Öğrencilerimi yarışmaya hazırlıyorum. Bilgileriniz benim için çok önemli...

Elektronik komponentler ile ilgili paylaşımların yapıldığı forum.
syntaxerrorr
Ad Soyad: Recep YAVUZ

Öğrencilerimi yarışmaya hazırlıyorum. Bilgileriniz benim için çok önemli...

Mesaj gönderen syntaxerrorr » 18 Eki 2019, 23:16

Arkadaşlar Merhaba. Buradan genel bir başlık açmak istedim. Bu konu hakkında çok bilgim yok. Forumdan 2 arkadaşım özelden yazışmalarla yazışmalarla bana bilgiler sundular, istediğim zaman da yardımcı oluyorlar.

Konu şu; ben Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyim bir Meslek Lisesinde. Bu sene Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Mini Drone kategorisinde katılım sağlamayı planlıyoruz. Henüz 6 ayımız var. Çok temel bilgileri edindik. Henüz bir pratiğimiz yok. 7-8 öğrencim var bu alanda çalıştıracağım. Onlardan seçeceğim 2 öğrenci ile yarışmaya katılacağız. Ne yazık ki kendi camiam içerisinde bu alanda bilgi paylaşmıyor kimse. Bu forumda bu anlamda çok donanımlı ve bilgilerini sır gibi saklamayan, her daim paylaşan arkadaşlar olduğunun farkındayım. Öğrenmeye açığım. Aldığım bilgileri özümleyip sonrasında kısa süre içinde hafta hafta öğrencilerime aktaracağım. Eminim ki buradan öğrendiklerimle 1-2 ay içerisinde çok yol katedeceğim.

Hakan Şahbaz ve Şafak hocamdan öneriler aldım. Simulasyonla başlayacağız. Öncelikle şunu belirteyim. Ne yazık ki bu hobi biraz maliyetli. Şu an için tek finansör benim. Öğrencilerimin durumları çok da iyi değil. Bu nedenle ilk aşamada 2-3 kumanda ve 1-2 ay sürecek simulasyon ile işe başlayacağız. Bir adet FS-i6 kumanda arıyorum şimdilik. Eğer sponsor aramalarımdan sonuç çıkarsa frsky taranis modellerine de bakabiliriz ilk sonrasında.

Bu başlık altına yazacağım sorulara vereceğiniz cevaplarınız, mayıs ayında gideceğimiz yarışmada bize çok yardımcı olabilir. Bu anlamda şimdiden bana bilgilerini aktaran tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
En son syntaxerrorr tarafından 19 Eki 2019, 00:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

syntaxerrorr

Re: Öğrencilerimi yarışmaya hazırlıyorum. Bilgileriniz benim için çok önemli...

Mesaj gönderen syntaxerrorr » 18 Eki 2019, 23:25

İlk sorumu sormak istiyorum. Elimde şuanda bir arkadaşımdan aldığım 6 kanal bir THK adına sanıyorum Çin' de üretilmiş bir kumanda var. (Resimdekinin aynısı). USB kablolu. Zaten doğrudan simulasyon için üretilmiş sanırım. Dün gece epey uğraştım çalıştırmak için. Ancak araştırmalarıma göre bu kumanda ile daha çok model uçak uçuruyorlar.

Resim

Bir çok simulasyon programı denedim. Ancak çok da iyi sonuç alamadım. Şuan en iyi Phoenix R/C v5.5 ile SimEmu adı verilen bir launcher ile kullanabiliyorum. Bu Phoenix 'i kullanan var mı FPV yarış droneları için? Önerileriniz var mı? Simule edilebiliyor. Ancak hangi modda uçurduğumu falan anlayamadım. Hakan hocamın önerdiği FPV freerider' da acro mode on /off şeklinde gösteriyordu. Bu programda DJI phantom bile alsanız takla attırabiliyorsunuz. Sonrası zaten malum... çat... Ancak Blade 350 QX V2 falan var onları takla attıramıyorsunuz.

Yani tek problemim bu program ve bu kumanda ile çalışmalıyım bilemedim. Bazı dronelar sağ koldaki elevator potansiyometresini az zorlasam hemen takla moduna geçiyor. Gerçek bir fpv drone kontrolü bu ise eğer gerçekten bir hayli zor. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum. İyi çalışmalar.

BURAKH
Ad Soyad: Burak H.

Mesaj gönderen BURAKH » 19 Eki 2019, 11:14

kaanrevan yazdı: 18 Eki 2019, 23:16 Arkadaşlar Merhaba. Buradan genel bir başlık açmak istedim. Bu konu hakkında çok bilgim yok. Forumdan 2 arkadaşım özelden yazışmalarla yazışmalarla bana bilgiler sundular, istediğim zaman da yardımcı oluyorlar.

Konu şu; ben Bilişim Teknolojileri Öğretmeniyim bir Meslek Lisesinde. Bu sene Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Mini Drone kategorisinde katılım sağlamayı planlıyoruz. Henüz 6 ayımız var. Çok temel bilgileri edindik. Henüz bir pratiğimiz yok. 7-8 öğrencim var bu alanda çalıştıracağım. Onlardan seçeceğim 2 öğrenci ile yarışmaya katılacağız. Ne yazık ki kendi camiam içerisinde bu alanda bilgi paylaşmıyor kimse. Bu forumda bu anlamda çok donanımlı ve bilgilerini sır gibi saklamayan, her daim paylaşan arkadaşlar olduğunun farkındayım. Öğrenmeye açığım. Aldığım bilgileri özümleyip sonrasında kısa süre içinde hafta hafta öğrencilerime aktaracağım. Eminim ki buradan öğrendiklerimle 1-2 ay içerisinde çok yol katedeceğim.

Hakan Şahbaz ve Şafak hocamdan öneriler aldım. Simulasyonla başlayacağız. Öncelikle şunu belirteyim. Ne yazık ki bu hobi biraz maliyetli. Şu an için tek finansör benim. Öğrencilerimin durumları çok da iyi değil. Bu nedenle ilk aşamada 2-3 kumanda ve 1-2 ay sürecek simulasyon ile işe başlayacağız. Bir adet FS-i6 kumanda arıyorum şimdilik. Eğer sponsor aramalarımdan sonuç çıkarsa frsky taranis modellerine de bakabiliriz ilk sonrasında.

Bu başlık altına yazacağım sorulara vereceğiniz cevaplarınız, mayıs ayında gideceğimiz yarışmada bize çok yardımcı olabilir. Bu anlamda şimdiden bana bilgilerini aktaran tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Merhabalar Öğretmenim, hoşgeldiniz.

Benim dikkatimi bir şey çekti. Şu an için tek finansörün kendiniz olduğunu söylemişsiniz. Siz MEB'e bağlı görev yapmaktasınız. Bağlı bulunduğunuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimine gidip bu projenizi neden sunmuyorsunuz? Finans açısında oldukça yeterli destek alabileceğinize inanıyorum.

Kullanıcı avatarı
abakusfx
Ad Soyad: Fahrettin OYDU

Mesaj gönderen abakusfx » 19 Eki 2019, 12:11

kaanrevan yazdı: 18 Eki 2019, 23:25 İlk sorumu sormak istiyorum. Elimde şuanda bir arkadaşımdan aldığım 6 kanal bir THK adına sanıyorum Çin' de üretilmiş bir kumanda var. (Resimdekinin aynısı). USB kablolu. Zaten doğrudan simulasyon için üretilmiş sanırım. Dün gece epey uğraştım çalıştırmak için. Ancak araştırmalarıma göre bu kumanda ile daha çok model uçak uçuruyorlar.

