Gps i kumanda üzerinden devre dışı bırakmak mümkün mü?

Global Positioning System :)
luckystrike

Gps i kumanda üzerinden devre dışı bırakmak mümkün mü?

Mesaj gönderen luckystrike » 11 Tem 2019, 02:56

Merhaba bn 880 gps kullanıyorum fc ise matek f405 std. gps in kurulumunu yeni yaptım. inav dan motorları arm yapınca dönmemesini işaretledim ama arm olduğunda dönmeye başlıyor gaz verip kesince de hızı yavaşlıyor ama çok ta değil.
pozisyon hold ve rt home modları atadım fail safe de atadım ama kullanmaya korkuyorum. fail safe modunu açınca arm ı kapatamıyorum. gps uydu bulmadan da arm olmuyor motorlar. yani kısacası tek swich ile gps i devre dışı bırakıp uydu bulmasa bile arm edip bütün kontrolü elime almak istiyorum. bu mümkün mü acaba?

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: Gps i kumanda üzerinden devre dışı bırakmak mümkün mü?

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 11 Tem 2019, 08:28

Teoride bence mümkün ama bu kadar uğraşmaya gerek yok. Madem kullanmak istemiyorsunuz, GPSi sökün.. Yazılımı da inavdan betaflight a geçin...

Betaflightda, Gps için CLI üzerinde min kaç uyduya bağlanma gerektiğini değiştirebilirsiniz. 0 yaparsanız, hiç uyduya bağlanmadan arm olur. Ancak bu sefer home position belirleyemez.

Genellikle 4 uydu bağlandığında pozisyon belirleyebiliyor. Bu da 6 veya 8 uyduya bağlanmasından daha çabuk oluyor. 0 yerine 4 yaparak daha çabuk arm olmasını da sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
idris
Ad Soyad: İdris aygün
İletişim:

Re: Gps i kumanda üzerinden devre dışı bırakmak mümkün mü?

Mesaj gönderen idris » 01 Ağu 2019, 01:45

CLI BÖLÜMÜNE

set nav_extra_arming_safety = off
enter

Save
enter

Bu komutu verin uydu bulmadan arm olacaktır tabiki başka bir sorunun yoksa.

CLI bölümüne status yaz arm sorunu orada yazacaktır.

gps yi devre dışı bırakmana gerek yok poshold aktif etmediğin sürece gps bir engel teşkil etmez
rth eve dönüş için althold poshold rth modlarını aynı siviç e ayarla .

“GPS Cihazları” sayfasına dön