iRangeX Fli14+ FlySky RSSI Reciever Videolu İnceleme

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

iRangeX Fli14+ FlySky RSSI Reciever Videolu İnceleme

Mesaj gönderen BarisB » 14 Tem 2018, 14:12

Merhaba arkadaşlar,

iRangeX Fli14+ FlySky RSSI Reciever elime ulaştı. Lisam 210'a bağladım. Ayarları oldukça basit. Herhangi bir hacking lehimleme gerekmiyor. Sadece BF üzerinden 2 ayar yapıyoruz ve BF OSD üzerinde sürekli güncellenen harika bir RSSI bilgisine sahip oluyoruz.

Bu alıcıyı bulmam, FLYSKY'dan ayrılmak üzere olduğum şu dönemde hiç iyi olmadı :D Çünkü gerçekten alıcıyı çok beğendim. Mesafesi gayet yeterli. Videoda da görüldüğü üzere 250-300 mt. mesafelerdede hiç bir şekilde failsafe'e kalmadı. Elimdeki mikro alıcılar bu mesafelerde ağaçların arkalarında vs anlık failsafe yaşıyorlardı. 4S'de sorun yaşatmadı. Yaklaşık 7 uçuşta, hiç failsafe'e düşmedi. Bir de mesafe testi denemem oldu fakat DVR kaydetmemişim. Onda da açık alanda, kumanda ile alıcı birbirini net görecek şekilde 500mt. kadar mesafe gittim. Sinyalde sorun yaşamamak için yerden 15-20mt kadar yukarıdan ilerledim. Failsafe yaşamadan geri dönebildi. Daha da giderdi çünkü son gördüğümde RSSI Sinyali 30-40 civarlarındaydı.

Alıcının tek kötü yanı antenlerinin bütünleşik ve kısa olması. Eğer antenlerde bir sorun olursa epeyce uğraştıracak kadar küçük bağlantı noktalarına sahip. Bir de antenler çok kısa olduğu için büyük bir quad'a yerleştirdiğinizde, antenler kimi zaman pilin arkasında kalabiliyor. İstediğiniz gibi konumlandıramıyorsunuz. Bu haliyle dahi yine de çok iyi performans aldım. x6b ve ia6b kadar uzun menzili olmayacaktır. Ama RSSI bilgisi sayesinde daha güvenilir. Freestyle da kaza riski mevcut ve çok uzaklarda uçmak istemezsiniz. Quad'ın düşebileceği yere kolay ulaşmak, hatta düşeceği yeri bile hesap etmek istersiniz. Ben de kendimce freestyle uçtuğum için benim maksimum menzilimi rahatlıkla karşıladı. Dolayısıyla imkanım olsa heralde tüm alıcılarımı iRangeX Fli14+ ile değiştirirdim. Herkese tavsiye ederim.

Video da RSSI bilgisini ekranın sağ üst köşesinden takip edebilirsiniz.

Ürün linki: https://www.banggood.com/IRangeX-Fli14- ... rehouse=CN

I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Re: iRangeX Fli14+ FlySky RSSI Reciever Videolu İnceleme

Mesaj gönderen Aliuzunali » 14 Tem 2018, 15:17

Yanımda birisi olsa bende böyle bir yere gidecem ama ne yazık ki hobiye meraklı bir arkadaşım yok. Tek başına da gitmek istemiyorum. yanıma doluşup soru soranlarda çok olunca güzel olmuyor.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: iRangeX Fli14+ FlySky RSSI Reciever Videolu İnceleme

Mesaj gönderen BarisB » 14 Tem 2018, 17:43

Aliuzunali yazdı: 14 Tem 2018, 15:17 Yanımda birisi olsa bende böyle bir yere gidecem ama ne yazık ki hobiye meraklı bir arkadaşım yok. Tek başına da gitmek istemiyorum. yanıma doluşup soru soranlarda çok olunca güzel olmuyor.
Ben de tek başıma ilgileniyorum ama şehir dışında yaşıyor olmam avantaj. Bu tip uçuş alanları bol ve eve yakın.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön