micro quad seçimi önerileriniz?

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
luckystrike

micro quad seçimi önerileriniz?

Mesaj gönderen luckystrike » 26 Haz 2019, 03:21

Merhaba acro uçuşları çarpa çarpa ögrenebilecegim ev içinde açık park gibi yerlerde uçabileceğim bir micro quad arıyorum. Gökhan hocamın mobula 7 videosunu izledim hoşuma gitti ama biraz menzili kısa gibi geldi, gerçi micro quadlardan mezil beklememek lazım ama olabildiğince uzun menzil benim için daha iyi olur.

Biraz bakındım görüntü, verici ile gözüme güzel görünen eachine trashcan 75 mmcrazybee micro quadını buldum.
https://www.banggood.com/Eachine-TRASHC ... rehouse=CN

flysky kumanda kullandıgım için flysky alıcılı olanı seçtim. Ama bunlarda genelde alıcı içine gömülü oluyormuş sanırım alıcıyı çıartıp değiştirme gibi bir şansımız yok galiba. Birde alıcısız olarak var. Alıcısız olana acaba istediğimiz menzilli alıcıyı takabiliyormuyuz? yani kısaca alıcılı olanı mı alayım yoksa alıcısız alıp güzel menzilli bir alıcımı taksam?

benim düşündüğüm Flysky X6B veya FS-A8S alıcıları üstünde standar olarak gelen FS2A 4CH AFHDS 2A alıcısından iyi gibi geliyor. sizin görüşleriniz nelerdir?

yada başka önerebileceğiniz bir micro quad varmı? malum 255 lik drone ile şehir içinde uçamıyoruz bir yere çarpacagım diye biraz tedirgin olduğumdan pek kullanamıyorum :D

Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

Re: micro quad seçimi önerileriniz?

Mesaj gönderen Serdarr » 26 Haz 2019, 10:44

Hocam ben mobula7 kullanıyorum.
Menzili aslında yeterli flysky ile ben hiç kopma yaşamadım ki zaten kumanda sinyali kopana kadar görüntü on kere gider.
Ama yinede dediğiniz gibi bir alıcı modu yapılabilir.
Ben mobulayı aldığım zaman i6x kumandam vardı bende flysky versiyonunu almıştım.
Sonra da taranise geçince bir tane xm+ alıcı bağladım üzerine. Şuan taranis ile kullanıyorum. Yani alıcısız almanıza gerek yok.
Flysky alıcılı versiyonunu alır denersiniz yeterli gelmezse x6b büyük gelir bence ama belki a8s ile modlayabilirsiniz.
Uçuşa devam 😬😬

luckystrike

Re: micro quad seçimi önerileriniz?

Mesaj gönderen luckystrike » 26 Haz 2019, 21:13

Serdarr yazdı: 26 Haz 2019, 10:44 Hocam ben mobula7 kullanıyorum.
Menzili aslında yeterli flysky ile ben hiç kopma yaşamadım ki zaten kumanda sinyali kopana kadar görüntü on kere gider.
Ama yinede dediğiniz gibi bir alıcı modu yapılabilir.
Ben mobulayı aldığım zaman i6x kumandam vardı bende flysky versiyonunu almıştım.
Sonra da taranise geçince bir tane xm+ alıcı bağladım üzerine. Şuan taranis ile kullanıyorum. Yani alıcısız almanıza gerek yok.
Flysky alıcılı versiyonunu alır denersiniz yeterli gelmezse x6b büyük gelir bence ama belki a8s ile modlayabilirsiniz.

Anladım hocam deneyip göreceğiz o zaman teşekkür ederim :)

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön