Bn 880 yardım

Global Positioning System :)
Abdullah1234
Ad Soyad: Abdullah doğan

Bn 880 yardım

Mesaj gönderen Abdullah1234 » 26 Mar 2019, 13:51

Uçuş Kartı f3 deluxe
Gps bn 880
Gökhan Bora videosunda şöyle demişti
Ya uçuş kartında Yada gps de magnotemetre olmayacak demişti ..bende şunu demek istiyorum peki betaflightden magnotometre seçenegi var onu kapatsam aynı şey olmuş olmuyor mu?

Kullanıcı avatarı
Boga67
Ad Soyad: Önder Urg

Re: Bn 880 yardım

Mesaj gönderen Boga67 » 26 Mar 2019, 16:12

Slm. Mag. için değil F3 deluxe pusula var bn 880 de pusula var. Çakışma yaratmasın diye söylemişti. Gps koordinatları bulma ve dönmede şasırmasın. Deneyip görün 😎
DJI-Phantom2 & Eachine QX105 Mini
RealccX214 KK20Minitower
Zmr250Gps
Trex500-Trex450- (satılık helikopterler)
SATILIK Drone parçaları
BN 880. Noxef4 deluxe
3"&5" drone setleri gps motor vS.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 27 Mar 2019, 00:50

Boga67 yazdı: 26 Mar 2019, 16:12 Slm. Mag. için değil F3 deluxe pusula var bn 880 de pusula var. Çakışma yaratmasın diye söylemişti. Gps koordinatları bulma ve dönmede şasırmasın. Deneyip görün 😎
Magnetometer zaten pusula oluyo...

Abdullah1234 yazdı: 26 Mar 2019, 13:51 Uçuş Kartı f3 deluxe
Gps bn 880
Gökhan Bora videosunda şöyle demişti
Ya uçuş kartında Yada gps de magnotemetre olmayacak demişti ..bende şunu demek istiyorum peki betaflightden magnotometre seçenegi var onu kapatsam aynı şey olmuş olmuyor mu?
Emin olmamakla birlikte bence aynı şey olmaz.
Uçuş kartından magnetometer özelliğini kapatınca, BN 880 üzerindeki Magnetometer de çalışmayabilir. Nihayetinde BN 880 uçuş kartının SDA/SCL - I2C padlerine bağlanıyor. Mag. deaktif edince onlar da deaktive olur gibi geliyor bana...

Abdullah1234
Ad Soyad: Abdullah doğan

Mesaj gönderen Abdullah1234 » 27 Mar 2019, 12:17

Teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Mcannn
Ad Soyad: Mehmet Can ATEŞ

Mesaj gönderen Mcannn » 14 May 2019, 05:29

1. Matek F405 kullanıyorum , benim böyle bir işlem yapmama gerek yok dimi , kartda pusula yok diye biliyorum ?
2. BN-880 kullanacağım , fakat gerekli bağlantıları yaptıkdan sonra(SDA-SCL-TX-RX-VCC-GND) GPS i nereye monte etmek gerekir , yani yukarda durması için gerekli aparatı nerden bulabilirim ve başka bir bağlantı yapmama gerek var mı ?

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 14 May 2019, 08:04

Mcannn yazdı: 14 May 2019, 05:29 1. Matek F405 kullanıyorum , benim böyle bir işlem yapmama gerek yok dimi , kartda pusula yok diye biliyorum ?
2. BN-880 kullanacağım , fakat gerekli bağlantıları yaptıkdan sonra(SDA-SCL-TX-RX-VCC-GND) GPS i nereye monte etmek gerekir , yani yukarda durması için gerekli aparatı nerden bulabilirim ve başka bir bağlantı yapmama gerek var mı ?
1. Evet... Ekstra birşey yapman gerekmiyor

2. Yukarıda durması şart değil... Üst (anten) kısmı gökyüzüne bakacak şekilde quad’ın koluna, üst plakanın üzerine, piliniz üste takılıyorsa pili bağladığınız strap’ın üstüne, gopro takılıysa gopro üzerine vs koyabilirsiniz... Dikkat edilmesi gereken birşey de VTX, RX, FC ve ESC den yani sinyal ve elektromanyetik alandan uzak tutmak. Çünkü üzerindeki magnetometer manyetik alandan etkilenir

Kullanıcı avatarı
Mcannn

Mesaj gönderen Mcannn » 15 May 2019, 04:24

Esclerden uzak tutmanın bir ölçüsü varmı (cm hesabı en az .. Cm kadar uzak olmalı gibi ) ya da deneme yanılmayla mı yapılmalı ?

