VTX'in quad havada değilken ısınıp zarar görmesinden korkma sorunsalı

BURAKH
Ad Soyad: Burak H.

VTX'in quad havada değilken ısınıp zarar görmesinden korkma sorunsalı

Mesaj gönderen BURAKH » 06 Ara 2019, 18:06

Selam dostlar,

Bir çok izlediğim ve okuduğum kaynakta, yorumda video vericilerin quad havada değilken çok ısınması konusundaki bilgiler sebebiyle quadı uçurmuyor, ayar yaparken uzun süre açık bırakmaktan korkar hale geldim. Özellikle antenin takılı olması gerektiği söylendiği için anteni hep takılı tutuyorum.

Pekala bu durumda sorum şu; quad havada değilken, ayar vs yapacağımız zaman maksimum ne kadar süre quad açık kalmalı?

Yorumlarınızı alabilir miyim?

Teşekkürler 🙏

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Re: VTX'in quad havada değilken ısınıp zarar görmesinden korkma sorunsalı

Mesaj gönderen Zatoichi » 06 Ara 2019, 18:26

Bir videoda denk gelmiştim. 0 kanalına geçirince sorun olmuyormuş. Vtx de sıfır kanalı varsa tabii. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bende merak ediyorum.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

BURAKH
Ad Soyad: Burak H.

Mesaj gönderen BURAKH » 06 Ara 2019, 19:26

Zatoichi yazdı: 06 Ara 2019, 18:26 Bir videoda denk gelmiştim. 0 kanalına geçirince sorun olmuyormuş. Vtx de sıfır kanalı varsa tabii. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bende merak ediyorum.
Hocam aslında bu soruyu sormamdaki asıl neden verici ile görüntü alırken, pcye aktarırken mesela, kamera ayarlarını kurcalayıp öğrenmek biraz da. O süre zarfında biraz çekiniyorum açıkçası.

Kullanıcı avatarı
bencilzevk
Ad Soyad: bencil zevk

Mesaj gönderen bencilzevk » 06 Ara 2019, 20:28

Kendin sogut bilgisayar fani varsa onu uzerine gelecek sekilde konumlandir islemci fani daha iyi olur daha yuksek devirli
RC hoby
Mekatronik
8-)

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 06 Ara 2019, 21:19

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 07 Ara 2019, 08:56

BURAKH yazdı: 06 Ara 2019, 18:06 Selam dostlar,

Bir çok izlediğim ve okuduğum kaynakta, yorumda video vericilerin quad havada değilken çok ısınması konusundaki bilgiler sebebiyle quadı uçurmuyor, ayar yaparken uzun süre açık bırakmaktan korkar hale geldim. Özellikle antenin takılı olması gerektiği söylendiği için anteni hep takılı tutuyorum.

Pekala bu durumda sorum şu; quad havada değilken, ayar vs yapacağımız zaman maksimum ne kadar süre quad açık kalmalı?

Yorumlarınızı alabilir miyim?

Teşekkürler 🙏
hocam vtx çıkış gücünü en düşüğe getirirseniz kendi üzerindeki soğutma sistemi üstesinden gelecektir olmadı üzerine küçük bir aluminyum soğutucu takın ama mesela 25mw çıkış gücünde sorun yaşamazsınız.

atıyorum 800mw gibi bir değere alırsanız uçarken bile yanabilir. :lol:
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

“FPV Vericiler” sayfasına dön