2s- 3s yapmak

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
fast0106
Ad Soyad: fastt

2s- 3s yapmak

Mesaj gönderen fast0106 » 30 Haz 2018, 20:07

Sayın hocalarım. Yine yeni bir soruyla karşı karşıyayız. ben 2s olan mjx bugs 3 drone mi 3s yapmaya karar verdim. bir kaç deneme uçuşu yaptım ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. sorum şu olacak. düşük pil ikazını verince indiriyorum normalde droneyi. ama bu ikazın 2s pile göre olduğunu düşünüyorum. şimdi 3s alıp ikaz verene kadar uçunca hücre başı 3v altına düşme ihtimali var mıdır?
mantıken düşününce 6.5v da ikaz veriyorsa 3s bu voltaja inince öldü demek değil mi pil. en düşük 9v a inmesi gerekiyor doğru mudur?
eğer böyleyse ben bu pili sağlıklı bir şekilde nasıl kullanabilirim.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: 2s- 3s yapmak

Mesaj gönderen BarisB » 01 Tem 2018, 00:15

Hocam öyle bir hesaplama olacağını sanmıyorum. Genelde bu hesaplamalar fc tarafından her bir hücrenin voltajı alınarak yapılıyor. Kaldı ki youtube'da 3s takmış bugs 3'lerde böyle bir sorun görünmüyor. Belki alarmınız biraz erken ya da biraz geç ötebilir. Ama 3s pilin 6 küsürlere düşmesi pek mümkün değil. Zaten o seviyelere gelmeden çoktan düşmüş olursunuz :)

Bu arada her bir hücreyi 3.0'a kadar zorlarsanız pili mahvetmiş olursunuz... Bunu birkaç kez yaparsanız o pil artık ömrünü tamamlamış olur muhtemelen. 3.4 diyenler var. 3.5 veya 3.6 diyenler var. Benim tercihim tam yükte, yani full gazda herhangi bir hücre max 3.38'i gördü mü iniş zamanı gelmiş demektir. Bir daha tam yük yapmadan, ortalamayı minimum 3.4 - 3.6 larda tutacak şekilde geri gelir ve inerim.

Siz bence her inişten hemen sonra ve 5 dakika sonra bir voltaj kontrolü yapın. Böylece ne zaman inmeniz gerektiğini 3 aşağı 5 yukarı dakika olarak ya da ikaz alarmı ne kadar süre öttükten sonra inmeniz gerektiğini anlamış olursunuz.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön