Vtx mı Kamera mı bozuk ?

talhaylm1
Ad Soyad: Talha Yılmaz

Vtx mı Kamera mı bozuk ?

Mesaj gönderen talhaylm1 » 28 Ağu 2020, 02:43

Herkese selam tyro79 da görüntü alamamaya başlamıştım, vtx in bozulduğunu düşünerek yeni vtx aldım ama durum yine aynı acaba kamera mı bozuldu diye düşünmeye başladım. kamera ve vtx in çalışıp çalışmadığını cli dan kontrol edebiliyor muyuz başka droneum yok test edemiyorum.
Flysky ia6b alıcım bu şekilde bağlı quada Şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Re: Vtx mı Kamera mı bozuk ?

Mesaj gönderen Aliuzunali » 28 Ağu 2020, 06:21

talhaylm1 yazdı: 28 Ağu 2020, 02:43 Herkese selam tyro79 da görüntü alamamaya başlamıştım, vtx in bozulduğunu düşünerek yeni vtx aldım ama durum yine aynı acaba kamera mı bozuldu diye düşünmeye başladım. kamera ve vtx in çalışıp çalışmadığını cli dan kontrol edebiliyor muyuz başka droneum yok test edemiyorum.
Bendede bazen siyah ekran geliyor. Kameraya giren kablolardan birinin temassızlık yaptığını gördüm. Kabloları çok hareket ettirince zamanla kopmalar oluyor. Değiştirmek lazım. Seninde aynı sorunun olabilir.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

talhaylm1
Ad Soyad: Talha Yılmaz

Mesaj gönderen talhaylm1 » 31 Ağu 2020, 15:58

Aliuzunali yazdı: 28 Ağu 2020, 06:21
talhaylm1 yazdı: 28 Ağu 2020, 02:43 Herkese selam tyro79 da görüntü alamamaya başlamıştım, vtx in bozulduğunu düşünerek yeni vtx aldım ama durum yine aynı acaba kamera mı bozuldu diye düşünmeye başladım. kamera ve vtx in çalışıp çalışmadığını cli dan kontrol edebiliyor muyuz başka droneum yok test edemiyorum.
Bendede bazen siyah ekran geliyor. Kameraya giren kablolardan birinin temassızlık yaptığını gördüm. Kabloları çok hareket ettirince zamanla kopmalar oluyor. Değiştirmek lazım. Seninde aynı sorunun olabilir.
Bende direk karıncalı ekran

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Mesaj gönderen Zatoichi » 31 Ağu 2020, 16:21

Tyro79'un bec beslemesi yeterince iyi değil. Hatta vtx de problemli. Ayrı bir bec devresi ile direk pilden beslenirse daha iyi görüntü alınabiliyor. Bende de Tyro79 var fakat Mobula7 ile uğraşıyorum.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

“FPV Vericiler” sayfasına dön