Li-Po larım Geri Gidiyor

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
mustafapusti
Ad Soyad: Mustafa PUSTİ

Li-Po larım Geri Gidiyor

Mesaj gönderen mustafapusti » 17 Eyl 2019, 14:14

Merhaba arkadaslar
Banggood ile 4 gaziranda aldigim piller icin yeni hareket guncellemesi geldi. Pillerim geri gonderilmis sanirim. Banggood dan ucret iadeside istemistim, 10 eylulde iade edilecek denildi ama ucret iadeside yapmadi. Ne yapabilirim.
Dosya ekleri
Screenshot_20190917-141145_Banggood.jpg

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: Li-Po larım Geri Gidiyor

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 17 Eyl 2019, 14:58

...
En son ___isimsiz___ tarafından 28 Eki 2019, 20:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
oguzhan
Ad Soyad: Oğuzhan taşdemir

Mesaj gönderen oguzhan » 17 Eyl 2019, 15:10

banggood pişmanlıktan başka bir şey katmadı bana bu birkaç aydır. ürünüm gelmedi 3 ay olacak. iade istedim 2 hafta geçti. gelcek şöyle bekle böyle bekle bankana sor deyip geçiştiriyor sürekli. normalde 3 güne gelen iade günlerdir gelmiyor.hızlı kargoda patladı zaten. en iyisi aliden alcan. adamlar iadeyi vs hemen yatırıyo. böyle günlerce dil dökmene gerek bıraktrmıyo.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 17 Eyl 2019, 15:22

[...
En son ___isimsiz___ tarafından 28 Eki 2019, 20:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
oguzhan

Mesaj gönderen oguzhan » 17 Eyl 2019, 16:16

hknshbz yazdı: 17 Eyl 2019, 15:22
oguzhan yazdı: 17 Eyl 2019, 15:10 banggood pişmanlıktan başka bir şey katmadı bana bu birkaç aydır. ürünüm gelmedi 3 ay olacak. iade istedim 2 hafta geçti. gelcek şöyle bekle böyle bekle bankana sor deyip geçiştiriyor sürekli. normalde 3 güne gelen iade günlerdir gelmiyor.hızlı kargoda patladı zaten. en iyisi aliden alcan. adamlar iadeyi vs hemen yatırıyo. böyle günlerce dil dökmene gerek bıraktrmıyo.
Evet bu yakınlarda olan olaylar sonucu Aliye dönmek en iyisi. Ama iade konusunda bence birdaha kontrol edin. Geçen hafta iade istedim, bugün baktım iade gelmiş hesabıma... Geçen ay başında da 60günü dolan pakedim için iade istemiştim ve 1 hafta içinde hesabıma yatmıştı. Şimdiye kadar 10a yakın iade aldım banggooddan. sadece 1 tanesinde problem yaşadım. Prolem yaşadığım siparişteki durum baya bir karışık, özetle split yaptık, ve bir ikiye ayrılan paketlerden bir tanesini önce değişim istedim, değiiştirdiğim ürün daha pahalı olduğu için ek ödeme yaptım. sora işler hepten karıştı ve komple iade istedim. ek ödediğim hemen hesabıma yattı ancak değişim istediğim split olmuş ürün baya bir gecikti. bunun da nedeni, kredi kartı ekstremde pakedin ilk hali görünmesiydi. Yani böyle karışık bir durum olmadığı sürece iade konusunda hiç sorun yaşamadım...
sadece ben sorun yaşamıyorum. bizim bir grubumuz var. ve şuan hiç kimse iade alamadı. diğer yere yazdım burayada yazayım. 500tl gibi bir uçak ve 300 lira gibi motorların iadesini alamadık. sadece benim tarafımdan olan durum bu kadar toplam zararımız daha fazla. tüketici hakem heyeti çözer mi bu durumu bilmiyorum. zararımız büyük.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 17 Eyl 2019, 16:30

...

Kullanıcı avatarı
oguzhan

Mesaj gönderen oguzhan » 17 Eyl 2019, 17:18

hknshbz yazdı: 17 Eyl 2019, 16:30
oguzhan yazdı: 17 Eyl 2019, 16:16
hknshbz yazdı: 17 Eyl 2019, 15:22
Evet bu yakınlarda olan olaylar sonucu Aliye dönmek en iyisi. Ama iade konusunda bence birdaha kontrol edin. Geçen hafta iade istedim, bugün baktım iade gelmiş hesabıma... Geçen ay başında da 60günü dolan pakedim için iade istemiştim ve 1 hafta içinde hesabıma yatmıştı. Şimdiye kadar 10a yakın iade aldım banggooddan. sadece 1 tanesinde problem yaşadım. Prolem yaşadığım siparişteki durum baya bir karışık, özetle split yaptık, ve bir ikiye ayrılan paketlerden bir tanesini önce değişim istedim, değiiştirdiğim ürün daha pahalı olduğu için ek ödeme yaptım. sora işler hepten karıştı ve komple iade istedim. ek ödediğim hemen hesabıma yattı ancak değişim istediğim split olmuş ürün baya bir gecikti. bunun da nedeni, kredi kartı ekstremde pakedin ilk hali görünmesiydi. Yani böyle karışık bir durum olmadığı sürece iade konusunda hiç sorun yaşamadım...
sadece ben sorun yaşamıyorum. bizim bir grubumuz var. ve şuan hiç kimse iade alamadı. diğer yere yazdım burayada yazayım. 500tl gibi bir uçak ve 300 lira gibi motorların iadesini alamadık. sadece benim tarafımdan olan durum bu kadar toplam zararımız daha fazla. tüketici hakem heyeti çözer mi bu durumu bilmiyorum. zararımız büyük.
İade konusunda sorun yaşandığını pek duymuyoruz. Nadiren görüyorum bu tür mesajları, belki de kimse paylaşmıyordur... Ben de şahsi tecrübemi paylaşmak istedim. Bana özelden sipariş numaralarınızı atarsanız, haricen durumu öğrenmeye çalışırım.
yani artık bana mı denk geliyor bilmiyorum ama canlı desteğe attığımda mesajlara geç cevap veriyolar. aynı anda müşteri temsilcisi sürekli değişip duruyor. garip farklı işler özelden mesaj attım.

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 18 Eyl 2019, 09:46

Bangood gercekten sacmaladi iptal ettiyim.siparis icin 10 gundur odeme bekliyorum hala kopyala yapistir cevaplar atiyorlar

Kullanıcı avatarı
oguzhan

Mesaj gönderen oguzhan » 18 Eyl 2019, 11:19

Doktorumtrak yazdı: 18 Eyl 2019, 09:46 Bangood gercekten sacmaladi iptal ettiyim.siparis icin 10 gundur odeme bekliyorum hala kopyala yapistir cevaplar atiyorlar
bugün bana yeni bir mail geldi. iade yaptık diyen banggood iki hafta geçtikten sonra ürün ülkeye ulaştı lütfen bekleyin diyor. yalana dolana bulaşmış bunlar. şu siparişlerimde tamamlansında daha banggooda bulaşmam. bunları yazamamın sebebi sizde bulaşmayın. aliye devam. kutu üstüne makul fiyatlar yazıp vergimizide iyi kötü bi şekilde vermiş oluruz.

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 18 Eyl 2019, 12:49

3 yıldır Banggood ile ne geriödeme konusunda ne de ürünlerin ulaşması süreciyle alakalı bir problem yaşadım. Bir dediğimi iki etmiyorlar maşallah 😁 Son 15 günde 8 farklı paket için ayrı ayrı vergi Geriödemesi aldım. Kargodan teslim almayı unutup geri gitmesine sebep olduğum bir paketim için de 7 gün içinde ödeme yaptılar.

Aliexpress'den meşhur dükkanlarından biri ise göndermediği paketi gönderdim şeklinde gösterip 260 liraya çöktü. Kanıtlayamadım da.

Şimdi o zaman ben de kendi tecrübelerime göre "AE'e sakın bulaşmayın, uzak durun. Banggood en sağlamıdır" desem, objektif bir yorum olmaz değil mi?

Ne BG ne de AE babamın şirketi değil, fakat yaşanılanların kişisel tecrübeler olduğunu, zamana ve duruma göre değişiklik gösterebileceğini göz önünde bulundurun. Tecrübelerinizi, başınızdan geçenleri anlatabilirsiniz ama "siz bulaşmayın" demek yanlış. Benim Kişisel tecrübeme göre de Aliexpress banggood'un yanına yaklaşamaz ama aman uzak durun Aliexpress'den demiyorum. Çünkü bu tarz bir söylem belki de hobiye başlayıp alışveriş yapacak olan bir kişinin hevesini kaçırıp uzaklaşmasına sebep olabilir.

Velhasıl, bu tarz yorumlarımızın insanları yönlendirici bir üslupta olmaması gerektiği kanaatindeyim. Vesselam...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 19 Eyl 2019, 08:37

Doktorumtrak yazdı: 18 Eyl 2019, 09:46 Bangood gercekten sacmaladi iptal ettiyim.siparis icin 10 gundur odeme bekliyorum hala kopyala yapistir cevaplar atiyorlar
Ayni sorunu yaşıyoruz hocam. 16 gün oldu. "biz iade yaptık bankanın işlemi gerçekleştirmesi uzun sürer" diyorlardı. Bu gün ise "iade işlemi için uğraşıyoruz lütfen haber bekleyin" diyorlar. Banggood da bir şeyler var bu aralar ama hayırlısı diyelim.
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Eyl 2019, 09:09

...

