El yapımı fpv vericisi

mhasln
Ad Soyad: Muhammet ASLAN

El yapımı fpv vericisi

Mesaj gönderen mhasln » 28 Eyl 2020, 12:08

Analog_TV_Verici_10mw.png
Merhaba arkadaşlar, belki benim gibi hobi olarak elektronikle uğraşan varsa ilgisini çeker diye paylaşmak istedim. Bu devreyi kullanabilmek için tek ihtiyacınız olan şey vhf analog yayın alabilen eski bir televizyon. Devrenin tasarımı bana ait sayılır. Devre denenmiş ve çalışıyor. Devre kaliteli bir kristal takılırsa oldukça temiz bir görüntü vermektedir. Bu devreyi yaparken dikkat etmeniz gereken şeyler;
1)Devreyi mümkün olduğunca küçük yapın, malzemeler arası uzaklık ne kadar küçük olursa devre o kadar stabil çalışır. Özellikle transistörün base pinini mümkün olduğunca kısa tutun.
2)Devreye kristali lehimlerken fazla ısınmasına izin vermeyin. Isı kristalın bozulmasına neden olur.
3)Devreyi drone a yerleştirirken kristalin çarpma sarsıntı gibi durumlardan daha az etkilenmesi için üzerine sıcak silikon sıkmak devreyi daha uzun ömürlü yapar.

Bu devre şu anlık 10mw çıkış verse de ilerleyen zamanlarda rf yükselteç devresi yapıp sizinle yükselteç devresini paylaşmayı düşünüyorum.

brkncng
Ad Soyad: Berkin Çanga

Re: El yapımı fpv vericisi

Mesaj gönderen brkncng » 28 Eyl 2020, 15:08

Bir çok kişiyi aşacaktır fakat verdiğiniz bilgi altın değerinde :) Emeğinize sağlık

mhasln
Ad Soyad: Muhammet ASLAN

Re: El yapımı fpv vericisi

Mesaj gönderen mhasln » 28 Eyl 2020, 15:14

brkncng yazdı: 28 Eyl 2020, 15:08 Bir çok kişiyi aşacaktır fakat verdiğiniz bilgi altın değerinde :) Emeğinize sağlık
Çok karışık değil aslında. Anteni saymassak 9 parça var. İleride bu devrenin yapımıyla ilgili bir videoyu bu forumda paylaşmayı düşünüyorum.

“FPV Vericiler” sayfasına dön