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 15 May 2019, 04:27

kolda tekli esc varsa kola esc üzerine koyma yani...
Quad’ın bir fotosunu atarsan daha rahat öneride bulunuruz

Kullanıcı avatarı
Mcannn

Mesaj gönderen Mcannn » 16 May 2019, 17:01

Pilin üzerine koymayı düşünüyorum.
Dosya ekleri
f9c4a74e-d37c-4e75-8b42-d4537489f8f3.jpg
86f53aaf-c563-4476-a3fe-3522c1aa1473.jpg

Kullanıcı avatarı
Mcannn

Mesaj gönderen Mcannn » 19 May 2019, 11:49

Mcannn yazdı: 16 May 2019, 17:01 Pilin üzerine koymayı düşünüyorum.
Direk pilin üstüne koyarsam sorun olur mu ? Biraz da olsa yükseltmem gerekir mi ?

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 19 May 2019, 11:54

Battery strap’in üzerine direkt takanlar gördüm... Bir şikayetler de yoktu... Sorun olacağını sanmam... Ben quad’ın koluna takıyorum...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 19 May 2019, 12:15

Mcannn yazdı: 19 May 2019, 11:49
Mcannn yazdı: 16 May 2019, 17:01 Pilin üzerine koymayı düşünüyorum.
Direk pilin üstüne koyarsam sorun olur mu ? Biraz da olsa yükseltmem gerekir mi ?
inav ile pusula aktif olarak kullanacaksan yükseltmelisin. betaflight ile pusulayı kapatarak pilin üzerine de takabilirsin. sorun olmaz. gps i vtx anteninden den uzağa istediğin bir yere monte edebilirsin. ama pusula izole bir yerde olmalı.

ben betaflight için pilin üzerine velcro ile yapıştırıyorum.

bir mesajımı kopyalayım.

"gps üzerinde bulunan pusulanın dolayısıyla komple gps in izole bir yere monte edilmesi lazım şöyle aparatlar kullanılıyor bu galiba yarış framelerine de takılabiliyor belki işinize yarar. pilinize takacağınız kameraya engel olmayacak şekilde takabileceğini düşünüyorsanız bi bakın ya da bu iş için kendi çözümünüzü geliştimeniz lazım. videoda altına sert sünger tarzı bişeyler koyarak bir miktar yükseltmiş. onun gibi.

Resim

Resim

Resim

aliexpress linki turkey post seçerseniz 12 gün falan sürüyor baya hızlı gelir. ama kargo ücreti 3 dolar
http://s.click.aliexpress.com/e/cblKmbi0

banggood linki
https://www.banggood.com/Folding-GPS-Mo ... kid=308831

"

Kullanıcı avatarı
Mcannn

Mesaj gönderen Mcannn » 19 May 2019, 12:47

Okuduğum kadarıyla pusula olmasada olur ( drone da tam olarak ne işe yaradığını da bilmiyorum açıkcası ) bu yüzden kullanmayı düşünmüyorum , GPS' i de pille arasına birşey koyarak direk pile monte ederim diye düşünüyorum . Başka bir ihtimal pili drone un altınada koyabilirim ama bu seferde GPS ESC lere yakın olur . En iyisi pilin üzerine direk montelemek sanki :)
Daha kamera takma , verici , anten aşamasına gelemedim , yeniyim , onu da ileriki zamanlarda düşünüyorum inşallah.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 19 May 2019, 17:19

