Quadcopter parça önerileri

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
GCMavisi33
Ad Soyad: Yusuf Berkay

Quadcopter parça önerileri

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 21 Şub 2019, 13:53

hesaplı bir freestyle quadı toplamak istiyorum elimde bazı parçalar mevcut eksik olanlar icin hesaplı parça önerileriniz bekliyorum.
Yada hazır elinizde quadcopter parça listesi varsa paylaşırsanız sevinirim .

Şuan elimdeki parçalar=○ / Elimde olmayan parçalar=● :
○Ev800D fpv gözlük
○Eachine DVR pro
○Eachine 1000tvl CCD camera
○TS832 fpv verici ●fpv alıcım yok(1-3km menzilli öneri bekliyorum)
○ 2 adet fatshark mantar anten
○flysky fsi6S kumanda
○flysky fs-X6b recaiver/○flysky fs-i6b recaiver (hangisini kullanmaliyım)
●30°-40° kamera açılı uçuş için frame önerisi
●yüksek rpm değerlerinde ani tepkime alabilecek fırçasız motor önerisi
●3 bıçaklı proplar
●2-4s lipo battery
●f3 yada f4 ucuş kontrol kulesi önerisi
○elimde çok miktarda T plug ve jst 2mm mini soket var ●soket olarak ne önerirsiniz başka gerekli soket varmı önerilerinizi bekliyorum .
●aklıma gelmeyen gerekli parçalar varsa ayrıca onlarıda belirtebilirseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
eray
Ad Soyad: Eray Durak

Re: Quadcopter parça önerileri

Mesaj gönderen eray » 21 Şub 2019, 16:48

Fpv alıcım yok demişsiniz tam olarak anlamadım EV800D de fpv alıcı var??
Flysky fs-i6s / Mamba F405 40A Flight Tower/ Martian II 215 Anniversary Edition / Eachine EV800 / Emax ECO 2400KV / Eachine TX805 / GepRC 5040x3 / Foxeer HS1177

GCMavisi33

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 21 Şub 2019, 20:26

Drone menzilim en az 2km falan olsun istiyorum
En son GCMavisi33 tarafından 21 Şub 2019, 20:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

GCMavisi33

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 21 Şub 2019, 20:26

eray yazdı: 21 Şub 2019, 16:48 Fpv alıcım yok demişsiniz tam olarak anlamadım EV800D de fpv alıcı var??

Harici bir alıcı kasdetmiştim rc832 gibi harici alıcı bağlanabiliyor . En az 2km menzil olsun istiyorum. EV800D nin kendi dahili alıcı menzili çok düşük maks 400 500metreden sonra görüntü bozuluyor.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 21 Şub 2019, 21:59

GCMavisi33 yazdı: 21 Şub 2019, 20:26 Drone menzilim en az 2km falan olsun istiyorum
FPV Ground Station diye arama yapın Youtube'da veya Google'da

Ayrıca 2KM menzil istiyorsanız, bana sorarsanız bu FlySKy ve alıcıları ile pek de güvenli bir mesafe değil...

Bu şekilde long-range uçuşlar için TBS Crossfire veya FrSky R9M Module gibi ( Quad için çoğunlukla bunlar başka uzun menzil RF sistemleri de var Dragonlink vb gibi ) düşük frekans uzun menzil RF transmitter modüllerini kullanmalısınız... Bu modüller FrSky kumandalara direkt takılabiliyor... ( Crossfire'de telemetri ve lua scriptlerin düzgün çalışması için QX7'ye bir mod yapmanız gerek, Taranis X9D Plus ile direkt çalışıyor / https://blog.seidel-philipp.de/fixed-in ... frsky-qx7/ ) ama FlySky'a direkt takamıyorsunuz... İnternette birkaç mod mevcut FlySky için ancak onda sadece ayarlanmış bir modülün takılmasını anlatıyor. Sıfır alınmış bir Modülün FlySky kumanda ile nasıl flash edilebileceği ile ilgili bir bilgi veya deneme mevcut değil :) (https://www.youtube.com/watch?v=m4Gc57gW3oQ)

