dron yapım aşamasında sorunlar

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Abdullah1234
Ad Soyad: Abdullah doğan

Re: dron yapım aşamasında sorunlar

Mesaj gönderen Abdullah1234 » 10 Şub 2019, 13:33

53cagri53 yazdı: 10 Şub 2019, 09:35
Abdullah1234 yazdı: 10 Şub 2019, 08:32 Selamun aleyküm cümleten.
İlk dronu topluyorum şu an pili takar takmaz esclerden bir tanesi çok aşırı ısınıyor etrafındaki bandı eritiyor ama diğer 3 ü süper maşallah sebebi ne olabilir
banggood aldiysan esc videosunu çek sorunu belirt iade etsinler gokhan hoca genelde iade aliyor dedi siteden canli destekden baglanmadan videoyu v.s hazir olsun

dshot proshot desteklemiyosa kalibre et
benim yorumum üstü ne yorumda bekle acemiyim ben

Öyle yapacağım zaten teşekkür ederim yazdığınız için

Abdullah1234

Mesaj gönderen Abdullah1234 » 10 Şub 2019, 13:39

4 esc den biri yandı değiştirecez misal marka favorite bilheli s 20 amper yanan esc yerine yine aynı marka aynı model mi almak lazım ..yoksa farklı marka 20 veya 30 amper racestar bilheli s esc olurmu.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 10 Şub 2019, 13:49

Teknik olarak amper vs. değerleri bire-bir aynı olduğu müddetçe farklı markaların esc'lerini kullanabilirsiniz. Ama risk her zaman mevcut. Netten biraz baktım. Farklı esc'ler ile uçmayı başaranlar olmuş. Ama sorunlar yaşayanlar da var. Mecbur kalmadıkça pek denemeye değmez gibi görünüyor.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

53cagri53

Mesaj gönderen 53cagri53 » 10 Şub 2019, 17:06

kontrol kartı ni uzun yolda tasidim pili taktiği mda kart calismadi isiklari yanmadi en son vtx deki sari kabloyu bide kameraki sari kabloyu bagladim karti ne bozmus olabilir

Abdullah1234

Mesaj gönderen Abdullah1234 » 10 Şub 2019, 17:57

elmoblatch yazdı: 10 Şub 2019, 13:49 Teknik olarak amper vs. değerleri bire-bir aynı olduğu müddetçe farklı markaların esc'lerini kullanabilirsiniz. Ama risk her zaman mevcut. Netten biraz baktım. Farklı esc'ler ile uçmayı başaranlar olmuş. Ama sorunlar yaşayanlar da var. Mecbur kalmadıkça pek denemeye değmez gibi görünüyor.
Çok teşekkür ederim .

Abdullah1234

Mesaj gönderen Abdullah1234 » 10 Şub 2019, 18:03

İlk dronu yapıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.
Günlerdir uğraştım araştıra araştıra ama yaptım sonunda yalnız bir sorun var .
Esc güncellendi Kuman’da alıcıya bağlandı ayarları yapıldı clean flight programda görüyor motor dönüş yönleri tam quatın yönü tam yani bütün ayarlar tam program guadı kumandayı görüyor .
Ama bir türlü kumandadan motorlara komut veremiyorum .cleanflight den motorları döndürebiliyorum ama kumandadan döndüremiyorum.
Spracing sp3
Receiver sbs destekli kumandadan görüyorum ama motorlara komut veremiyorum

Abdullah1234

Mesaj gönderen Abdullah1234 » 10 Şub 2019, 18:07

İlk dronu yapıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.
Esc güncellendi Kuman’da alıcıya bağlandı ayarları yapıldı clean flight programda görüyor motor dönüş yönleri tam quatın yönü tam yani bütün ayarlar tam program guadı kumandayı görüyor .
Ama bir türlü kumandadan motorlara komut veremiyorum .cleanflight den motorları döndürebiliyorum ama kumandadan döndüremiyorum.
Spracing sp3
Dosya ekleri
image.jpg

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 10 Şub 2019, 18:54

Abdullah1234 yazdı: 10 Şub 2019, 18:07 İlk dronu yapıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.
Spracing sp3
Hocam ya kumandanız ile alıcınızı eşleştirmemişsinizdir, ya alıcınızı doğru porta takmamışsınızdır, ya yazılım üstünden kumandanızı tanımlamamışsınızdır, ya da modes ekranından modları atamamışsınızdır. Reciever ekranına geçip kumandanızın çubuklarını hareket ettirdiğinizde ekranda barların hareket ettiğini görebiliyor musunuz? Ve siz bu saydıklarım arasından hangilerini yaptınız ya da yapmadınız? Bir de ilk iş olarak clean flight'dan, betaflight'a terfi etmenizi öneririm. Cleanflight güncelliğini yitirmiş bir yazılım.

53cagri53

Mesaj gönderen 53cagri53 » 10 Şub 2019, 19:06

Abdullah1234 yazdı: 10 Şub 2019, 18:07 İlk dronu yapıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.
Spracing sp3
cleanflight ekranindan cikarken kumandada gaz çubuğu asagida olsun oyle cikis yap
arm switch aktif etmeden once gaz cubugu asagida olarak switch etkinleştir
ek olarak su konuya bak
viewtopic.php?f=28&t=1403

Abdullah1234

Mesaj gönderen Abdullah1234 » 10 Şub 2019, 20:01

Bilgileriniz için çok teşekkür ederim sorunu buldum .modları atarken sıkıntıymış atıyorum ama olmuyordu sonunda oldu . Şu an çalışıyor her şey tamam .lakin Kuman’da için aldığım lipoyu şişirdim.çünkü 11.1 v 2200 mah 8 c 4 motoru çalıştırınca aşırı deşarj oldu c degeri yetmedi galiba oda şişti .dogrumudur sizce

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 11 Şub 2019, 03:51

Abdullah1234 yazdı: 10 Şub 2019, 20:01 Bilgileriniz için çok teşekkür ederim sorunu buldum .modları atarken sıkıntıymış atıyorum ama olmuyordu sonunda oldu . Şu an çalışıyor her şey tamam .lakin Kuman’da için aldığım lipoyu şişirdim.çünkü 11.1 v 2200 mah 8 c 4 motoru çalıştırınca aşırı deşarj oldu c degeri yetmedi galiba oda şişti .dogrumudur sizce
Malesef, çok yüksek ihtimalle doğrudur 😕

53cagri53

Mesaj gönderen 53cagri53 » 12 Mar 2019, 13:51

guncel

erdikalleci
Ad Soyad: Erdi Kalleci

Mesaj gönderen erdikalleci » 02 Mar 2020, 09:16

GoldWing yazdı: 20 Oca 2019, 10:59 yanlışta biliyor olabilirim sbus sadece taraniste yok mu
Hayır sbus, diğer modellerinde desteklediği bir iletişim protokolü, flysky i6 kullanıyorum, ibus olarak görürsünüz bunu, kumanda içinden yapılan çıkış ayarı ile ibus mı sbus mı gönderim yapabileceğinizi seçebiliyorsunuz. SBUS/IBUS birbirinin ters çevrilmiş varyasyonları. Bilgilerinize.

“Genel” sayfasına dön