Resim

Bir çok simulasyon programı denedim. Ancak çok da iyi sonuç alamadım. Şuan en iyi Phoenix R/C v5.5 ile SimEmu adı verilen bir launcher ile kullanabiliyorum. Bu Phoenix 'i kullanan var mı FPV yarış droneları için? Önerileriniz var mı? Simule edilebiliyor. Ancak hangi modda uçurduğumu falan anlayamadım. Hakan hocamın önerdiği FPV freerider' da acro mode on /off şeklinde gösteriyordu. Bu programda DJI phantom bile alsanız takla attırabiliyorsunuz. Sonrası zaten malum... çat... Ancak Blade 350 QX V2 falan var onları takla attıramıyorsunuz.

Yani tek problemim bu program ve bu kumanda ile çalışmalıyım bilemedim. Bazı dronelar sağ koldaki elevator potansiyometresini az zorlasam hemen takla moduna geçiyor. Gerçek bir fpv drone kontrolü bu ise eğer gerçekten bir hayli zor. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum. İyi çalışmalar.
Merhaba hocam Freerider çalıştırıyormu o kumanda ? çalışıyorsa sıkıntı değil onla uçun ama çalıştırmıyorsa
Buradan :
https://igg-games.com/liftoff-free-1846 ... nload.html

Eski sürüm liftoff "u indirin ve kullanın içinde benzer eski tip similatör kumandalarında çalıyordu.

liftoff modlar için :

Ayrıca başlangıç ve modlar dan bahseden
sevgili Dennis Riessbeck in şu videosuna da bakabilirsin.

Bilgi için göz atabileceğiniz youtube kanalları:

droneyap formun youtube kanali var https://www.youtube.com/channel/UCWYmm5 ... TF7K6--vQ
ayrica yükseklerde https://www.youtube.com/channel/UCV6 ... SEy9lUXJ7Q
ve xmx (murathan ) https://www.youtube.com/channel/UC ... NtIqhidFA
ve forum arkadaşımız hakanin @hknshbz https://www.youtube.com/user/hakansahbaz
kanallarina göz atabilirsiniz.

Fidanları yetiştiren onlar için emek harcayan tüm ögretmenlere sizin vekaletiniz de teşekkür ederim. :)

syntaxerrorr

Mesaj gönderen syntaxerrorr » 19 Eki 2019, 20:57

BURAKHAYIRLI yazdı: 19 Eki 2019, 11:14
kaanrevan yazdı: 18 Eki 2019, 23:16 Arkadaşlar Merhaba. Buradan genel bir başlık açmak istedim. Bu konu hakkında çok bilgim yok. Forumdan 2 arkadaşım özelden yazışmalarla yazışmalarla bana bilgiler sundular, istediğim zaman da yardımcı oluyorlar.

Merhabalar Öğretmenim, hoşgeldiniz.

Benim dikkatimi bir şey çekti. Şu an için tek finansörün kendiniz olduğunu söylemişsiniz. Siz MEB'e bağlı görev yapmaktasınız. Bağlı bulunduğunuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimine gidip bu projenizi neden sunmuyorsunuz? Finans açısında oldukça yeterli destek alabileceğinize inanıyorum.

Aslında bu bir proje değil. Bu yarışma her sene düzenlenir. Tüm lise ve üniversitelerden katılımlar gerçekleşir. Birçok okul projelerini sponsorlarla yürütür. Ancak sponsorlar genelde yarışmaya 1 ay kala falan yardım ederler. Bu anlamda bu kategori için o kadar beklemem mantıksız. Eğer ileride geçen sene ki gibi bir sponsor edinebilirsem buradaki edindiğim bilgiler dahilinde siparişleri verip bir an önce gerçek bir drone ile çalışmalarımızı sürdürürüz diye düşünüyorum.