Yani demem o dur ki, HorusRC.com sitesinden QX7 ve R9M modül ve alıcıyı kombine sattıkları uygun paketler var... FrSky yetkili satıcısı olduğu için piyasadan ucuzdur. Ancak Paypal ve Paypal Kredi kartı üzerinden ödeme kabul ediyor bu ara... Önceden direkt alınabiliyordu. Ama paypal yasağını da aşmanın yolları var google'da

emrepehlivn
Ad Soyad: Fatih Emre Pehlivan
İletişim:

Mesaj gönderen emrepehlivn » 21 Şub 2019, 22:39

KingNothing yazdı: 21 Şub 2019, 21:59
GCMavisi33 yazdı: 21 Şub 2019, 20:26 Drone menzilim en az 2km falan olsun istiyorum

Ayrıca 2KM menzil istiyorsanız, bana sorarsanız bu FlySKy ve alıcıları ile pek de güvenli bir mesafe değil...

Bu şekilde long-range uçuşlar için TBS Crossfire veya FrSky R9M Module gibi ( Quad için çoğunlukla bunlar başka uzun menzil RF sistemleri de var Dragonlink vb gibi ) düşük frekans uzun menzil RF transmitter modüllerini kullanmalısınız... Bu modüller FrSky kumandalara direkt takılabiliyor... ( Crossfire'de telemetri ve lua scriptlerin düzgün çalışması için QX7'ye bir mod yapmanız gerek, Taranis X9D Plus ile direkt çalışıyor / https://blog.seidel-philipp.de/fixed-in ... frsky-qx7/ ) ama FlySky'a direkt takamıyorsunuz... İnternette birkaç mod mevcut FlySky için ancak onda sadece ayarlanmış bir modülün takılmasını anlatıyor. Sıfır alınmış bir Modülün FlySky kumanda ile nasıl flash edilebileceği ile ilgili bir bilgi veya deneme mevcut değil :) (https://www.youtube.com/watch?v=m4Gc57gW3oQ)

Yani demem o dur ki, HorusRC.com sitesinden QX7 ve R9M modül ve alıcıyı kombine sattıkları uygun paketler var... FrSky yetkili satıcısı olduğu için piyasadan ucuzdur. Ancak Paypal ve Paypal Kredi kartı üzerinden ödeme kabul ediyor bu ara... Önceden direkt alınabiliyordu. Ama paypal yasağını da aşmanın yolları var google'da
Yapamadım demek yok o yoksa çare çok demek istemiş şair tebrik ederim üstat :)

GCMavisi33

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 22 Şub 2019, 01:39

KingNothing yazdı: 21 Şub 2019, 21:59

Ustam gerçekten kumandalar hakkında çok yararlı bir bilgi oldu ellerine sağlık , hem kumanda önerisi oldu , hemde önce kafamızda ne yapmak istediğimizi bilipde ona göre ürün almamız gerektiğini öğrenmiş olduk :) . Ilgilenip yazdığınız için teşekkürler :) flysky kumandalara long range modül uyarlamayı türkçe olarak veya düzgün bir şekilde ingilizce anlatan bir video falan olsaydı çok iyi olurdu :D

GCMavisi33

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 22 Şub 2019, 01:59

Asağıya 2 tane video linki paylaştım . Flysky kumandaya Irangex Irx6 diye bir modul bağlıyorlar bu modul tam olarak ne işe yarıyor ve özellikleri neler . Ne artısı olucak . Bana biraz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .

Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Mesaj gönderen Cahit166 » 22 Şub 2019, 05:48

Elimde realacc 220mm frame racestar2205 2300kv 4tane motor 28amper esc matek pdb omnibus f4 pro v3 kontrolcü 4s 1500mah 100c lipo(2tane) ve pervaneler mevcut ilgilenirseniz özel mesaj atabilirsiniz

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 22 Şub 2019, 07:40

GCMavisi33 yazdı: 22 Şub 2019, 01:59 Asağıya 2 tane video linki paylaştım . Flysky kumandaya Irangex Irx6 diye bir modul bağlıyorlar bu modul tam olarak ne işe yarıyor ve özellikleri neler . Ne artısı olucak . Bana biraz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .
Multiprotokol modül, kumandanızın başka telsiz iletişim protokollerini de desteklemesini sağlayıp kumandanızın başka kumanda alıcıları ile de çalışabilmesine olanak sağlar. Yani o modül ile FrSky (ACCST, FASST vs) veya Spektrum (DSMX) protokolleri ile çalışan alıcıları da kullanabilirsiniz...

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön