Yeni Kumandam Flysky FS i6x ve Simülasyon Sorunları

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Makmuh
Ad Soyad: Ömer Faruk Murat

Yeni Kumandam Flysky FS i6x ve Simülasyon Sorunları

Mesaj gönderen Makmuh » 04 Şub 2021, 11:34

Merhaba arkadaşlar, büyük bir hevesle aliexpress'ten aldığım kumandam 5 hafta sonra sonunda elime ulaştı. Hemen Fpv Freerider'ı steamden satın alıp leptopuma kurdum ve kumandayla birlikte gönderilen kabloyla bağlantı sağladım. Fakat oyunun kalibrasyon kısmında cihazı bir türlü kalibre edemiyorum. Çok dengesiz çalışıyor. Hatta sağ cubuktaki sağ sol hareketlerini algılamıyor. Bilgisayarin denetim masasındaki ayarlarında ise bir sorun gözükmüyor.

Araştırmalarımdan anladığım kadarıyla Fpv Freerider'ı çalıştırabilmek için benim kullandığım USB kablosu yerine ayriyeten similasyon kablosu kullanmam gerekiyor.

Fpv Freerider'la uğraşmayı bir kenara bırakıp Liftoff satın alıp indirdim. Kalibrasyon felan sorunsuz ilerliyordu ki oyunu başlat tuşuna bastıktan sonra yaklaşık %94 kısmına gelince oyun hata verip atıyor. Hatanın ismi ise "Appcrash"... Ne yaptıysam duzeltemedim. Acaba diyorum leptopumun özellikleri düşük olduğu için mi bu sorunlarla karşılaşıyorum... Leptopumun özellikleri şöyle:

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6600 @2.20Ghz. 4GB RAM (Kullanılabilir miktar 3,5 GB) 32 bit

Başka similasyon indireyim diyorum onların da minimum sistem gereksinimleri yine yüksek, düşük olanlar da 64 bit 😩😩.

Ne yapacağımı şaştım. Bilgisayara format felan atacağım.

Tavsiyeleriniz var mıdır? Velocidrone satın alsam aynı sorun olur mu acaba? Teşekkürler.
En son Makmuh tarafından 07 Şub 2021, 21:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

samety
Ad Soyad: Samet YANMAZ

Re: Yeni Dronum Flysky FS i6x ve Simülasyon Sorunları

Mesaj gönderen samety » 04 Şub 2021, 15:45

Selam kardeşim ;

Freerider da aynı problemi ben de yaşadım , çözüm bulamadım. ( Windows10)
Steam'den Liftoff satın aldım. Liftoff'ta FS-I6X'i problemsiz şekilde kullandım.

YldzEnes
Ad Soyad: Enes Yıldız

Mesaj gönderen YldzEnes » 04 Şub 2021, 17:42

Gelen bağlantı kablosu ile ben similasyonu sorunsuz kullanıyorum. Kumandanın kendi ayarlarından bi stikleri kontrol etmelisin

Makmuh

Mesaj gönderen Makmuh » 04 Şub 2021, 18:23

Stikler çalışıyor üstad. Kaç kere ayarlardan kalibrasyon yaptım. Senin de kumanda aynı mı? Kablo nasıl, bilgisayara bağlanan kısmı USB mı, jak girişi mi?

YldzEnes

Mesaj gönderen YldzEnes » 06 Şub 2021, 23:38

Benim kutudan çıkan kabloyu kullanıyorum, normal usb olan. Sen yazılım attın mı kumandaya?

Makmuh

Mesaj gönderen Makmuh » 07 Şub 2021, 16:27

Yazılım atmadım. Seninki hangi similasyonda sorunsuz çalışıyor.

YldzEnes

Mesaj gönderen YldzEnes » 07 Şub 2021, 17:39

Liftoff kullanıyorum. Ben rssi için yazılım attığında simülasyonda çalışmıyor. Simülasyon için orjinal yazılımı atıyorum

Makmuh

Mesaj gönderen Makmuh » 07 Şub 2021, 21:35

Freerider da hata verdikten sonra Liftoffu kurdum. Liftoff da kalibrasyonda sıkıntı çıkmıyor. Arastirmalarima göre Flysky FS i6x de Freerider a bağlanmak için similasyon kablosu gerekiyor. Ama Liftoff da USB kablosu yetiyor.

İşin kötü tarafı Liftoffda da oyuna başlarken hata veriyor. Çünkü benim leptop eski olduğu için sistem gereksinimleri karşılamıyor. Sistem gereksinimleri karsilayanlar da 64 bit istiyor. Benim leptop 32 bit.

Şimdi 2 gündür bilgisayarı Windows 7 den Windows 8.1 e geçirmeye çalışıyorum. Daha şimdi geçirdim. Farklı bı tecrübe yaşarsam yazarım buraya.

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön