Eachine VR006

firatc

Eachine VR006

Mesaj gönderen firatc » 04 May 2022, 14:56

Arkadaşlar dün kullandığım VR006 model gözlük bu sabah çalışmıyor. Açma tuşuna basılı tutunca kırmızı led daimi yanıyor ama ekranda ışık yok. Basılı tutup tekrar kapatıyorum kırmızı ledi. Sonra kısa basışlarda kısa süreli yanıyor. Normalde böyle miydi hatırlamıyorum sizce neden olabilir?

veloxy_fpv
Ad Soyad: N.N.

Re: Eachine VR006

Mesaj gönderen veloxy_fpv » 04 May 2022, 20:14

Sorununuz ile ilgili birşey bulamadım
Gözlüğün içini açıp fotoğraf atarsanız yardımcı olabiliriz belki bi regulator yanmıştır ve şanslı iseniz üzerindeki kod silinmemiştir

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 04 May 2022, 20:47

firatc yazdı: 04 May 2022, 14:56 Arkadaşlar dün kullandığım VR006 model gözlük bu sabah çalışmıyor. Açma tuşuna basılı tutunca kırmızı led daimi yanıyor ama ekranda ışık yok. Basılı tutup tekrar kapatıyorum kırmızı ledi. Sonra kısa basışlarda kısa süreli yanıyor. Normalde böyle miydi hatırlamıyorum sizce neden olabilir?
piln voltajı düşmüş bozulmuş olabilir. ek güç bağlanabiliyorsa bağlayın. bağlanamıyorsa ilk aşamada pili değiştirip deneyin.

veloxy_fpv
Ad Soyad: N.N.

Mesaj gönderen veloxy_fpv » 04 May 2022, 21:46

firatc yazdı: 04 May 2022, 14:56 Arkadaşlar dün kullandığım VR006 model gözlük bu sabah çalışmıyor. Açma tuşuna basılı tutunca kırmızı led daimi yanıyor ama ekranda ışık yok. Basılı tutup tekrar kapatıyorum kırmızı ledi. Sonra kısa basışlarda kısa süreli yanıyor. Normalde böyle miydi hatırlamıyorum sizce neden olabilir?
Belki şarj modülü bozulmuş olabilir pilin voltajını ölç normalse voltajı pili söküp 5v güç kaynağına seri diyot bağlayıp calistirmayi deneyebilirsin 4.2 4.3 v civarı oluyor multimetre ilede çektiği akımi ölç eğer akım çekmiyorsa direk pil şarj modülünde sorun olabilir usbden gözlugu şarja tak pili çikartip multimetrenin proplarini pil girişine tak voltaj gözüküyormu birde cihazı açmalısın kararmış bir mosfet falan varsa muhtemelen sorun ondandır

firatc

Mesaj gönderen firatc » 05 May 2022, 00:13

Gözluğü açmadım. Akşam kurcalama şansım oldu. Rastgele menu ve arti eksi butonlarina bastim goruntu geldi. Sanirim parlaklik ayarina denk getirdim. Ya da bunu tetikleyecek bir ayar var mi bilmiyorum. Ama ekranin kapali olmasinin parlaklikla ilgisi yoktu hic isik yoktu cunku. Neyse sorun sacma bir sekilde olsa da cozuldu. Tesekkur ederim onerileriniz icin.

“FPV Gözlükler (FPV Goggle)” sayfasına dön