Mcannn yazdı: 19 May 2019, 12:47 Okuduğum kadarıyla pusula olmasada olur ( drone da tam olarak ne işe yaradığını da bilmiyorum açıkcası ) bu yüzden kullanmayı düşünmüyorum , GPS' i de pille arasına birşey koyarak direk pile monte ederim diye düşünüyorum . Başka bir ihtimal pili drone un altınada koyabilirim ama bu seferde GPS ESC lere yakın olur . En iyisi pilin üzerine direk montelemek sanki :)
Daha kamera takma , verici , anten aşamasına gelemedim , yeniyim , onu da ileriki zamanlarda düşünüyorum inşallah.
betaflight için gps i "gps rescue" isimli özellik için kullanıyoruz bu özelliğin çalışması için sadece gps modül yeterli barometre ve pusula olmazsa olmaz değil. ama varsa da daha kesin konum bilgisi sağlamak için kullanılıyor. osd üzerinde daha kesin konum yükseklik bilgisi için varsa aktif edebilirsiniz. pusula için yazdıklarıma dikkat edin sadece.

inav gps destekli modlar için barometre, pusula gps modül hepsi gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
Mcannn

Mesaj gönderen Mcannn » 19 May 2019, 21:39

Anladim inav kullanmak istiyorsam pusula almam gerekiyor yani ve kullanırsam daha sağlikli olur diyorsunuz , o zaman bangooddaki o aparati alip gps modulunu ustune konumlandiracagim ve INAV kullanacagim doğru anladım heralde , kusura bakmayın yordum sizide 😐

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 19 May 2019, 22:55

Mcannn yazdı: 19 May 2019, 21:39 Anladim inav kullanmak istiyorsam pusula almam gerekiyor yani ve kullanırsam daha sağlikli olur diyorsunuz , o zaman bangooddaki o aparati alip gps modulunu ustune konumlandiracagim ve INAV kullanacagim doğru anladım heralde , kusura bakmayın yordum sizide 😐
hocam zaten bn-880 pusula içeriyor. başka birşey almana gerek yok sadece inav ya da betaflight farketmez pusula kulllanacaksan izole bir yere monte etmen gerekiyor çünkü manyetik kuzeyi gösteren bir sensor olan pusula sensörü, elektrik yüklenen her parçayı manyetik kuzey olarak algılıyor ve tutarsız değerler vemeye başlıyor. betaflight için izole bir yere monte edemiyorsan dronun kolu pilin üstü gibi elektriksel ve manyetik gürültünün bol olduğu izole olmayan bir yere takmışsan o zaman betaflight configuration tabından pusulayı kapat.

havada sabit kalma, yüksekliği koruyarak belli bir irtifada uçma, ayarlanmış noktalara otonom uçuş (waypoint)gibi gps destekli uçuş modlarını kullanmak istiyorsan o zaman inav kurmalı ve üzerinde dahili pusula da bulunan bn-880 gps modülünü dediğim şekilde izole bir yere monte etmelisin. barometre zaten kart üstünde vardı pusula ve gps için de bn-880 takıyorsun bütün sensorler tamam olmuş oluyor.

betaflight için olmadasa olur ama olursa da iyi olur dediğim barometre ve pusula inav gps destekli uçuş modlarını kullanmak istediğinde şart, olmazsa olmazdır.

ona göre istediğin parçayı alabilirsin ya da kendin çözüm üretebilirsin. yalnız bunun f450 f330 gibi yavaş, kaza riski nispeten daha düşük bir drone olmayıp yarış dronu olduğunu da aklından çıkarma fazla zorlayıp kaza yaptığında aldığın gps ayak kırılacaktır. onun da farkında ol. gerçi katlanabiliyomuş o ayak ordan bir artısı olabilir.

Kullanıcı avatarı
Mcannn

Mesaj gönderen Mcannn » 19 May 2019, 23:48

Tamamdır şimdi taşlar yerine oturdu , teşekkür ederim Eyvallah :)

“GPS Cihazları” sayfasına dön