İşin gerçeği bir başarı elde peşinde falan değilim. Bir kültür oluşturmak istiyorum okulda. Öğrencilerin okula gelirken, öğrenmeye güdülenecekleri, mutlu olacakları ekstra eğitimler veriyoruz okulumuzda. Arduino, mblock, 3d tasarım, lego education vb. Bunun yanına iha' yı da eklemek istedim. Ve gördüm ki gerçekten çok hoşlarına gidiyor bu. Tam bu havayı yakalamışken, bırakmak istemiyorum açıkcası. Ama çalışmalarım sürüyor. İnşallah bir an önce simulasyon için gerekli materyali oluştururum. Sonrasında biraz zamanımız zaten olacak gerçek drone için.

syntaxerrorr

Mesaj gönderen syntaxerrorr » 19 Eki 2019, 21:27

abakusfx yazdı: 19 Eki 2019, 12:11
kaanrevan yazdı: 18 Eki 2019, 23:25 İlk sorumu sormak istiyorum. Elimde şuanda bir arkadaşımdan aldığım 6 kanal bir THK adına sanıyorum Çin' de üretilmiş bir kumanda var. (Resimdekinin aynısı). USB kablolu. Zaten doğrudan simulasyon için üretilmiş sanırım. Dün gece epey uğraştım çalıştırmak için. Ancak araştırmalarıma göre bu kumanda ile daha çok model uçak uçuruyorlar.

Resim

Merhaba hocam Freerider çalıştırıyormu o kumanda ? çalışıyorsa sıkıntı değil onla uçun ama çalıştırmıyorsa
Buradan :
https://igg-games.com/liftoff-free-1846 ... nload.html

Eski sürüm liftoff "u indirin ve kullanın içinde benzer eski tip similatör kumandalarında çalıyordu.

liftoff modlar için :

Ayrıca başlangıç ve modlar dan bahseden
sevgili Dennis Riessbeck in şu videosuna da bakabilirsin.

Bilgi için göz atabileceğiniz youtube kanalları:

droneyap formun youtube kanali var https://www.youtube.com/channel/UCWYmm5 ... TF7K6--vQ
ayrica yükseklerde https://www.youtube.com/channel/UCV6 ... SEy9lUXJ7Q
ve xmx (murathan ) https://www.youtube.com/channel/UC ... NtIqhidFA
ve forum arkadaşımız hakanin @hknshbz https://www.youtube.com/user/hakansahbaz
kanallarina göz atabilirsiniz.

Fidanları yetiştiren onlar için emek harcayan tüm ögretmenlere sizin vekaletiniz de teşekkür ederim. :)
Freerider 'da bu kumanda çalışmıyor hocam. Ama şimdi liftoff' u indiriyorum. İlgili videoları hemen izleyeceğim. Bilgi ve link için teşekkürler.

Ayrıca ben sizlere teşekkür ederim. Bu forumda gerçekten çok değerli insanlar var. Gerçek öğretmenin en önemli özelliği bilgisini güncellemesi ve anında paylaşmasıdır. Hele bizim gibi Bilişim Öğretmenlerine daha fazla görev düşüyor.

Ben yeni öğrendiğim bir standartı, ya da bir konuyu ertesi gün dersimde mutlaka öğrencilere aktarırım. Şimdilerde buradan öğrendiklerimi, bu alanda kendini geliştirmek isteyen öğrencilerime aktarmaya çalışıyorum. Bugün önce THK kumandası ile hepsine PhoenixRC ' deki birkaç drone ile denemelerini yaptırdım. Sonrasında gerçek bir drone uçurmaya ne dersiniz? dediğim de hepsinin gözlerinin içi parladı. Yaz döneminde sponsor arayışındayken sene başında okulumuza bir meslektaşım tarafından bağışlanan kamerasız bir Phantom 3 ile her birine 2-3 dakikalık bir keyif sundum okul bahçesinde. Mutluluklarına diyecek yoktu. Açıkcası ben de sene başında bu drone ile ilk defa yaşamıştım bu keyfi. Sonra yukarı tekrar çıktığımızda bir Acro mod drone olduğunu sandığım modelle denemeler yaptırdım. Aradaki farkı anladılar. Yani aslında güdülenmelerini sağladım. Ucunu tuttuğum bir şeyin sonunu getirmeden bırakmam. İnşallah bu alanda yeterli bilgileri edinip, ders dışı etkinliklerle her sene 6-8 öğrencimi bu şekilde yetiştireceğim. Bunun alt yapısını hazırlıyorum. Bu anlamda paylaşımlarınız için ben her birinize tekrar tekrar teşekkür ederim. Saygılar.