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 19 Eyl 2019, 23:02

hknshbz yazdı: 19 Eyl 2019, 09:09
bagriacik yazdı: 19 Eyl 2019, 08:37
Ayni sorunu yaşıyoruz hocam. 16 gün oldu. "biz iade yaptık bankanın işlemi gerçekleştirmesi uzun sürer" diyorlardı. Bu gün ise "iade işlemi için uğraşıyoruz lütfen haber bekleyin" diyorlar. Banggood da bir şeyler var bu aralar ama hayırlısı diyelim.
Uluslararası para transferi ile yoğun haşır neşir olan birisi olarak şunu söyleyebilirim, aracı bankalar uzun süre parayı sebepsiz yere tutup bilgi vermeyebiliyor. Alıcı'nın bankası takip edip bilgi vermesi gerekiyor. Ancak bu durum kredikartlarına iadede pek mümkün olmadığı için banggood veya Aliexpress parayı gönderdiklerini zannediyor ancak para aracı bankalarda tutulabiliyor. Alıcı tarafından konuya müdehale olmadığı için para uzunca bekleyip geri dönüyor. ANcak o zaman iadeyi yapamadıklarını görüyorlar. Bu durumu ben bizzat Banggood ile yaşadım. Bana kanıt olarak banka sistemlerindeki ekran görüntüsünü dahi göndermişlerdi.
Valla hocam BAE den swift ile gelen nakit bile 4 güne hesaba düşüyor. Ki ABD den falan dolaşıp geliyor. Bu var olan işlem iptali. Zaten ben 3 4 günde olmasını beklemiyorum fakat 16 gün de fazla sure. İşin garip tarafı mail ile esip gurledikten 1 gün sonra bekleyen işlemlere düştü. Ben BG yi gerçekten anlamadim. Bu arada AE iadelerim 2 gün içinde oluyor hep. Herhangi bir markayı ya da platformu kotulemiyorum fakat son 2 aydır BG de anlayamadığım bir sorun var.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 19 Eyl 2019, 23:10

...

Kullanıcı avatarı
bagriacik

Mesaj gönderen bagriacik » 19 Eyl 2019, 23:54

F405 wing I teslim etmedikleri her gün küfür edeceğim :)) ayın 3 ünde verdiğim sipariş 16sinda havalimanindan ayrıldı. Ben 2 aya hazırladım kendimi. Az mı söyledim Hakan hocam? :) bu arada senin videoları biriktirdim. Yarın tatili bitiriyorum hepsine bakacağım :)

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 20 Eyl 2019, 00:57

...
En son ___isimsiz___ tarafından 28 Eki 2019, 20:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 03 Eki 2019, 10:02

...
En son ___isimsiz___ tarafından 28 Eki 2019, 20:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 03 Eki 2019, 10:58

Bende kumanda alsim 1 aydir bir guncelleme yok canlo destek biz kargoladik. Bizden cikti dedi. Kumanda icin sarj modulu aldim guya kargolandi bir gun adres dogrumu diye mesaj geliyor ertesi gun kargo guvenlik sebebiyle geri dondu diye mail geliyor ertesi gun merak etme kargon yolda sabret diye ozetle bir aydir ne kumanda var ortada ne sarj modulu

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 03 Eki 2019, 12:22

...

Kullanıcı avatarı
Gandalf

Mesaj gönderen Gandalf » 03 Eki 2019, 12:36

hknshbz yazdı: 03 Eki 2019, 12:22
Doktorumtrak yazdı: 03 Eki 2019, 10:58 Bende kumanda alsim 1 aydir bir guncelleme yok canlo destek biz kargoladik. Bizden cikti dedi. Kumanda icin sarj modulu aldim guya kargolandi bir gun adres dogrumu diye mesaj geliyor ertesi gun kargo guvenlik sebebiyle geri dondu diye mail geliyor ertesi gun merak etme kargon yolda sabret diye ozetle bir aydir ne kumanda var ortada ne sarj modulu
Doktorum vallahi sana bu kumandayı ben tavsiye ettim :) Kendimi suçlu hissediyorum senin bu durumları gördükçe :(... Benim kumandanın gelmesi de çok uzun sürdü açıkcası... Yola çıkması 20günü buldu, elime ulaşması toplamda 45günü geçti.. Umarım sorunsuz teslim alırsın tez zamanda...
Haha yok hocam bakma böyle dert yandigima renksiz hayatıma renk geldi her gün Çinli abilerle sohbet ediyorum 😃😃 Beklenen gün gelecekse çekilecek çile kutsaldır

“Genel” sayfasına dön