Freestyle uçuşa hazır dron öneri

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
Iamdrone
Ad Soyad: Berl Eksin

Freestyle uçuşa hazır dron öneri

Mesaj gönderen Iamdrone » 30 Nis 2021, 23:48

Merhaba bir freestyle dron almak istiyorum internette biraz araştırdım. 4 farklı model karşıma çıktı. Iflight cidaro, iflight titan, iflight nazgulv2 iflight chimera serisi ve hlgrc sektor5 v3. Aslında iflight cidaro ve titan gayet kaliteli ve güzel duruyorlardı onlardan birini almak istiyorudum fakat artık sadece dijital versiyonları satılıyormuş analog versiyonu yok chimera serisi gayet güzel duruyor analog versiyonları da var özellikle 7 inch versiyonu beni benden aldı fakat fiyatı bir tık daha tuzlu long range diye geçiyor acaba onunla freestyle yapılabilir mi ben de öyle çok profesyonel değilim daha önce sadece mikro ve nano cihaz uçurdum ondan emin olamadım . Bende nazgul5 sektor5 ve chimera arasında kaldım sektor5 gayet güzel duruyor hglrc nin amiral gemisi diye tabir edilen serisi. Nazgul 5 de baya satılan iflight kalitesine sahip iflight uygun fiyatlı serisi fakat ikisininde fiyatları birbirine yakın sizlerin önerisi nedir. Tavsiye ettiğiniz başka modeller var mı?
Hiç kendin topla daha iyi olur konusuna girmeyelim aynı malzemeleri sepete eklediğimde fiyat aynı hatta bir tik daha pahalı çıkıyor fakat elimde dron yapımına dair sadece dandik bir alyan takımı ve kalitesiz 30w lık bir havya var

retif

Re: Freestyle uçuşa hazır dron öneri

Mesaj gönderen retif » 01 May 2021, 17:39

elektronikle uğraşmaktan zevk almıyorsan, toplamakla uğraşma zaten, pek bir avantajı yok bence.

chimera konusuna gelince, freestyle derken dağdan aşağıya doğru sürmekten bahsediyorsak yapar ama akrobatik hareketler için gereksiz büyük ve ağır. long range gitmeyeceksen boşuna paranı harcama. nazgul5 bende var gayet memnunum, istediğin hareketleri yaparsın. iflight da gayet kaliteli, maillere cevap veren, betaflight ayarlarını sitesinde paylaşan bir firma ayrıca nazgul5 ile ilgili internette kaynak sıkıntısı çekmezsin. ingilizce her soruna cevap bulursun. bence nazgul5 ile ilerle.

mikro, nano uçurduğun cihazlar fpv uçan cihazlar ise geçişin kolay olur sanırım. ama agresif uçmayı planlıyorsan, insandan uzakta uç mutlaka :) bol pervane, bir kaç yedek kol ve motor uzun süre götürür

Iamdrone

Mesaj gönderen Iamdrone » 01 May 2021, 18:16

retif yazdı: 01 May 2021, 17:39 elektronikle uğraşmaktan zevk almıyorsan, toplamakla uğraşma zaten, pek bir avantajı yok bence.

chimera konusuna gelince, freestyle derken dağdan aşağıya doğru sürmekten bahsediyorsak yapar ama akrobatik hareketler için gereksiz büyük ve ağır. long range gitmeyeceksen boşuna paranı harcama. nazgul5 bende var gayet memnunum, istediğin hareketleri yaparsın. iflight da gayet kaliteli, maillere cevap veren, betaflight ayarlarını sitesinde paylaşan bir firma ayrıca nazgul5 ile ilgili internette kaynak sıkıntısı çekmezsin. ingilizce her soruna cevap bulursun. bence nazgul5 ile ilerle.

mikro, nano uçurduğun cihazlar fpv uçan cihazlar ise geçişin kolay olur sanırım. ama agresif uçmayı planlıyorsan, insandan uzakta uç mutlaka :) bol pervane, bir kaç yedek kol ve motor uzun süre götürür
Elektronikle ara pek kötü değil ama kendi işçiliğini pek beğenmiyorum daha önce elektronik işler yaptığımda her sisteme güç verdiğimde her an birşey yanacak kısa devre olacak diye kötü bir hissiyat oluyor. Drob uçururken bu hiç hoş olmaz zevk almak yerine acaba birşey olcak falan diye sürekli bir tedirginlik.
İnternette biraz videolar izlediğimde şunu fark ettim tam freestyle yapmak istemiyorum cinematik freestyle gibi birşey yapmak istiyorum. Öyle çılgın sert anı hareketler yapmak şuanda pek mantıklı gelmiyor. Malum dolar yüksek beklenmeyen bir ek masraf pek hoş olmaz. Chimera aslında mantıklı gelmişti hem uçuş süreside uzun hemde 1800kv lik olanını alırsam belki ilerde 4s veya 5s ile de kullanabilirim veya lion pillere kullanılabiliyormuş.

Ben dron almaya karar verdiğimde bütçe olarak max 4000tl olarak belirlemiştim. Nazgul de bütçenin baya altında kalıyor aslında geçen de internette rekon3 diye bir model gördüm gayet hoşuma gitti bir tanecik 18650 pille uçuyor pil masrafıda düşük. Acaba nazgul alıp yanınada rekon3 mu alsam diye düşünmedim değil . Veya flywoo explore lr4 de güzel gözüküyor ama hem daha pahalı hemde esktradan 4s pil almak lazım.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 01 May 2021, 19:25

Aliexpressde titan ve ciroda nın eski analog versiyonları satılıyor onlara bakabilirisin.
Ayrıca 4inch long range bakarsan rekon 4 veya iflight chimera4 de iyi bir alternatif olabilir. Explorer lr4 baya kullanılan bir drone

Iamdrone

Mesaj gönderen Iamdrone » 01 May 2021, 19:47

Xxgamer45 yazdı: 01 May 2021, 19:25 Aliexpressde titan ve ciroda nın eski analog versiyonları satılıyor onlara bakabilirisin.
Ayrıca 4inch long range bakarsan rekon 4 veya iflight chimera4 de iyi bir alternatif olabilir. Explorer lr4 baya kullanılan bir drone
Eski versiyonlarını pek tercih etmek istemiyorum üzerindeki parçalarda eski fc esc gibi.
Rekon5 i gördüm ama biraz büyük geldi zaten nazgulde 5 inç. Aslında chimera 4 ü de beğendim ama frame sandiviç frame değil yani bir kaza yaptım mı tüm frame değiştirmek lazım.
Şuan nazgul ve rekon3 veya explorer4 mü alayım yoksa sadece iflight chimera 7 1800kv mı alayım ikisi arasında kaldım.
Bu arada nazgul ismi nerden geliyor bilen var mı sanki Türkçeymiş gibi her okuduğumda Naz Gül diye okuyorum

Iamdrone

Mesaj gönderen Iamdrone » 03 May 2021, 14:14

[/quote]
Şuan nazgul v2 ve rekon3 veya explorer4 mü alayım yoksa sadece iflight chimera 7 1800kv mı alayım ikisi arasında kaldım.
[/quote]
Bu konu hakkında yorum yapabilecek var mı?
Forum adminlerinden veya tecrübeli üyelerden.

berkerm4n

Mesaj gönderen berkerm4n » 03 May 2021, 16:03

Iamdrone yazdı: 03 May 2021, 14:14 Şuan nazgul v2 ve rekon3 veya explorer4 mü alayım yoksa sadece iflight chimera 7 1800kv mı alayım ikisi arasında kaldım.

Hocam bence chimera 7 başlangıç için iyi bir drone değil. Cihaz büyüdükçe kaza sırasında ortaya çıkardığı hasar artıyor. Başlangıç için nazgul v2 alın bence. Daha sonrasında da eğer gerçekten long range istiyorsanız explorer 4 alabilirsiniz. Rekon 3 bana biraz konsept cihaz gibi geldi. Çok büyük performans beklememek lazım. Batarya sorunu yaşamadan uçmak için çok güzel bir cihaz ama en fazla mid range sayılabilecek bir menzili var vtx pil vs hepsi değerlendirildiğinde 1km bile biraz zor duruyor. Ayrıca freestyle için de uygun değil. Long range için explorer 4 çok daha uygun olacaktır.

Iamdrone

Mesaj gönderen Iamdrone » 03 May 2021, 18:52

berkerm4n yazdı: 03 May 2021, 16:03
Iamdrone yazdı: 03 May 2021, 14:14 Şuan nazgul v2 ve rekon3 veya explorer4 mü alayım yoksa sadece iflight chimera 7 1800kv mı alayım ikisi arasında kaldım.

Hocam bence chimera 7 başlangıç için iyi bir drone değil. Cihaz büyüdükçe kaza sırasında ortaya çıkardığı hasar artıyor. Başlangıç için nazgul v2 alın bence. Daha sonrasında da eğer gerçekten long range istiyorsanız explorer 4 alabilirsiniz. Rekon 3 bana biraz konsept cihaz gibi geldi. Çok büyük performans beklememek lazım. Batarya sorunu yaşamadan uçmak için çok güzel bir cihaz ama en fazla mid range sayılabilecek bir menzili var vtx pil vs hepsi değerlendirildiğinde 1km bile biraz zor duruyor. Ayrıca freestyle için de uygun değil. Long range için explorer 4 çok daha uygun olacaktır.
Hocam önerileriniz için teşekürler. Aslında bu alacağım ilk dronun olmucak ondan önce eachine tyro ve mobula kullandım.
Chimera7 yi düşünmemin sebebi long range tarzı uçuş yapmak istemem. Long range yapacak crossfire gibi bir sisteme sahip değilim. Ama long range tarzı derken etrafta dolaşmak anlamında. Sert keskin anı freestyle hareketler yapmak gibi bir amacım yok daha çok yumuşak cinematik freestyle tarzı. Ama elimdeki 6s piller öldüğü zaman chimera7 ye yeni pil almakta baya maliyetli olacak gibi
Rekon 3 ü boyutu ve pili cezbediyor dediğim gibi crossfire gibi bir sistemin yok. Bu sebeple gidebileceģim max 1.5km falan. Explorer 4 gayet güzel duruyor internettede gördüm baya sevilmiş ama 4s pil istiyor bu gün 4s lipo tattı vb markalarda 300tl sen başlıyor. Hemde rekon 3 banggood da ön siparişde baya ucuza alınabiliyor.

retif

Mesaj gönderen retif » 03 May 2021, 22:45

Yani karşılaştırdığın droneların amaçları zaten birbirinden farklı, nasıl bunların arasında kalıyorsun anlamadım :) explorer için ucuz long range diyelim, sen seç amacın neyse. Long range istiyorsan belli hangisini alacağın, freestyle istiyorsanda belli, görüntü çekmek benim için önemli değil sadece uçayım diyorsan da rekon 3.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 03 May 2021, 23:34

şöyle bir gezip gelsem diyor haklı. bu arada videodaki nasıl bir dağdır arkadaş korkutucu gerçekten.

emrepehlivn
Ad Soyad: Fatih Emre Pehlivan
İletişim:

Mesaj gönderen emrepehlivn » 04 May 2021, 01:41

gökhan YANKI yazdı: 03 May 2021, 23:34 şöyle bir gezip gelsem diyor haklı. bu arada videodaki nasıl bir dağdır arkadaş korkutucu gerçekten.

Gerçekten abi gitmesi de gelmesi de ayrı bi dert :)

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 04 May 2021, 03:01

emrepehlivn yazdı: 04 May 2021, 01:41
gökhan YANKI yazdı: 03 May 2021, 23:34 şöyle bir gezip gelsem diyor haklı. bu arada videodaki nasıl bir dağdır arkadaş korkutucu gerçekten.

zevki orda işte... Her saniyesi adrenalin :lol: :lol: :lol:

berkerm4n

Mesaj gönderen berkerm4n » 04 May 2021, 04:34

Iamdrone yazdı: 03 May 2021, 18:52
berkerm4n yazdı: 03 May 2021, 16:03

Hocam önerileriniz için teşekürler. Aslında bu alacağım ilk dronun olmucak ondan önce eachine tyro ve mobula kullandım.
Chimera7 yi düşünmemin sebebi long range tarzı uçuş yapmak istemem. Long range yapacak crossfire gibi bir sisteme sahip değilim. Ama long range tarzı derken etrafta dolaşmak anlamında. Sert keskin anı freestyle hareketler yapmak gibi bir amacım yok daha çok yumuşak cinematik freestyle tarzı. Ama elimdeki 6s piller öldüğü zaman chimera7 ye yeni pil almakta baya maliyetli olacak gibi
Rekon 3 ü boyutu ve pili cezbediyor dediğim gibi crossfire gibi bir sistemin yok. Bu sebeple gidebileceģim max 1.5km falan. Explorer 4 gayet güzel duruyor internettede gördüm baya sevilmiş ama 4s pil istiyor bu gün 4s lipo tattı vb markalarda 300tl sen başlıyor. Hemde rekon 3 banggood da ön siparişde baya ucuza alınabiliyor.
Explorer 4s lion pille de uçabiliyor. Aynı şekilde chimera da 6s1p ve ya 6s2p lion ile uçabiliyor. Ben 1.5km için explorer lr'yi seçerdim ama rekon 3 de sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır. Chimera 7'yi ben maliyetinden ötürü çok tercih etmezdim rekon 3 + freestyle drone almak bile daha ucuza gelecektir muhtemelen. Kaza durumunda da frame değiştirmeye kalksan frame bile 900TL'ye satılıyor. Genel olarak pahalı bir cihaz.

Iamdrone

Mesaj gönderen Iamdrone » 04 May 2021, 09:21

Herkese önerileri için teşekürler. Nazgul ve explorer4 almaya karar verdim. Rekon 3 uçuş anlamında çok narin bir cihaz gibi geldi. Videolara baktığımda cok amper çekmesin diye çok az gaz vere vere uçuyorlar bu sebeplere fazla öne eğilmiyor baya yavaş uçuyor. Explorer 4 'ün uçuşu daha güzel geldi hemde gps i falanda var. Yanına birde nazgul almayı düşünüyorum.
Chimera7 den vazgeçmenin en büyük nedeni forumdaki eski konuların birinde 500gr üstü olduğu için gümrükte sorun olacağını okudum.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 04 May 2021, 11:55

gökhan YANKI yazdı: 04 May 2021, 03:01
emrepehlivn yazdı: 04 May 2021, 01:41

zevki orda işte... Her saniyesi adrenalin :lol: :lol: :lol:
Bence burdaki adrenelinin en büyük sebebi dronun bağlantısı koparsa birşey kısa devre yaparsa korkusu dron düşse dvr kaydı kordinatlar falan var ama oraya nasıl gidecen. Onun dışında 4.10 da benimde için gitti. Son anda kurtarmış.
Bu videoyu izledikten sonra git chimera7 yerine nazgul al. Sadece 1100mah harcayarak kaç dakika uçtu adam. Tabi zevk meselesi

Bu arada şuna takıldım dvr kaydı gözlükten sanırım ama görüntü kalitesi baya iyi duruyor

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön