Dm002 drone

Fırçalı motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
BurakAlim

Dm002 drone

Mesaj gönderen BurakAlim » 27 Haz 2018, 15:18

İyi günler,

https://www.banggood.com/DM002-5_8G-FPV ... rehouse=CN

bu linkteki DM002 drone sahibim. Drone'nın kamerasını alıp başka bir dronede kullanacağım için yeni frame almayı düşünüyorum nasıl bir frame alabilirim ? Drone nin motorlarını yükseltmek istiyorum eğer mümkünse daha stabil uçması için hangi motorları desteklediğini nasıl görebilirim. Motor ve frame önerebilir misiniz teşekkür ederim :)

Bekret17
Ad Soyad: Nurullah Bekret

Re: Dm002 drone

Mesaj gönderen Bekret17 » 27 Haz 2018, 17:09

Hocam frame değiştirirseniz zaten motor değiştirmek zorunda kalacaksınız diye düşünüyorum. 8520 coreless motor. Bu motoru destekleyen 100mm frame ( açıklama kısmında yazar destekleyip desteklemediğini.) ve 2s 450mah civarı bir pil alırsanız güzel sonuç elde edersiniz diye düşünüyorum.

BurakAlim

Mesaj gönderen BurakAlim » 27 Haz 2018, 19:52

Drone 1s ile çalışıyor 2s. İle yanma ihtimali yok mu ?

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 27 Haz 2018, 20:18

Sadece kamerayı değil, fcb'yi de alıcaksınız anladığım kadarıyla. O karta uyacak pek frame bilmiyorum ama fırçalı quadlarda mosfetler çok narindir. Yüksek motor takarsanız muhtemelen yanarlar. Ayrıca yüksek motor değil ama daha rpm'li motorlar takabilirsiniz. Ancak o zaman da mosfetler zorlanır. En iyisi orjinal motorları kullanmanız.

Birde böyle birşey yapsanız dahi uçuşunuzun akıcılığı pek değişmez. Uçuşunuzun akıcılığını etkileyen fartörler daha çok şunlar;

. Kırılmış bir frame
. Kalitesiz, balanssız, eğilmiş ve/veya zarar görmüş pervaneler
. Yanlış PID ayarları
. Eskimiş fırçalı motprlar (20-50 kullanımdan sonra eskimeye başlarlar. Ömürleri de kabaca 50-100 uçuş kadardır)

Bunları bir çek ederseniz muhtemelen quad'ınız ilk günkü gibi uçmaya başlar. Kısacası kaliteli bir uçuş için farklı bir frame ve farklı bir motora boşuna geçmeyin. Çünkü hiçbişey değişmez.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

BurakAlim

Mesaj gönderen BurakAlim » 27 Haz 2018, 20:30

anladım hocam teşekkür ederim. PID ayarı ne oluyor acaba nasıl bakılıyor ona tek onu bilmiyorum diğerlerini kontrol etttim motorlar şuanda iyi durumda pervaneleri değiştiriyorum kırılınca falan framede ufak bir eğiklik var :)

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 27 Haz 2018, 20:35

Rica ederim ✌️🙂

Pervaneleriniz eğik olmasın. Ve motorlarınızın birbirine olan açılarıda eşit olsun. Çünkü bu frame'lerde her zaman motorlar eğik duruyor, ya da hemen eğiliyor.

Frame deki eğikliği de mutlaka bir şekilde düzeltin derim.

PID uçuş ayarları. Ama destan gibi bir konu. Ben dünya üzerinde tam olarak pid ayarı yapanilen birini de tanımıyorum 😁

Konuyla ilgili bir yazı hazırlamaya çalışıyorum ben de. Ama o madar karışık ki, beceremiyorum 🤔
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Fırçalı Dronlar” sayfasına dön