QUAD / DRONE PARÇA MARKALARI

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
___isimsiz___
Ad Soyad: ...

QUAD / DRONE PARÇA MARKALARI

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 27 Şub 2019, 15:40

Arkadaşlar,

Bildiğimiz gibi bizim hobi ile ilgili onlarca marka ve firma var. Bir çoğu Çin merkezli firmalar ve de bazıları kalite olarak iyi, bazıları kötü.

Bunun dışında bir çok da Amerikan markası var, bu markaların da Çin'de yansanayi üretim sahteleri var...

Zaten bir model yapacağımızda hangi parça, hangi motor, ESC, Ucus kartı tırmalayıp duruyoruz... Bir de işin içine markalar kalite vs girince hepten içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Bu konu altında soru cevaptan ziyade, gerçekten tecrübe ettiğimiz ve de kalitesinden memnun olduğumuz markalar hakkında özet bilgi verirsek çok faydalı olur diye düşünüyorum. Hatta bunu bir veritabanı haline getirip, dron parçalarına göre kategorize edebiliriz. Örneğin;

Motorlar:
Racerstar
DYS
HGLRC

Sizlerin de yardımları ile faydalı bir kaynak oluşturabiliriz diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: QUAD / DRONE PARÇA MARKALARI

Mesaj gönderen BarisB » 27 Şub 2019, 17:10

Bu konuya bi katkım olmamalı.

Gerçekten, ne alsam beğeniyorum. T-motoru da beğendim, emax'ı da, br2205'i de. Fiyatına bakınca Ev800'ü de beğeniyorum, fatshark'ın kalitesini de 😁

Özellikle fiyat performans olarak memnun kaldığım değil de, memnun kalmadığım belki 1-2 ürün çıkar. En iyisi ben bu konuya izleyici olayım 😁
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 27 Şub 2019, 17:12

elmoblatch yazdı: 27 Şub 2019, 17:10 Bu konuya bi katkım olmamalı.

Gerçekten, ne alsam beğeniyorum. T-motoru da beğendim, emax'ı da, br2205'i de. Fiyatına bakınca Ev800'ü de beğeniyorum, fatshark'ın kalitesini de 😁

Özellikle fiyat performans olarak memnun kaldığım değil de, memnun kalmadığım belki 1-2 ürün çıkar. En iyisi ben bu konuya izleyici olayım 😁
Bence sen bu konuyu en iyisi kilitle :D :D :D

alisrust

Mesaj gönderen alisrust » 27 Şub 2019, 18:15

Aslında konu kitlemek yerine alt(ekonomi),orta(orta-ekonomik) ve premium şeklinde sınıflandırmalar olursa iyi olabilir insanları yönlendirmek amacıyla.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 27 Şub 2019, 18:50

Kilitleme olayi espiriydi ;) Benimki bir fikir. Sizinki de gayet mantikli. Amacim ozellikle yeni baslayanlar icin faydali klavuz olusturmak...

alisrust

Mesaj gönderen alisrust » 27 Şub 2019, 18:58

hknshbz yazdı: 27 Şub 2019, 18:50 Kilitleme olayi espiriydi ;) Benimki bir fikir. Sizinki de gayet mantikli. Amacim ozellikle yeni baslayanlar icin faydali klavuz olusturmak...
Zaten anlamıştım ;) Hepimiz toplanıp bilgileri derleyip pdf şeklinde forum üyelerine sunsak çok güzel şeyler ortaya çıkar bence.

“Genel” sayfasına dön