syntaxerrorr

Mesaj gönderen syntaxerrorr » 19 Eki 2019, 22:15

Katılım sağlayacağımız pist bu sene için henüz yayınlanmasa da geçen sene ki piste benzer olur diye düşünüyorum. Bu video' daki parkur için hangi tarz uçuş modu sizce daha uygun olur? İzlediğim fpv acro mode videoları gerçekten çok hızlı... Bu kadar küçük bir alanda acro mode uçurmak pek mümkün değil sanırım. Zaten geçen sene katılanların çoğu izlediğim kadarıyla fpv gözlük kullanmıyorlardı. Tek tük fpv gözlük kullananlar vardı onlar da çok etkili uçuşlar yapamışlardı diye hatırlıyorum.

Horizon mode diye bir mod var sanırım. Acaba bu pist için uygun mudur? Yine belirtiyim tamamen edindiğim teori bilgiler dahilinde konuşuyorum. Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine göre şekillendireceğim çalışmalarımı.

syntaxerrorr

Mesaj gönderen syntaxerrorr » 22 Eki 2019, 13:40

abakusfx arkadaşın ilettiği linkten liftoff u indirdim. Gerekli ayarlamaları yaptım. Bu kumandayı zaten otomatik olarak görüyor. Dün öğrencilerimle ilk Liftoff çalışmasını yaptık. Birkaç öğrencim ilk defa kumandayı ellerine almalarına rağmen horizon modda etkileyici performanslar gösterdiler. Ya da bana göre epey iyiydiler diyebilirim. :)

Yalnız arkadaşlar, liftoff sanırım biraz zor. Özellikle bazı dronelarda uçurmak mümkün değil gibi. Zaten uçuş modunu "abakusfx" arkadaşın videoda sunduğu gibi değiştirerek hrzn ya da lvl moda alıyorum. Acro modda uçurmak ve engellerin içinden geçmek gerçekten zor. Bu simulasyonla ilgili daha detaylı, ayrıntı, kullanıcı yorumları veya tavsiylerini alabilirim. Bu program gerçekten hoşlarına gitti. Çok sıkı çalışarak iyi yerlere gelebiliriz.

Ayrıca bu oyunda ilginçtir, bu kadar ucuz 6 kanal kumanda çalışıyorken, DJI' ın 2 kumandası da ne yazık ki çalışmıyor. Sanırım DJI bu kumandaları hem yazılımsal hem donanımsal olarak bu tarz kullanımlara kapatmış. Keşke çalıştırabilseydik.

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 22 Eki 2019, 14:24

Alında liftoff zor değil olması gerektiği gibi. Diğer simulatorlerde de benzer sonuçlar alacaksınız. Hepsi birbirinden farklı kimisi daha iyi olduğunu idda ediyor vs fakat temel çıtayı görmüş oldunuz. Gerisi bol tecrübe ve pratik. Video serisindeki gibi ilerlerseniz hakimiyeti daha çabul sağlarsınız. Önce siz öğrenip sonrasında öğrencilere aktaracaksınız, en sağlıklı yol bu sanırım. Şimdiden kolay gelsin;
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

syntaxerrorr

Mesaj gönderen syntaxerrorr » 22 Eki 2019, 14:38

bagriacik yazdı: 22 Eki 2019, 14:24 Alında liftoff zor değil olması gerektiği gibi. Diğer simulatorlerde de benzer sonuçlar alacaksınız. Hepsi birbirinden farklı kimisi daha iyi olduğunu idda ediyor vs fakat temel çıtayı görmüş oldunuz. Gerisi bol tecrübe ve pratik. Video serisindeki gibi ilerlerseniz hakimiyeti daha çabul sağlarsınız. Önce siz öğrenip sonrasında öğrencilere aktaracaksınız, en sağlıklı yol bu sanırım. Şimdiden kolay gelsin;
Aslında ben tam olarak öğrenmek isterim. Ancak bunun bir yetenek olduğunu düşünüyorum. Ne kadar çalışsam da sanırım bir noktadan öteye geçemem. Öğrencilerimin içinde oldukça yeteneklilerin olduğunu düşünüyorum. Onlardan mutlaka bizi geçenler olacaktır. Birlikte öğrendiğimizi de bu sene ki öğrencilerime aktarıyorum aslında. Teori ve pratik birlikte zor bir sene olacaktır. Hiç duymadığım terimleri öğreniyor, onlara aktarmaya çalışıyorum.

Lift off ' un en basitten zora doğru olan bir egzersiz modu vb. var mı acaba? Bu sanırım FPVFreerider için.

Bir de şunu belirtmek ve öneri almak istiyorum. Katılacağımız yarışmada FPV gözlük kullanan yarışması sayısı yok denecek kadar azdı. Hatta gözlükle katılım sağlayanların hiç başarı sağlayamadığını gördüm. Sanırım bu pist için fpv gözlük kullanımı mümkün değil. Çünkü pist zaten çok yakın ki pilot en uç noktaya 20-25 m. mesafede uçuruyor quadı... Bu durumda bizler çalışırken FPV görüntü modunda çalışmıyoruz. Drone'u arkadan gören biçimde çalışıyoruz. Dün kü çalışmamızdan bir bölüm aşağıda ekledim. Bu modda bu programda çalışmak sıkıntı oluşturur mu?

Kullanıcı avatarı
abakusfx
Ad Soyad: Fahrettin OYDU

Mesaj gönderen abakusfx » 23 Eki 2019, 10:31

Güzel işte hocam phonixte gau x330 vardır onuda kullanabilirsiniz . liftoffda harmanlıkta :lol: :lol: :lol: 2 etap ta bayraklar ve havada gateler var orası uygun. ben genelde orada takılıyorum.Bu hemen olacak bişey değil yalnız. ilk önce howerda gaz hakimiyeti gerisi sonra gelir. Ayrıca gerçek ile smilatör değişiklik gösterir her drone bile aynı değil dir. aynı setuplı 2 drone nun bile uçuşta hissiyatı değişebiliyor.

Buradaki adımları uygulayın :

Ayrıca :
sporcularımızdan sevgili
Dennis Riessbeck in
DRONE UÇURMA TEMEL EĞİTİM SERİSİ
baya faydalı olacaktır.

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 24 Eki 2019, 13:55

Hocam size Ö.M. attım adres detayı verirseniz, hem dron hem de kumanda similatör kablosunu en geç önümüzdeki hafta içi gönderirim.

Dronun eksiği kalmayacak şekilde göndermeye çalışacağım inşallah...

BURAKH

Mesaj gönderen BURAKH » 24 Eki 2019, 14:34

@kaanrevan hocam o kullandığınız simulatör hangisi oluyor?

syntaxerrorr

Mesaj gönderen syntaxerrorr » 24 Eki 2019, 15:00

hknshbz yazdı: 24 Eki 2019, 13:55 Hocam size Ö.M. attım adres detayı verirseniz, hem dron hem de kumanda similatör kablosunu en geç önümüzdeki hafta içi gönderirim.

