Sizce bu anten yerleşimi nasıl ?

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: Sizce bu anten yerleşimi nasıl ?

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 21 Ağu 2019, 01:10

riense yazdı: 21 Ağu 2019, 00:24 Hocam haftaya düğünüm olduğu için bu aralar param yok :)) motor alamadım o yüzden düğünden sonra alacağım inşallah hatun dövmezse :)
Bence sen önümüzdeki 3 ay filan dron lafı yapma, hatta dronun gören köylü rolü oyna filan :D

Allah mesut etsin inşallah :) Şimdiden tebrik ederim.

Kullanıcı avatarı
abakusfx
Ad Soyad: Fahrettin OYDU

Mesaj gönderen abakusfx » 21 Ağu 2019, 08:45

hknshbz yazdı: 21 Ağu 2019, 01:10
riense yazdı: 21 Ağu 2019, 00:24 Hocam haftaya düğünüm olduğu için bu aralar param yok :)) motor alamadım o yüzden düğünden sonra alacağım inşallah hatun dövmezse :)
Bence sen önümüzdeki 3 ay filan dron lafı yapma, hatta dronun gören köylü rolü oyna filan :D

Allah mesut etsin inşallah :) Şimdiden tebrik ederim.
:lol: :lol: :lol: :lol: ne 3 ayı ya ben 7 sene ara verdim :D :D :D Yaşamak istiyorsan aynen hakanın dediklerini yap :lol: :lol: :lol: çünkü düğünden sonra zaten para hiç bir şeye yetmicek satmaya bile başlarsın mazallah ( benim gopro o arada gitmişti :cry: :cry: :cry: ) :lol: :lol: :lol:

Allah mutluluklar ve geçim versin kardeşim bir ömür mutluluklar :D

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 21 Ağu 2019, 10:46

abakusfx yazdı: 20 Ağu 2019, 22:54 bak
Yükseklerde
:) anlatmış 3dk sonralarına dikkat et

Peki bir soru sorsam, kumanda üzerindeki antenin halka şeklinde sinyal yaydığını düşünürsek antenin uç kısmı sinyalsiz kalıyor, ben aynı videonun kapağındaki gibi tutuyorum mesela bu şekilde uçarken drone tam benmim tepeme geldiğinde sinyali kopmaz mı

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 21 Ağu 2019, 10:59

GoldWing yazdı: 21 Ağu 2019, 10:46
Yükseklerde

Peki bir soru sorsam, kumanda üzerindeki antenin halka şeklinde sinyal yaydığını düşünürsek antenin uç kısmı sinyalsiz kalıyor, ben aynı videonun kapağındaki gibi tutuyorum mesela bu şekilde uçarken drone tam benmim tepeme geldiğinde sinyali kopmaz mı
RCSchim şu videoda VTX anten testinde çok faydalı bilgiler veriyor. Sorunuzun cevabı hem evet hem hayır.... Nedenini doğru açıklayacak teknik bilgim olmadığı için hiç yanıltıcı açıklama yapmasam daha iyi olur.

Kullanıcı avatarı
abakusfx
Ad Soyad: Fahrettin OYDU

Mesaj gönderen abakusfx » 21 Ağu 2019, 12:09

GoldWing yazdı: 21 Ağu 2019, 10:46
Yükseklerde

yok kopmaz zaten kumanda sinyalinin daha iyi alınabilmesi için diyor tepende 150 metreden yukarı çıkamayacağına aradada sinyal düşürücü obje yoksa , antenlerden birinin zaten yere paralel diğeri 90 derece. düşük bir olasılık bence.
Ama şu mantığın doğru her tek antenin bir kör noktası kutuplaşması vardır. Tek kumandadan bahsetmiyorum Bunun için zaten açılı antenler , farklı anten tipleri, ikili alıcılar vs ile karışık frekans alma verme çeşitleri (Diversity) . Hava ve yer kumanda tipleri, hata kontrollü bağlantı protokolleri (DSM2/DSMX , ACCST) gibi iletişimi daha iyi ve kesintisiz yapmak için icat edilen şeyler.
Kırımsız uçuşlar :) :D

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön