drone motoru sadece titriyor

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
muhendisbey
Ad Soyad: Nazım Berat Şener

drone motoru sadece titriyor

Mesaj gönderen muhendisbey » 09 Ara 2019, 18:40

arkadaşlar mamba kontrolcüm ve Racestar 1206 4500kv motorum var motorun biri farklı çıkışlardada denedim. sanki dönmeye zorlanıyor gibi sadece titriyor başına gelen oldumu neden olmuş olabilir. Direnç değerlerini ölçtüm 1 kablosu muhtemelen kopuk ama motor 0 hiç kullanılmadı.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: drone motoru sadece titriyor

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 09 Ara 2019, 20:15

hocam aslında cevabı kendin vermişsin motoro rulmanlarında ya da motor milinde bir sorun yoksa (bunu motor kabloları boştayken elinle çevirdiğinde anlarsın) sarımlarda kopukluk var büyük ihtimal. birleşim yeri vardır sarımlarla dışarı çıkan kablolarda oralara bak muhtemelen sağlam lehimlenmedi ya da içten bir kopuk var.

muhendisbey
Ad Soyad: Nazım Berat Şener

Re: drone motoru sadece titriyor

Mesaj gönderen muhendisbey » 10 Ara 2019, 02:08

gökhan YANKI yazdı: 09 Ara 2019, 20:15 hocam aslında cevabı kendin vermişsin motoro rulmanlarında ya da motor milinde bir sorun yoksa (bunu motor kabloları boştayken elinle çevirdiğinde anlarsın) sarımlarda kopukluk var büyük ihtimal. birleşim yeri vardır sarımlarla dışarı çıkan kablolarda oralara bak muhtemelen sağlam lehimlenmedi ya da içten bir kopuk var.
söktüm dediğiniz gibi içinede baktım göremedim malesef, banggooda sikayet oluşturdum yenisinide satın aldım. yapacak bişey yok ne yazıkki

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön