Mikro vs 200mm üstü

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.

Yeni başlayan biri için sürekli dışarı çıkmadan kullanmak icin

Mikro drone
3
38%
200mm ve üstü
5
63%

Toplam oy: 8

OnuRAtakaN
Ad Soyad: Onur Atakan ULUSOY

Mikro vs 200mm üstü

Mesaj gönderen OnuRAtakaN » 24 Şub 2019, 23:43

Merhaba arkadaşlar yazın ilk dronu mu toplayacağım. Fakat bunun için drone büyüklüğüne karar veremedim. Hem dar alanlarda kullanmak istiyorum hem dışarıda hafif rüzgar da bile uçmasını istiyorum hem boyutu küçük olsun istiyorum hem de bir aksiyon kamerası takabileyim istiyorum hem küçük olsun istiyorum hem de uzun menzilli olmasını. İşte bu git gel ler yüzünden bir türlü karar veremedim, mikro dronelar büyük dronelara ne kadar yaklaşsa da aradaki fark beni biraz korkutuyor bir yandan hem kazadan sağ çıkmak istiyorum bir yandan da kendim ve çevrem için yasalara uyarak uçurmak istiyorum sizce bu kadar şey isterken bu istekleri hangisi daha fazla karşılayacak bana kalırsa galiba ikisinin ortası 180mm gibi bir drone en mantıklı geliyor ama sizin düşüncelerinizi de almak istiyorum. Aslında ben hem ucarken aldığım keyfi paylaşmak istiyorum hem MEB'in drone yarışmalarına vb. Yarışmalara katılmak istiyorum. Aslında ben mikro dronelarin beni üzme ihtimalinden korkuyorum ama bir yandan bu ana kadar 2 helikopter bir drone kullanmış olduğumdan o plastik odadan odaya yarım saatte gidenlerden en az 10 kat daha iyi olacağını da biliyorum, bunların hepsi nedeniyle bir cıkmazdayım. Engin bilgilerle aydınlanmazsam bu iş çözüme kavuşmayacak.

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Re: Mikro vs 200mm üstü

Mesaj gönderen GoldWing » 24 Şub 2019, 23:59

bence 200lük yap, simülatörde uçarak geliştir kendini, paran çoksa microyla başla

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 25 Şub 2019, 00:49

4 inch frame ile saydıklarının hepsi olabilir... tabi evden çıkmadan kısmı yalan... ev şato değilse evde uçurabişeceğin quad tinywhoop veya 2inch olur ancak...

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 25 Şub 2019, 01:08

Hepsinden biraz içinde barındıran 120-140mm bir 3" derim 👍😁

4" ile 5" birbirine epeyce yakın sayılır.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 25 Şub 2019, 01:23

squirt v2 yi anlatmışsın. :lol: :lol:

OnuRAtakaN
Ad Soyad: Onur Atakan ULUSOY

Mesaj gönderen OnuRAtakaN » 25 Şub 2019, 08:02

Merhaba arkadaşlar böyle hızlı cevap veren bir forumda olmak beni mutlu etti. Şimdi konuya gelelim hepiniz için teşekkür ederim. Ama aslında mikro dan kastım 3 inch bu yüzden galiba 180mm gibi toplayacağım çünkü bir hobi de olsa insanları tehlikeye sokmak istemiyorum. Galiba kararım ekstra bir kamera koyamasamda yine de 2 km Lik flysky alıcı alacağım.diger parçaları ise Gökhan Bora abinin 3'' videosunu bekleyerek duruma göre 180mm ama büyük ihtimalle 130mm bir drone yapacağım.

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 25 Şub 2019, 08:23

2km menzil, FlySky kumanda için ancak açık alanda, yüksek irtifada ve çevrede rf kirliliği yaratacak birşey yoksa mümkün gibi duruyor... Ben olsam değil 130mm, 88mm bir micro quad’ı bile Flysky ile o kadar uzağa göndermeye çalışmazdım... Hem quad’ın (maddi yatırım) hem de çevren için büyük bir risk çünkü...

“Genel” sayfasına dön