Hangi fpv alıcısını almalıyım ?

KsKRaist1
Ad Soyad: Halil Can Demir

Hangi fpv alıcısını almalıyım ?

Mesaj gönderen KsKRaist1 » 14 Eyl 2018, 00:39

29446B95-F99E-41DF-9410-120033ACAD0C.png
Eachine R051 ? Yoksa G MODEL 300 chanell mi ? Teknik olarak bu konuda pek bir bilgim yok yardımcı olur musunuz ?

Ücret ve fiyat konusunda R051 180 tl diğeri 200 tl

Kullanıcı avatarı
KsKRaist
Ad Soyad: Can Demir

Re: Hangi fpv alıcısını almalıyım ?

Mesaj gönderen KsKRaist » 14 Eyl 2018, 12:05

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır ?
Lise : Elektrik - Ön Lisans : Mekatronik - Lisans : Elektrik - Elektronik Müh. Öğrenmenin yaşı yoktur...

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 14 Eyl 2018, 14:41

Bunların tümünde aynı alıcı modülü kullanılıyor. Hepsi boscam alıcı ya da klonunu içeriyor. Menzil olarak frekanslar aynı olması şartıyla bir fark olmayacaktır.

İçerisinde barındırdıkları modüllere bakalım:
ROTG01 : Alıcı + analog-digital çevirici
ROTG01 Pro : Alıcı + analog-digital çevirici + ses çıkışı
ROTG02 : Çift Alıcı + analog-digital çevirici
R051 : Alıcı + analog-digital çevirici + batarya
G-Model: Alıcı + analog-digital çevirici + wifi modülü

Ses çıkışı bunların içindeki alıcılarda zaten bulunuyor. İsterseniz hepsinin içini açıp ses çıkışı olan yere bir kablo lehimleyerek çıkış alabilirsiniz.

G-Model 300 kanal destekliyor ki bence gerek yok. Çünkü g-model hariç yazdığım modüllerin hepsi 150 kanal destekliyor. 150 kanal yeterince hassas olduklarını gösteriyor. Zaten bunlardan daha yüksek sayıda kanaldan yayın yapan vericiye ben denk gelmedim. G-modelin bir diğer artısı da wifi çıkışı olması. Telefonunuza kablo olmadan da bağlayabiliyorsunuz. G-model kablosuz olduğu için kendi içinde batarya da bulunduruyor.

R051'in tek artısı bataryası olması. Bana kalırsa çok gereksiz bir özellik. Zaten bu modüller bağlandıkları telefondan beslenebiliyorlar.

ROTG02 diğerlerinden farklı olarak çift alıcı içeriyor. Bu bence wifi ve batarya gibi özelliklerin tamamından daha önemli. Bir adet yönsüz anten ve bir tane de yönlü patch anten takıldığında en uzun menzile bu modül ile ulaşabilirsiniz.

R051 ve G-model olanların açıklamalarında UVC yazısına denk gelmedim. UVC modülü olanlar cihazın bir pc-cam gibi çalıştığını gösteriyor. Yani hiçbir uygulama yüklemeden (sadece sürücüsü yüklenerek) bu cihazlardan yararlanabilirsiniz. Bilgisayara usb aracılığıyla bağlayıp bir webcam olarak kullanabilir ve youtube'dan canlı yayın yapabilirsiniz.

Bir diğer önemli konu da işletim sistemi destekleri. UVC olanlar sadece pc ve android cihazlara bağlanabiliyorken UVC olmayan R051 ve G-Model olanlar IOS cihazlara da bağlanabiliyor.

Ben alacak olsaydım sırf diversity olması nedeniyle ROTG02 alırdım. Ama bu biraz kişisel beklentilere bağlı. Eğer üzerindeki alıcı ile araç üstündeki kameradan aldığı görüntüyü kablosuz olarak telefona aktarabilmesi sizin için önemliyse G-Model tek seçenek olarak kalıyor.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
KsKRaist

Mesaj gönderen KsKRaist » 15 Eyl 2018, 01:25

Cok güzel yazmışsınız bora bey. Ben iphone kullanıyorum mecburen sanırım bir kısmını eliyorum. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz iphone kullanmak şartıyla tabi. Batarya ayrıca bu batarya olanların fiyatları uçarken diğerleri gayet uygun ve ekonomik fiyatta bunu anlayamadım.
Lise : Elektrik - Ön Lisans : Mekatronik - Lisans : Elektrik - Elektronik Müh. Öğrenmenin yaşı yoktur...

Kullanıcı avatarı
KsKRaist

Mesaj gönderen KsKRaist » 18 Eyl 2018, 00:25

Gökhan bora kusra bakma rahatsız ediyorum ama dediğim gibi bir iphone kullanıcısı için ne önerirsiniz ?

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 18 Eyl 2018, 01:45

Hocam ios için sadece şu iki model var: G-Model ve R051
R051 şu iki videoda da LAG sorunu olduğu görülüyor:

Aynı sorun G-Model'de de var:

Yani ikisi de sorunlu görünüyor. Bence goggle almak daha mantıklı: https://goo.gl/6az2nS https://goo.gl/irdcFn
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
KsKRaist

Mesaj gönderen KsKRaist » 19 Eyl 2018, 01:18

Peki neden eachine vr007 değilde 006 sırf anten için mi ? Yoksa fiyat performans için mi ? Duruma göre 350 tl kadar çıkabilirim ?

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 19 Eyl 2018, 02:29

VR006 dahili batarya bulunduruyor.
VR007 için kafanızın yanında bir de batarya bulundurmanız gerekiyor.

VR006 ve VR007 aynı çözünürlüğe sahip.
VR006'nın yanında gelen antenler daha uzun menzile ulaşmanızı sağlar.

Yukarıda yazdıklarımdan çok daha önemlisi ise şu: VR006'da harici video kaynağı kullanmanızı sağlayan kompozit giriş bulunuyor.

Eğer bütçenizi artırabiliyorsanız EV800 ya da EV800D almanızı öneririm. Bu goggle'ların her ikisi de VR006'dan çok daha üstündür. EV800'ü monitör olarak da kullanabiliyorsunuz ve en önemlisi: çözünürlük daha yüksek. EV800D ise hem çift alıcılı hem de içerisinde DVR bulunduruyor.

Şuanda elimde hem EV800 var hem de VR006. İkisinden de memnunum.

Kullanıcı avatarı
KsKRaist

Mesaj gönderen KsKRaist » 19 Eyl 2018, 10:24

Ev800 alabilirim fiyatı uygun ama EV800 biraz pahalı. Peki VRD3 hakkında ne düşünüyorsunuz ya da VRD2 pro hakkında ? Sanırım ekrandan izleme hem harici bağlama hemde çift anten olan sizin EV800D var ama buna diğer en yakın olanı alayım dedim.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 19 Eyl 2018, 10:47

Eğer EV800D alamıyorsanız, hiç riske gitmeyin, Ev800 alın 🙃
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
KsKRaist

Mesaj gönderen KsKRaist » 19 Eyl 2018, 16:51

Ev800 tek anten olması sorun yaratır mı ? Birde ekranı dışarıdan kafalığını takmadan ayırıp izleyebilir miyim görüntüyü ?

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 19 Eyl 2018, 17:59

Ev800 aldım TR'den. Memnunum. Ekran kafaya takma kısmından ayrılıyor. İnceleme videolarını izleyin isterseniz.
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
KsKRaist

Mesaj gönderen KsKRaist » 19 Eyl 2018, 21:27

Anten fazladan taktınız mı ? Birde mesafe olarak nasıl ? Ayrıca kayıt edebilme özelliği var mıdır ?

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 19 Eyl 2018, 23:17

Ev800'ün kayıt alma özelliği yok. Bu özellik Ev800d'de var.
Ev800'ün alıcısı gayet kaliteli. Beraberinde gelen anten de gayet kaliteli. Ama antenden en iyi performansı almak istiyorsanız hem alıcı, hem de verici tarafına birebir aynı antenleri takmanızı öneririm.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
KsKRaist

Mesaj gönderen KsKRaist » 20 Eyl 2018, 12:26

Ev800 ile vr006 arasında kaldım. Arada bir 120 tl fark var. Biri tek diğeri çift antenli. Ekran büyük ve diğerinde ekran küçük. Siz olsanız hangisini alırdınız ? Son ikisinden birini alayım indirim bitmeden en azından. 24’ü son indirim diyor.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 20 Eyl 2018, 13:03

vr006'nın ikinci anteni hiçbir yere bağlı değil. VR006'nın tek olumlu tarafı boyutunun küçük olması. İçlerinde aynı alıcı olduğu için muhtemelen menzilleri aynı olacaktır. EV800 hem daha büyük ekrana hem de daha yüksek çözünürlüğe sahip. Ayrıca ev800'ün ortadan ikiye ayrılıp monitör olarak kullanılması çok önemli bir artıdır. Bence EV800 tartışmasız daha üstün bir gözlüktür. Şunu unutmayın, gözlük bir kere alını ve ömür boyu kullanılır. İyisini almanızı öneririm. İleride şöyle bir DVR alıp kayıt özelliği de eklersiniz: http://bit.ly/2PS3ToT

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 04 Mar 2019, 10:43

Ben de ROTG02 almayi dusunuyorum.

Kullanmis arkadaslar dusuncelerini ogrenmek isterim. Tesekkurler

ONUR-8981
Ad Soyad: ONUR AKDERE

G-MODEL BULABILEN VARMI

Mesaj gönderen ONUR-8981 » 21 Ağu 2020, 13:00

G-MODEL FPV ALICI ARIYORUM HANGİ SİTEDE VAR BİLGİSİ OLAN PAYLAŞIRSA SEVINIRIM.HER YERDE STOKTA YOK DIYOR.

“FPV Alıcılar” sayfasına dön