Fırçasız Motor Gimball İçin Kart Tavsiyesi

Kameraları uzaktan kontrol etmeye ve görüntü sabitlemeye yarayan gimballer.
Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Fırçasız Motor Gimball İçin Kart Tavsiyesi

Mesaj gönderen Yusuf » 20 Ağu 2019, 01:15

Arkadaşlar merhaba. Servo motorlarla gimball yapmıştım gayet güzel çalışıyor. Hatta öyleki dron'un hareketlerine göre görüntüyü düzleştiriyor.(İlgili konu: viewtopic.php?f=18&t=2150)

Bunun yanında gopro ile kayıt içinde bir gimball yapacağım ancak servonun kameramı taşıyıp taşıyamayacağını bilmiyorum o nedenle riske girmeden elimdeki fazla motorlarla fırçasız bir gimball yapacağım. Sizce hangi kartı almalıyım? Fikirlerinizi bekliyorum.

3 eksen için...
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

Kullanıcı avatarı
aaZZaa
Ad Soyad: Yasin koçak

Re: Fırçasız Motor Gimball İçin Kart Tavsiyesi

Mesaj gönderen aaZZaa » 09 May 2020, 00:10

Hocam genelde 3 axis ve 2 axiste inceleniyor. Siz şayet iki eksenli bir gimbal düşünüyorsanız, ucuz kartlar var elbette, bizzat alıp kullanmıştım BGC 3.1 kart düşünebilirsiniz ama özellikle belirtiyorum Firmware güncellemeyin, ha yok illa güncelleyeceğim derseniz de bu durumda ek olarak bir de USBASP programlayıcı almanız gerekiyor.
3 axis düşünüyorsanız da benzer şekilde ucuz kartlar bulmanız mümkün, fiyatlar daha uygun olduğu için aliexpressi düşünebilirsiniz. BGC 3.1 yazıp aratırsanız rahatlıkla istediğiniz kartı bulabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Re: Fırçasız Motor Gimball İçin Kart Tavsiyesi

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 09 May 2020, 08:00

Storm32 diye bir kart var ben hazır yapılmış olanını aldım gayet iyi çift imu destekliyor bilgisayara bağlayıp pek çok ayarı yapabiliyorum

“Gimballar” sayfasına dön