motorların hassasiyetini(kazancını) nasıl azaltabilirim

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
serpil yüksel
Ad Soyad: serpil yüksel

motorların hassasiyetini(kazancını) nasıl azaltabilirim

Mesaj gönderen serpil yüksel » 03 Mar 2020, 21:49

Motorlar kumandada yapılan ufak bir hareketi bile çok çabuk algılıyor dolayısıyla kontrol etmesi zorlaşıyor. Bu kazancı nereden azaltabilirim . Librepilot ve cc3d kullanıyorum.

Kullanıcı avatarı
Yiğit Efe ERDOĞMUŞ
Ad Soyad: Yiğit Efe ERDOĞMUŞ

Re: motorların hassasiyetini(kazancını) nasıl azaltabilirim

Mesaj gönderen Yiğit Efe ERDOĞMUŞ » 03 Mar 2020, 22:03

Onu kumandanın trim ayarlarından halledebilirsin
Aklım fikrim havada 8-)

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 03 Mar 2020, 23:01

serpil yüksel yazdı: 03 Mar 2020, 21:49 Motorlar kumandada yapılan ufak bir hareketi bile çok çabuk algılıyor dolayısıyla kontrol etmesi zorlaşıyor. Bu kazancı nereden azaltabilirim . Librepilot ve cc3d kullanıyorum.
kumandanızdan throttle curve ayarını değiştirerek ya da throttle limit komutunu kullanarak gazı sınırlayabilirsiniz. betaflight kullanmadığınız için sizin durumunuzda throttle curve(gaz eğrisi) ayarını değiştirmek daha mantıklı görünüyor.

serpil yüksel

Mesaj gönderen serpil yüksel » 06 Mar 2020, 21:51

gökhan YANKI yazdı: 03 Mar 2020, 23:01
serpil yüksel yazdı: 03 Mar 2020, 21:49 Motorlar kumandada yapılan ufak bir hareketi bile çok çabuk algılıyor dolayısıyla kontrol etmesi zorlaşıyor. Bu kazancı nereden azaltabilirim . Librepilot ve cc3d kullanıyorum.
kumandanızdan throttle curve ayarını değiştirerek ya da throttle limit komutunu kullanarak gazı sınırlayabilirsiniz. betaflight kullanmadığınız için sizin durumunuzda throttle curve(gaz eğrisi) ayarını değiştirmek daha mantıklı görünüyor.
kumanda ekranlı olmadığı için dediğiniz ayarı librepilottan yapmaya çalıştım fakat eğrinin tam olarak nasıl olması gerekiyor

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 06 Mar 2020, 22:27

serpil yüksel yazdı: 06 Mar 2020, 21:51
kumanda ekranlı olmadığı için dediğiniz ayarı librepilottan yapmaya çalıştım fakat eğrinin tam olarak nasıl olması gerekiyor
evet librepilot consolunda throttle curve ayarı varsa 0-25-50-75-100 olan ayarı 0-20-40-60-80 gibi ya da nasıl istiyorsanız ona göre düşürebilirsiniz. kontrollerin hassasiyerini azaltmak için ise hassasiyet değerlerini biraz düşürmelisin mesela attitude mode roll pitch yaw 55 derece ise 50 dereceye çekmek gibi.

librepilot en son 5 sene önce kullanmıştım çok aklımda kalmadı.

serpil yüksel

Mesaj gönderen serpil yüksel » 06 Mar 2020, 23:14

gökhan YANKI yazdı: 06 Mar 2020, 22:27
serpil yüksel yazdı: 06 Mar 2020, 21:51

evet librepilot consolunda throttle curve ayarı varsa 0-25-50-75-100 olan ayarı 0-20-40-60-80 gibi ya da nasıl istiyorsanız ona göre düşürebilirsiniz. kontrollerin hassasiyerini azaltmak için ise hassasiyet değerlerini biraz düşürmelisin mesela attitude mode roll pitch yaw 55 derece ise 50 dereceye çekmek gibi.

librepilot en son 5 sene önce kullanmıştım çok aklımda kalmadı.
yine de çok yardımcı oluyorsunuz teşekkürler

throttle curve ayarını yaptım ancak hassasiyet için ne yapmam gerektiğini tam anlayamadım

serpil yüksel

Mesaj gönderen serpil yüksel » 06 Mar 2020, 23:14

Yiğit Efe ERDOĞMUŞ yazdı: 03 Mar 2020, 22:03 Onu kumandanın trim ayarlarından halledebilirsin
kumandam ekranlı değil maalesef

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 07 Mar 2020, 00:12

kumandadan değil librepilot üzerinde responsiveness yazar orayı, kulllanmak istediğiniz mod için karşısındaki slideri sola çekerek düşürün 60 ise 50 yapın mesela. hazır ayarlar var moderate snapy insane diye onu moderate işaretleyebilir ya da kendiniz elle saniyede kaç derece tepki vereceğini belirleyebilirsiniz. durun bir foto buldum ordan bakın ayarların yerine.
Dosya ekleri
Stabilization.png

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön