inav gps esc ayarı

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
53cagri53

inav gps esc ayarı

Mesaj gönderen 53cagri53 » 22 Şub 2019, 20:41

ilk sorun resimdeki gibi kalıyor
2. sorun dshot serisini calıstırmıyor oneshot 42 calısıyor mesela
esc racerstar v2 pahalısından:D
gps beitian 880

ek olarak habire pervane kiriyorum buna nasil bi çözüm gelir daha saglamlari var mi gemfan 1045 kullaniyorum
Ekran Alıntısı.PNG
En son 53cagri53 tarafından 22 Şub 2019, 23:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

burak27
Ad Soyad: Mertburak Dervişoğlu

Re: inav gps esc ayarı

Mesaj gönderen burak27 » 22 Şub 2019, 20:54

Aynı sorun bendede var dshot secsem bile sistem bölümünden kırmızı uyarı veriyor arm olmuyor malesef öyle seçmek gerekiyor sanırım

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 22 Şub 2019, 22:46

dshot kullanıma açıldı ama süper gürültüsüz bir setup, kısa düzenli kablolar olmadığı sürece tavsiye etmiyorlar. çünkü bu dijital bir protokol şöyle tarif ediyorlar dijital tvleri düşünün dijital sinyal varsa ve kaliteliyse görüntü var ama ya kalitesizse siyah ekran. multishot oneshot gibi protokoller analog protokoller sinyal kötü bile olsa hala var video sinyali zayıfladığında bile karıncalı görüntü gösteren monitörler gibi hala uçmaya devam edebileceksiniz. güvenli tarafta kalmak için anolog protokoller hala tavsiye ediliyor. o kırmızı yazı da o yüzden ama gene de dsot300 sorun olmamalı. gürültü önlemek için kapasitörler kullanarak ve çok uzun esc sinyal kabloları kullanamadan dshot kullanabilirsiniz. gps çalışıyor görünüyor ayarlarında sorun olabilir baud en yüksek değere 115200 e ayarlayın hala bir yanıt yoksa diğer değerleri deneyeblirsiniz. gps ayarlarından ublox 7 seçilecek. harita çalışmıyorsa üstte ayarlardan harita sağlayıcını değiştirbilirsiniz.

53cagri53

Mesaj gönderen 53cagri53 » 22 Şub 2019, 23:12

gokhanyanki yazdı: 22 Şub 2019, 22:46 dshot kullanıma açıldı ama süper gürültüsüz bir setup, kısa düzenli kablolar olmadığı sürece tavsiye etmiyorlar. çünkü bu dijital bir protokol şöyle tarif ediyorlar dijital tvleri düşünün dijital sinyal varsa ve kaliteliyse görüntü var ama ya kalitesizse siyah ekran. multishot oneshot gibi protokoller analog protokoller sinyal kötü bile olsa hala var video sinyali zayıfladığında bile karıncalı görüntü gösteren monitörler gibi hala uçmaya devam edebileceksiniz. güvenli tarafta kalmak için anolog protokoller hala tavsiye ediliyor. o kırmızı yazı da o yüzden ama gene de dsot300 sorun olmamalı. gürültü önlemek için kapasitörler kullanarak ve çok uzun esc sinyal kabloları kullanamadan dshot kullanabilirsiniz. gps çalışıyor görünüyor ayarlarında sorun olabilir baud en yüksek değere 115200 e ayarlayın hala bir yanıt yoksa diğer değerleri deneyeblirsiniz. gps ayarlarından ublox 7 seçilecek. harita çalışmıyorsa üstte ayarlardan harita sağlayıcını değiştirbilirsiniz.
harita nasil değiştiriyor
ek olarak habire pervane kiriyorum buna nasil bi çözüm gelir daha saglamlati var mi gemfan 1045 kullaniyorum

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 22 Şub 2019, 23:34

53cagri53 yazdı: 22 Şub 2019, 23:12
gokhanyanki yazdı: 22 Şub 2019, 22:46 dshot kullanıma açıldı ama süper gürültüsüz bir setup, kısa düzenli kablolar olmadığı sürece tavsiye etmiyorlar. çünkü bu dijital bir protokol şöyle tarif ediyorlar dijital tvleri düşünün dijital sinyal varsa ve kaliteliyse görüntü var ama ya kalitesizse siyah ekran. multishot oneshot gibi protokoller analog protokoller sinyal kötü bile olsa hala var video sinyali zayıfladığında bile karıncalı görüntü gösteren monitörler gibi hala uçmaya devam edebileceksiniz. güvenli tarafta kalmak için anolog protokoller hala tavsiye ediliyor. o kırmızı yazı da o yüzden ama gene de dsot300 sorun olmamalı. gürültü önlemek için kapasitörler kullanarak ve çok uzun esc sinyal kabloları kullanamadan dshot kullanabilirsiniz. gps çalışıyor görünüyor ayarlarında sorun olabilir baud en yüksek değere 115200 e ayarlayın hala bir yanıt yoksa diğer değerleri deneyeblirsiniz. gps ayarlarından ublox 7 seçilecek. harita çalışmıyorsa üstte ayarlardan harita sağlayıcını değiştirbilirsiniz.
harita nasil değiştiriyor
ek olarak habire pervane kiriyorum buna nasil bi çözüm gelir daha saglamlati var mi gemfan 1045 kullaniyorum
inav konfigüratorde sağ üst köşede ayarlar var ordan map provider den değiştirbilirsin.
nasıl yapılacağı anlatılıyor translate ile rahatlıkla anlarsın "different map providers" başlığı altında
https://github.com/iNavFlight/inav-configurator

pervane kırmaya çözüm pilotajı geliştirmek. bunun için de simulatör çalışmak. açıkçası daha sağlamları var mı bilmiyorum ben hiç 10" pervane kullanmadım 5-6" kullanıyorum.

53cagri53

Mesaj gönderen 53cagri53 » 23 Şub 2019, 16:54

gos ile ilgili alternatif cozum bekliyorum

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 23 Şub 2019, 19:14

53cagri53 yazdı: 23 Şub 2019, 16:54 gos ile ilgili alternatif cozum bekliyorum
şu konuyu incelemişmiydin. görmediysen bi bak istersen.

viewtopic.php?f=3&t=1448

Kullanıcı avatarı
sıtkı0667
Ad Soyad: SITKI ÖZKAYA

Mesaj gönderen sıtkı0667 » 03 May 2020, 20:27

inavda ayarları yaptım ama gps kırmızı yanıyor neden.maviye dönmüyor
:shock: mebs ci

Yusufkg
Ad Soyad: yusuf gün

Mesaj gönderen Yusufkg » 03 May 2020, 21:54

gökhan YANKI yazdı: 23 Şub 2019, 19:14
53cagri53 yazdı: 23 Şub 2019, 16:54 gos ile ilgili alternatif cozum bekliyorum
şu konuyu incelemişmiydin. görmediysen bi bak istersen.

viewtopic.php?f=3&t=1448
Sıtkı hocam şu konuya bakın
.

“Genel” sayfasına dön