EACHİNE ev800dm 3" ekranlı box gözlük

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

EACHİNE ev800dm 3" ekranlı box gözlük

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 09 Eyl 2019, 10:35

Eachine yeni gözlüğü ev800dm yi ön siparişe çıkardı.önsipariş fiyatı 72.99$ olarak listelenmiş.

Gözlük 3 Inch 900*600px 600cd/m2 parlaklığında ekrana, 40 kanal diversity alıcıya 2.2 saat dayanabilen 2000mah pile ve odak uzunluğu ayarlanabilir tasarıma sahip. ağırlığı 320gr. fov ise 82 derece olarak listelenmiş. . dvr çözürlüğü 720x576px frame atlaması olmaması için class10 kart gerektiği belirtilmiş. Ayrıca gözlük kullananlar için bir gözlük holü de içerdiği belirtilmiş. Kutu içeriğinde bir tane circular polarize ve bir tane de patch anten bulunuyor.

link
https://www.banggood.com/Eachine-EV800D ... rehouse=CN

kupon kodu sonrası 72.99

Kod: Tümünü seç

bGhOnEy10
kod güncellendi:kod sonrası fiyat 82.53$ 15.09.2020

fotoğraflar
f83f76e5-4511-43b9-95ee-5caae6c4738b.jpg
Dosya ekleri
ev800dm vs ev800d.jpeg
ev800dm önsipariş fiyat.jpg
ee0e1a6b-16bc-47ae-bdc4-4ea1d8021617.jpg

Kullanıcı avatarı
Neyce
Ad Soyad: neyce

Re: EACHİNE ev800dm 3" ekranlı box gözlük

Mesaj gönderen Neyce » 11 Eyl 2019, 21:00

Bu ürün hakkındaki düşünceleriniz nedir acaba? şu anda 425TL gibi bir fiyattan ön satışta. Box goggles olarak değerlendirince bir hayli küçük aslında. Garip bir ekran, boyutları acayip. Sadece 4/3 oranında görüntü vereceğini söylüyorlar. Sizlerin görüşünüze göre alıp almamaya karar vereceğim.

Safak

Mesaj gönderen Safak » 11 Eyl 2019, 23:32

Box gözlükleri daha ne kadar küçültecekler acaba? Cebe sığıncaya kadarmı

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 12 Eyl 2019, 00:23

Neyce yazdı: 11 Eyl 2019, 21:00 Bu ürün hakkındaki düşünceleriniz nedir acaba? şu anda 425TL gibi bir fiyattan ön satışta. Box goggles olarak değerlendirince bir hayli küçük aslında. Garip bir ekran, boyutları acayip. Sadece 4/3 oranında görüntü vereceğini söylüyorlar. Sizlerin görüşünüze göre alıp almamaya karar vereceğim.
hocam aslında şu an bir yorum yapmak pek mümkün değil piyasaya çıkmamış bir üründen bahsediyoruz. iş burda biraz şansa ya da markaya güvene kalmış oluyor. iyi çıkarsa normal satış fiyatından daha hesaplı bir ürün almış oluyoruz.

benzer vrd3 vardı hocam onu inceleyebilirsiniz. yorumlarına bi bakın isterseniz. forumda da konuşulmuştu.

Safak

Mesaj gönderen Safak » 12 Eyl 2019, 01:18

Başkasının yorumları ile de pek olmuyor gökhan hocam. Özellikle kendi kullandığımız ve belli bir ergonomi beklediğimiz ürünler, çok iyi yorumları olsada bizi hayal kırıklığına uğratıyor. Bugüne kadar aldığım hiçbir gözlükten memnun kalmadım ben.

Kumanda da benzer durum var. Flysky nirvana almaya çok niyetliyim ama kimi süper diyor, kimi ehh işte. Tutuş ve kullanım olarak herkes aynı değil, ben çift parmak kullanıyorum mesela, alttaki switchlere erişebilecekmiyim bilmiyorum. Alıpta kullanamadığın ürün de sıkıntı, ya zararına elden çıkaracaksın, yada kenara atıp belki bir gün diyeceksin.

Aslında birileri bu işi profesyonel olarak yapsa, bir hobi mağazası açsa, bizde canlı görsek, denesek..

@Sadık hoca duy sesimizi 😄

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 12 Eyl 2019, 01:30

😁 O iş hiç ama hiç kolay değil. Her hobici yiğidin gönlünde yatar o mağaza. Gömü falan bulmak lazım 😂
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 12 Eyl 2019, 01:57

Safak yazdı: 12 Eyl 2019, 01:18 Başkasının yorumları ile de pek olmuyor gökhan hocam. Özellikle kendi kullandığımız ve belli bir ergonomi beklediğimiz ürünler, çok iyi yorumları olsada bizi hayal kırıklığına uğratıyor. Bugüne kadar aldığım hiçbir gözlükten memnun kalmadım ben.

Kumanda da benzer durum var. Flysky nirvana almaya çok niyetliyim ama kimi süper diyor, kimi ehh işte. Tutuş ve kullanım olarak herkes aynı değil, ben çift parmak kullanıyorum mesela, alttaki switchlere erişebilecekmiyim bilmiyorum. Alıpta kullanamadığın ürün de sıkıntı, ya zararına elden çıkaracaksın, yada kenara atıp belki bir gün diyeceksin.

Aslında birileri bu işi profesyonel olarak yapsa, bir hobi mağazası açsa, bizde canlı görsek, denesek..

@Sadık hoca duy sesimizi 😄
hocam pincher isen nirvana değilde taranis qx7 x9 lite ya da paran yetiyorsa x9d plus gibi kumanda bak bence. xlite nirvana gibi kumandalar sana gelmez.

gözlük konusunda memnun olmadığın nokta nedir tam olarak nelerini sevmedin?

Safak

Mesaj gönderen Safak » 14 Eyl 2019, 01:13

gökhan YANKI yazdı: 12 Eyl 2019, 01:57
hocam pincher isen nirvana değilde taranis qx7 x9 lite ya da paran yetiyorsa x9d plus gibi kumanda bak bence. xlite nirvana gibi kumandalar sana gelmez.
Gökhan hocam 900mhz modül kaçınılmaz gibi duruyor. Tam boy modül, özellikle crossfire çalıştırabilecek uygun fiyatlı, hall sensorlü bir kumanda arayışım var. Bu anlamda nirvana en iyi seçenek gibi duruyor. Kupon ile 850 TL civarına alabiliyorum. Xd9 için SE, qx7 için S versiyon almak lazım. Qx7S 1400 TL. Amacım crossfire kullanmak olunca frsky almak yerine nirvana alıp aradaki farkı crossfire modüle yatırmak mantıklı gibi duruyor.

Safak

Mesaj gönderen Safak » 14 Eyl 2019, 01:38

gözlük konusunda memnun olmadığın nokta nedir tam olarak nelerini sevmedin?
Gözlük ile ilgili en büyük sıkıntım ipd açıklığı. Daha önce ev100 vardı, dış köşeleri net göremiyordum. Fov açısının düşüklüğüne bağlamıştım, ama şimdi aomway'de de aynı sorunu yaşıyorum. Sanırım gözlerimin arası biraz fazla açık, yada kafam büyük :). İncelediğim tüm gözlüklerde ipd açıklığı max 69mm. Sadece ev200d de 72mm, onu alsam aradaki 3mm fark sorunumu çözermi bilmiyorum. çözmez ise oda elimde patlayacak.

YouTubeber abiler, kardeşler hiç bu konulara girmemişler, aman ne güzel anteni var, hdmi'de bağlanıyor, buton'lara bak ne şeker, onun ekranı şöyle, bunun ki böyle,... Gözlük ile ilgili 100 tane video izlemişsem, hemen hemen hepsi aynı cümleler ile anlatıyor.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 14 Eyl 2019, 14:35

Safak yazdı: 14 Eyl 2019, 01:13
Gökhan hocam 900mhz modül kaçınılmaz gibi duruyor. Tam boy modül, özellikle crossfire çalıştırabilecek uygun fiyatlı, hall sensorlü bir kumanda arayışım var. Bu anlamda nirvana en iyi seçenek gibi duruyor. Kupon ile 850 TL civarına alabiliyorum. Xd9 için SE, qx7 için S versiyon almak lazım. Qx7S 1400 TL. Amacım crossfire kullanmak olunca frsky almak yerine nirvana alıp aradaki farkı crossfire modüle yatırmak mantıklı gibi duruyor.
aynı şeyleri düşünmüşüz ama ben de çift parmak kullanıyorum o yüzden vazgeçmiştim.başparmak (thumber) kullanım için daha uygun görünüyor. Ama malzeme kalitesi olarak piyasadaki en iyi kumanda olduğu yorumunu çok fazla okudum crossfire için çok mantıklı frsky da baud hızı yüzünden modlamak gerekiyor bazı modellerini bunda öyle birşey de yok. renkli ekran ve eksiksiz bir kutu içeriği var hem de fiyatı hesaplı. bilmiyorum belki de alışılabilir kullanılırsa denemeden bilinmez. yani mantıklı yatırımı crossfire microya yapmak...
Gözlük ile ilgili en büyük sıkıntım ipd açıklığı. Daha önce ev100 vardı, dış köşeleri net göremiyordum. Fov açısının düşüklüğüne bağlamıştım, ama şimdi aomway'de de aynı sorunu yaşıyorum. Sanırım gözlerimin arası biraz fazla açık, yada kafam büyük :). İncelediğim tüm gözlüklerde ipd açıklığı max 69mm. Sadece ev200d de 72mm, onu alsam aradaki 3mm fark sorunumu çözermi bilmiyorum. çözmez ise oda elimde patlayacak.

YouTubeber abiler, kardeşler hiç bu konulara girmemişler, aman ne güzel anteni var, hdmi'de bağlanıyor, buton'lara bak ne şeker, onun ekranı şöyle, bunun ki böyle,... Gözlük ile ilgili 100 tane video izlemişsem, hemen hemen hepsi aynı cümleler ile anlatıyor.
evet ipd çok önemli box gözlükler ile daha mutlu olabilirsin ama onlarında kaba olması dezavantajları. denemek gerekyor o yüzden gözlükleri. her gözlük her yüze uymuyor böyle sorunlar çıkabiliyor. ev200d hem yüksek çözünürlüklü hem de ciddi bir fova sahip öyle ki okuduğum yorumlarda çözünürlüğü dolayısıyla 4:3 ayarlasanız bile kıpma yapomadan hala güzel bir fov verebiliyor. ipd mesafesi daha fazla. kendi ipd ni ölçebilirsin aslında sorun ipd ise 72mm ile sorunun çözülebilir bence.

Safak

Mesaj gönderen Safak » 14 Eyl 2019, 17:23

Gökhan hocam, pincher'lar da genel olarak memnun nirvanadan, sadece alttaki switchlere erişim pratik olurmu onu bilemiyorum. Gps yoksa maksimum 3 switch kullanıyorum, nirvanada üstte 4 switch var, aslında fazlasıyla yetiyor. Ama denemeden bilemeyeceğiz.

Crossfire micro tx siparişi verdim bile, x-lite ile kullanacağım şimdilik, ama kısa vadede nirvanayı büyük ihtimalle alacağım.

Bu arada bıyıklının bir videosunda çok kısa bir süre kankası görünüyor, onunda elinde nirvana+crossfire ikilisi var. Ayrıca pek çok fpv pilotunda da bu ikiliyi sıklıkla görmeye başladım. İlave olarak, flysky'ın diğer kumandalarından farklı olarak, nirvanada open tx kullanıyor olması da bu kumanda için bir avantaj gibi duruyor, yanlış mıyım gökhan hocam?

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 14 Eyl 2019, 20:31

Safak yazdı: 14 Eyl 2019, 17:23 Gökhan hocam, pincher'lar da genel olarak memnun nirvanadan, sadece alttaki switchlere erişim pratik olurmu onu bilemiyorum. Gps yoksa maksimum 3 switch kullanıyorum, nirvanada üstte 4 switch var, aslında fazlasıyla yetiyor. Ama denemeden bilemeyeceğiz.

Crossfire micro tx siparişi verdim bile, x-lite ile kullanacağım şimdilik, ama kısa vadede nirvanayı büyük ihtimalle alacağım.

Bu arada bıyıklının bir videosunda çok kısa bir süre kankası görünüyor, onunda elinde nirvana+crossfire ikilisi var. Ayrıca pek çok fpv pilotunda da bu ikiliyi sıklıkla görmeye başladım. İlave olarak, flysky'ın diğer kumandalarından farklı olarak, nirvanada open tx kullanıyor olması da bu kumanda için bir avantaj gibi duruyor, yanlış mıyım gökhan hocam?
hocam ben okuduğum yorumlarda daha çok thumberlara tavsiye ediyorlardı oyun kumandası şeklinden dolayı aslında ben sadece o yüzden vazgeçtim. flysky kullandım, kullanıyorum hala da fli14+ çıktıktan sonra micro rx eksikliği de giderilmiş oldu. aslında kumanda çok hoşuma gitmişti. bak kafamı karıştırdın şimdi. stinger swarmı takip ediyorum o da thumber. benim izlediğim videolarda pincherlara pek tavsiye etmiyorlardı. araştırayım bakalım biraz.

kontrol ettim fiyatta güzel kuponla 162.89 dolara geliyor. hatta puan varsa 150 dolar altına gelir. çok güzel valla fiyat.

Resim

link:
https://bit.ly/2kN0lKX

kupon kodu

Kod: Tümünü seç

BGaDmITAd
edit: yeni kuponla 134dolara geliyor ilgileniyorsanız aşağıdaki konudan devam edebilirsiniz.

viewtopic.php?f=10&t=3029

crossfire micro hayırlı olsun benim de burda bir arkadaşım kullanıyor xlite ile gayet memnun.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 29 Eki 2019, 00:30

ve karşınızda ev800dm

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 01 Kas 2019, 22:19

Kullanıcı avatarı
digiman
Ad Soyad: Can Aksaya

Mesaj gönderen digiman » 28 May 2020, 10:22

Merhaba arkadaşlar,
Bu gözlüğü TBS 5.8GHz Unify Pro HV ile hiç deneyen oldu mu? Parazitsiz en fazla ne kadar mesafeye uçabildiniz?

Teşekkürler.

serchester

Mesaj gönderen serchester » 15 Eyl 2020, 12:38

gözlüğü kullanan var mı memnun mu?

“FPV Gözlükler (FPV Goggle)” sayfasına dön