Dronun eksiği kalmayacak şekilde göndermeye çalışacağım inşallah...
Hakan hocam size çok teşekkür ediyorum. Forumda haftalar önce ilk sizinle tanışmıştım. Bu maddi ve özellikle bilgi paylaşımlarındaki yardımlarınız için size çok şey borçluyum. Söylediğim gibi, bir konu hakkında bilgi edinmeye ilk karar verdiğinizde karşınıza sizin gibi bir insanlar çıktığında işini daha kolay oluyor. Tekrar teşekkür ediyorum.

syntaxerrorr

Mesaj gönderen syntaxerrorr » 24 Eki 2019, 15:02

BURAKHAYIRLI yazdı: 24 Eki 2019, 14:34 @kaanrevan hocam o kullandığınız simulatör hangisi oluyor?
Hocam bu liftoff. Arkadaşın verdiği linkten indirmiştim.

BURAKH

Mesaj gönderen BURAKH » 24 Eki 2019, 15:07

kaanrevan yazdı: 24 Eki 2019, 15:02
BURAKHAYIRLI yazdı: 24 Eki 2019, 14:34 @kaanrevan hocam o kullandığınız simulatör hangisi oluyor?
Linki verirken bir bildiği varmış gerçekten. Çünkü ben yeni bir versiyonunu indirmiştim. Sinir krizi geçirtti bana. Sizin kullandığınız moda geçiremedim bir türlü. Takip ederek sürüş modu yani. Diğer türlü de uzakta bir yere konumlanıyordu göremiyordum. Aynı zamanda görüntüsü çok kalitesizdi. Anladığım kadarıyla sizdeki versiyon çok iyi. iyi uçuşlar.

syntaxerrorr

Mesaj gönderen syntaxerrorr » 24 Eki 2019, 15:10

BURAKHAYIRLI yazdı: 24 Eki 2019, 15:07
Linki verirken bir bildiği varmış gerçekten. Çünkü ben yeni bir versiyonunu indirmiştim. Sinir krizi geçirtti bana. Sizin kullandığınız moda geçiremedim bir türlü. Takip ederek sürüş modu yani. Diğer türlü de uzakta bir yere konumlanıyordu göremiyordum. Aynı zamanda görüntüsü çok kalitesizdi. Anladığım kadarıyla sizdeki versiyon çok iyi. iyi uçuşlar.
Valla ben tam steam' den satın alıyım mı diye düşünürken, arkadaş bana tavsiyede bulundu. Liftoff başka versiyonunu hiç kullanmadım. Bunun hem kurulumu falan da yok. Zipten çıkartıp direk exe yi çalıştırıyorsun. Hepsi bu kadar. İsteyen öğrencilere de verdim. Bu program çok işimizi gördü, görecek gibi görünüyor.

BURAKH

Mesaj gönderen BURAKH » 24 Eki 2019, 15:40

kaanrevan yazdı: 24 Eki 2019, 15:10
BURAKHAYIRLI yazdı: 24 Eki 2019, 15:07

Valla ben tam steam' den satın alıyım mı diye düşünürken, arkadaş bana tavsiyede bulundu. Liftoff başka versiyonunu hiç kullanmadım. Bunun hem kurulumu falan da yok. Zipten çıkartıp direk exe yi çalıştırıyorsun. Hepsi bu kadar. İsteyen öğrencilere de verdim. Bu program çok işimizi gördü, görecek gibi görünüyor.
Size de öğrencilerinize de başarılar diliyorum örtmenim. :)

BURAKH

Mesaj gönderen BURAKH » 24 Eki 2019, 16:01

Galiba sorun benden kaynaklıymış. Sizin indirdiğiniz versiyonu indirdim. Yine daha önceki gibi. Galiba ben sizin o videoda kullandığınız modu bulamıyorum. Sizin kullandığınız gibi kullanabilmek için hangi yolu izlemeliyim oyun içinde? Quadı izleyerek ve takip ederek kullanamadım bir türlü.

BURAKH

Mesaj gönderen BURAKH » 24 Eki 2019, 16:07

Tamamdır hocam V ye basarak geçiş yapılabiliyormuş. Klavyenin tüm tuşlarını denedim de :)

“Komponentler” sayfasına dön