf gün

Mesaj gönderen Yusufkg » 09 Ara 2020, 17:11

mcse_ahmet yazdı: 08 Ara 2020, 15:41
Xxgamer45 yazdı: 08 Ara 2020, 15:34
mcse_ahmet yazdı: 08 Ara 2020, 15:32

Anlattıklarınızı tam olarak sırası ile en az beş defa denedim lakin esc' lerden yada Uçuş Kontrol Kartından herhangi bir reaksiyon alamadım. :( Sanırım bir şekilde kalibrasyon moduna erişemiyoruz...
Hocam yukarıdaki yazıya bir video ekledim oradaki gibi direkmen alıcıya baģlayip deneyin

Birde motorların ve pervanelerin yönleri doğrumu
Çünkü havalanıp kendi etrafında dönüyor demişsiniz sağa dönen motorların hepsini ters ve sola dönen motorların hepsini ters bağlamış iseniz böyle bir durum olabilir
Video için teşekkürler lakin bunu yapmam için tüm sistemi sökmem gerekir :( daha başka bir yol olsa keşke. Ters bağlama durumu yok dönüş yönleri ve bağlantılar normal ayrıca uçuş dışında perveneler takılı değilken bile bir yalpalama var video ekledim ...
Hocam firmware neden Qground programıyla yüklediniz mission Planer ile yüklenmiyor mu birde motor bağlantılarında bir kopukluk yoktur heralde bi kontrol edin isterseniz
.

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön